Спеціальні потреби

Новий голова Єврокомісії виступатиме за жорсткі санкції проти Путіна? (Європейська преса)


Газети Європи коментують у п’ятницю телевізійні дебати головних кандидатів на посаду глави Єврокомісії, котрі відбулися пізно в четвер у приміщенні Європарламенту в Брюсселі. Партія, котра отримає більшість на виборах до Європарламенту 25 травня – висуне свого кандидата на цю посаду. Ця кандидатура має отримати схвалення всіх країн-членів ЄС. Оглядачі зауважують, що з 5 учасників дебатів четверо виступили за жорсткі санкції проти режиму Путіна в Росії через його агресивну політику проти України. Газети також повідомляють, як колишній президент Польщі, Александр Кваснєвський виправдовує свою участь у раді директорів задіяної в енергетиці України кіпрської фірми Burisma Holding, власником якої є один із соратників колишнього президента Януковича. Впливові європейські газети вважають, що постачання Францією для режиму Путіна двох десантних кораблів «Містраль» «було б проявом слабкості Заходу».

Австрійська Die Presse інформує, що з п’яти найбільш вірогідних кандидатів на посаду глави Єврокомісії лише представник європейських лівих, грек Алексіс Ціпрас застеріг проти санкцій щодо Росії. Інші ж четверо кандидатів, представник лібералів Ґі Верховстад, соціалістів – Мартін Шульц, Європейської народної партії – Жан Клод Юнкер, «зелених» – Франциска Келлер – за жорсткий курс ЄС проти режиму Кремля через його агресію проти незалежної України. Наприклад, Клод Юнкер, якого підтримує канцлер Німеччини Анґела Меркель, вважає що лише жорсткі санкції ЄС проти Путіна та його оточення «можуть допомогти подолати кризу в Україні». А Франциска Келлер закликала всі країни ЄС негайно припинити експорт зброї до Росії через її агресивну політику проти України. Як додає газета з Австрії, з 22 по 25 травня близько 400 мільйонів європейців виберуть новий парламент ЄС. Партія, котра стане переможцем на цих перегонах, і висуне свого кандидата на посаду нового глави Єврокомісії, де завершує свій другий термін (з липня 2004 року) Жозе Мануель Баррозу.

Лондонська Financial Times стверджує у п’ятницю в редакційній статті, що союзники Франції в ЄС мають допомогти Парижу знайти інше призначення для двох замовлених Росією у французьких кораблебудівників десантних кораблів «Містраль», бо, на думку видання, продаж їх Москві «став би символом слабкості Заходу». Газета нагадує, що чимало критиків піддавали сумніву цей понад мільярдний військовий контракт ще під час його схвалення у 2008 році тодішнім президентом Франції Ніколя Саркозі. Хоча видання з Великої Британії вважає також, що «знайти альтернативних купців для цих кораблів буде непросто», але й постачання їх до Росії означатиме, як пише газета, дотичну підтримку Заходом агресивної політики Москви проти України і Грузії на Чорному морі, де Росія планує розміщення одного з цих десантних кораблів і дала йому вже назву «Севастополь», від українського військового порту Криму, котрий незаконно анексувала Росія цього року.

Польська Gazeta Wyborcza інформує про те, що колишній президент Польщі Александр Кваснєвський не планує залишати раду директорів діючої в Україні енергетичної компанії Burisma Holding, власником якої є один із соратників колишнього президента України Віктора Януковича, Микола Злочевський. Про це Кваснєвський сказав у п’ятницю журналістам у Варшаві. Він пояснив свою позицію тим, що нібито власники фірми Burisma Holding мають «про-європейські погляди», а сама фірма, спеціалізуючись на видобуванні сланцевого газу, сприятиме енергетичній незалежності України, яка потерпає нині від «газового тиску» з боку режиму Путіна. Газета з Польщі нагадала, що у цій компанії разом із Кваснєвським працює на посаді одного з директорів син нинішнього віце-президента США Джозефа Байдена – Гантер Байден. Кваснєвський також додав у Варшаві у п’ятницю, що в «Америці розуміють стратегічну важливість сланцевого газу для України, тому й у компанії працює чимало представників США».

Передрук з "Радіо Свобода"
XS
SM
MD
LG