Спеціальні потреби

ЄС ввів санкції проти Ірану, вперше після виходу США з угоди стосовно Ірану


Європейський Союз запровадив санкції проти Ірану у вівторок через звинувачення у причетності Ірану до низки вбивств у Європі протягом нещодавніх років, включаючи вбивство двох іранців в Нідерландах, які мали зв'язки з антиурядовими екстремістами. Розвідувальні служби Європи також пов'язали уряд Ірану до невдалих спроб вбивств в Данії та Франції.

ЄС заморозив активи служби розвідку Ірану, а також двох її співробітників.

В листі, Міністерство закордонних справ Нідерландів заявило, що Європейський Союз буде окремо розглядати питання замахів на вбивство та ядерної угоди. Однак, якщо порушення з боку Ірану триватимуть, Європа, ймовірно, приєднається до США у більш жорсткій політиці санкцій, зазначають ЗМІ.

США вийшли з угоди з Іраном, яка передбачала економічне співробітництво в обмін на обмеження ядерної програми Іраном. Адміністрація Трампа закликала Європу запровадити подібні санкції проти Ірану.

Держсекретар США Майк Помпео привітав рішення Європи.

"Іран та Хезболла тероризують Європу з 1979. Сьогоднішніми діями, країни Європи надіслали чіткий сигнал Ірану, що тероризм не буде сприйматись. США рішуче підтримують нові санкції і європейських союзників у протистоянні спільним загрозам", - наголосив Помпео у Twitter.

"Сьогодні ЄС видав перші санкції проти іранського режиму з часу Іранської угоди і Нідерланди заявили, що Іран вказав вбити двох нідерландців в 2015 і 2017 роках. Це після того, як Данія та Франція викрили два іранські терористичні напади в 2018 році", - додав Помпео.

Дивіться також: ​Найбільша в світі виставка споживчої електроніки відкрилась у Лас-Вегасі

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG