Актуально
- Голос Америки
Футбольна лихоманка напередодні чемпіонату в ПАР
Чемпіонат світу з футболу, який уперше буде проводитися на африканському континенті, став причиною спалаху футбольної лихоманки у Південно-Африканській Республіці. Рівень спортивного запалу надзвичайно високий і експерти очікують, що незабаром сотні тисяч відвідувачів чемпіонату вірогідно відчують на собі цей ентузіазм.
Футбольні фанати з Південної Африки є одними з найпалкіших у світі. Для них футбольний матч - це свято, і незалежно від результату гри вони святкують його із піснями, танцями і… все це відбувається досить гучно. Продавці прапорців заробляють шалені гроші, адже кожен хоче стати частиною цього потужного духу. Садам Макі називає себе найпалкішим уболівальником національної збірної, і майже ніколи не пропускає матчі:
«Я люблю футбол. Я його раб. Я п’ю футбол, сплю з футболом, їм футбол. Тому я люблю футбол».
Талісман чемпіонату світу з футболу 2010 леопард Закумі відразу став знаменитістю в ПАР. Досить популярний аксесуар серед фанатів - макарапа. Це звичайний жорсткий шолом, який одягають шахтарі у копальнях, щоби захищати голову. Художник Альфред Балої - ще один футбольний фанат - зробив першу макарапу тридцять років тому після того, коли побачив, як пуста пляшка потрапила в голову одному з уболівальників на стадіоні. Він пояснює:
«Коли я йду на стадіон то одягаю її, щоби захистити голову. А в інші дні я їх розмальовую».
Ці каски стали настільки популярними, що він почав їх продавати. Балої розмальовує їх удома, неподалік Йоганнесбурга. З того часу кілька десятків інших художників почали робити те ж саме і продавати розмальовані каски уболівальникам. Ще одним атрибутом футболу, щоправда більш незвичним є, так звана, вувузела. Це довга пластикова труба, яка видає один єдиний звук. Втім, коли на стадіоні тисячі таких дудок починають звучати одночасно, то вони створюють досить гучний і пронизливий звук, який, як кажуть деякі команди, може налякати.
Деякі іноземні команди і телекоментатори закликали заборонити використання вувузели. Втім ФІФА відмовилася це зробити, кажучи, що інструмент є частиною африканського футбольного духу. Спеціально для цьогорічного Чемпіонату світу був створений танець, який назвали діскі. Він імітує рухи футболіста на полі. Танець став настільки популярним, що навіть колективи народних танців, як наприклад гурт «Зулу», включили його у свій репертуар. Попри те, що деякі відвідувачі футбольних матчів теж заявили, що надто сильний галас тисне їм на вуха, більшість уболівальників таки висловилися «за», кажучи, що це і є святкування футболу. А в Африці святкування футболу означає – створювати шум і гамір.
Всі новини дня
- Голос Америки
Дмитро Кулеба: Ми закликаємо запровадити нові руйнівні санкції проти Росії". Відео
Дмитро Кулеба: Україна буде працювати з механізмом цивільного захисту ЄС та іншими міжнародними механізмами, щоб пом’якшити наслідки від знищення Каховської ГЕС та притягнути Росію до відповідальності.м
Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі. Відео
Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі на півдні України, що спричинило затоплення в низинах Дніпра. "Руйнування греблі, кричуща атака на цивільну інфраструктуру ставить під загрозу тисячі людей", - Урсула фон дер Ляєн.
- Голос Америки
Експерт: Підрив дамби на Каховській ГЕС –новий етап у війні. Відео
“Це демонструє, що у Путіна ще є варіанти, і він може повернути собі ініціативу в цій війні.” Підрив Каховської ГЕС перерозподіляє сили на полі бою і може вплинути на контрнаступ ЗСУ, вважають американські експерти. Зокрема у Фонді Джеймстаун зауважують, це – новий етап у війні.
Як на події в Новій Каховці відреагували в ООН? Відео
Рада Безпеки ООН сьогодні, 6 червня, проведе засідання, скликане на запит України. На засіданні, включеному в порядок денний Радбезу ООН під назвою "Підтримка миру та безпеки в Україні", йтиметься про підрив Каховської ГЕС, повідомив представник України в ООН Сергій Кислиця.
- Голос Америки
Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Ґроссі приїде на ЗАЕС через підрив Каховської дамби

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі повідомив, що наступного тижня відвідає Запорізьку атомну електростанцію разом з групою міжнародних експертів, які є постійно присутні на станції, у зв’язку з руйнуванням Каховської дамби. Про це очільник агенції ООН з ядерної енергетики повідомив у Twitter у вівторок, 6 червня.
"Після руйнування дамби Каховської ГЕС я очолю наступну ротацію МАГАТЕ, місію підтримки та допомоги на Запорізькій АЕС (ІСАМЗ) наступного тижня з посиленою командою", – написав Ґроссі у Twitter.
"Це є вирішальний момент для ядерної безпеки", - додав він.
Раніше у вівторок президент України Володимир Зеленський повідомив у Twitter про свою телефонну розмову з очільником МАГАТЕ у зв'язку з підривом дамби, який він назвав «російським терактом», який має «масштабні наслідки».
«Ми обговорили шляхи мінімізації ризиків для безпеки ЗАЕС. Домовлено візит пана Ґроссі в Україну», – написав президент України.
Групи експертів Агентства продовжують бути присутніми не лише на Запорізькій АЕС, а й на всіх атомних електростанціях України, щодня відстежують та доповідаютть про розвиток подій у галузі ядерної безпеки.
Після вибуху на Каховській ГЕС, що стався вночі проти 6-го червня, Міжнародна агенція з атомної енергії (МАГАТЕ) заявила, що спостерігає за становищем на Запорізькій АЕС, де реактори охолоджуються водою з Дніпра, і зниження рівня води може становити загрозу.
"Відсутність води для охолодження в основних системах водяного охолодження впродовж тривалого часу призведе до розплавлення палива та непрацездатності аварійних дизель-генераторів. Однак наша поточна оцінка полягає в тому, що безпосереднього ризику для безпеки станції немає", - сказав керівник МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі зранку 6 червня.
Днем раніше, виступаючи у Відні на засіданні ради директорів Міжнародного агентства з атомної енергії, Ґроссі заявив, що військова активність у регіоні, де розташована Запорізька АЕС, зростає.
За словами очільника МАГАТЕ, всі три діючі атомні електростанції в Україні були змушені знизити свою потужність внаслідок військових дій та проблем, пов'язаних із порушенням ланцюжків постачання та нестачею запасних частин.
Ґроссі наголосив, що днями презентував у Раді Безпеки ООН «п'ять принципів, спираючись на які ми можемо забезпечити ядерну безпеку Запорізької АЕС». Середи цих принципів, зокрема, недопущення нападу, націленого на реактори ЗАЕС, недопущення пошкодження зовнішнього живлення ЗАЕС, а також недопущення актів саботажу.
За словами Ґроссі, ці принципи отримали підтримку і в Києві, і в Москві.
Дотримання цих принципів, як сказав Ґроссі, є «життєво необхідним», оскільки «ситуація на Запорізькій АЕС останніми місяцями суттєво погіршилася через посилення військових дій».
Дивіться також:
Форум