Спеціальні потреби

Дейвид Камерон: якщо шотландці проголосують за незалежність, то це «розіб’є його серце»


Прем’єр-міністр Великобританії Дейвид Камерон закликав шотландців не «розбивати йому серце» і не голосувати за незалежність Шотландії від Сполученого Королівства на референдумі, який відбудеться наступного тижня.

У середу 10 вересня Камерон побував в Единбурзі, де нагадав шотландцям про довгу історію і тісні зв’язки з Англією. Він сказав, що якщо «сім’я націй» розпадеться, то його серце буде розбите.

Продемонструвавши рідкісну єдність, лідери лейбористів і ліберал-демократів приєдналися до консерватора Камерону і закликали шотландців проголосувати проти незалежності.

Всі три партії запропонували Шотландії ширшу автономію в якості альтернативи проголошенню незалежності.

Згідно з останніми опитуваннями громадської думки, голоси шотландців, які виступають за і проти незалежності, розділилися майже порівну.

Прихильники незалежності виходять з того, що ними керує консервативний уряд, який не підтримує ліберально налаштованої Шотландії.

За словами їхніх опонентів, незалежній Шотландії доведеться пережити економічні труднощі, а без сильного Сполученого Королівства країна не відчуватиме себе в безпеці.

Референдум призначено на 18 вересня.

XS
SM
MD
LG