Спеціальні потреби

Зі звалища до Африки: друге життя машин після урагану Сенді


Ураган «Сенді», що обрушився на східне узбережжя Сполучених Штатів минулого жовтня, завдав шкоди на суму у 75 мільярдів доларів. За розміром матеріальних збитків, стихія поступилася лише урагану «Катрина», однак за масштабами була найбільшою, адже так чи інакше зачепила 24 штати. Чимало мешканців постраждалих регіонів досі живуть у тимчасових помешканнях і намагаються налагодити зруйноване життя. Поміж чисельних проблем, які створив ураган, - десятки тисяч понівечених та затоплених водою автомашин.

Ідеалістична зимова картина - олені, коні, сніг, сосновий заповідник, озеро і струмки. Не дарма острів Лонґ-Айленд в Нью-Йорку - улюблене місце відпочинку багатьох американців. Але мало хто знає, що східну частину острова віднедавна було перетворено на звалище автомашин. У районі старого аеропорту сьогодні знаходиться близько 20 тисяч авто, пошкоджених чи зіпсованих ураганом «Сенді», і з кожним днем їх стає все більше.

Автомашини стоять тут тижнями, а то й місяцями, поки їх не заберуть для ремонту чи продажу, переважно в Інтернеті.

«Вони були затоплені водами Атлантичного океану чи знищені штормом. Якщо б вони були цілі, їх не списали би страхові компанії», - пояснює Ричард Емпер, виконавчий директор Товаривства захисту дикої природи.

Емпер стверджує, що ці автомашини створюють небезпеку для здоров’я населення через витік бензину, масла, антифризу та інших хімічних речовин, у підземні джерела острова:

«Три мільйони людей залежать від якості цієї води. Вони не можуть отримати її з резервуарів штату, так що все, що йде у землю, йде у питну воду. Так не повинно бути».

Мерія містечка Рівергед погодилася тримати у себе ці машини за близько 3 мільйони доларів на рік. Представник місцевої адміністрації Шон Волтер запевняє, що автомобіль, який лише був затоплений водою, не може забруднювати місцеві запаси питної води:
«Три мільйони людей залежать від якості цієї води. Вони не можуть отримати її з резервуарів штату, так що все, що йде у землю, йде у питну воду. Так не повинно бути».
Ричард Емпер. природозахисник
«Ми переконані, що розмови про екологічну катастрофу безпідставні, і, якщо об’єктивно подивитися, то ці автомобілі нічим не відрізняються від авто, які запарковані біля торговельних центрів по всій країні».

Утилізацією цих автомашин займається компанія «Копарт». Її працівник Браян розповідає, що більшість машин йдуть на запчастини, але деякі підлягають ремонту:

«Ці авто потрапляють у різні частину світу. Деякі ми відправляємо на Близький Схід, деякі - в Африку, ще багато відсилаємо у Центральну Америку».

В Америці продати затоплену водою автомашину законним шляхом не можливо, адже вони заносяться у список непридатних до використання. А от у багатьох країнах світу, закони та споживачі менш вибагливі.
XS
SM
MD
LG