Спеціальні потреби

Україна і США почали з іншими країнами найбільші військові навчання у Чорному морі


Американський ракетний есмінець USS Ross в Одесі для участі в навчаннях «Сі Бриз 2021»

У понеділок 28 червня у Чорному морі розпочалися організовані Україною та США військово-морські навчання «Сі Бриз 2021» (Sea Breeze) на тлі зростання напруженості між західними країнами та Росією.

Цього разу до українських та американських військових на період двох тижнів долучаться представники інших 30 країн - загалом близько 5000 службовців і 32 кораблі та 40 літаків.

Читайте: Ракетний есмінець США прибув до Одеси для участі в «Сі Бриз»

Українське військове відомство повідомляє, що основною метою навчань «Сі Бриз» є «підвищення рівня взаємосумісності підрозділів ВМС України та США і держав-партнерів НАТО під час виконання спільних завдань щодо підтримання морської регіональної безпеки та забезпечення миру і стабільності в Чорноморському регіоні».

Згідно з офіційною інформацією маневри охоплять «північно-західну частину Чорного моря, а також в Миколаївську, Херсонську та Одеську області».

Навчання Sea Breeze проводять регулярно з 1997 року, і цього разу в них беруть участь усі чорноморські держави, крім Росії, яка нещодавно закликала скасувати ті маневри.

Навчання Sea Breeze та країни - учасниці, починаючи з 1997 р.
Навчання Sea Breeze та країни - учасниці, починаючи з 1997 р.

Особлива увага до навчань за участю НАТО у Чорному морі пов'язана з ситуацією, яка склалася внаслідок російської окупації українського Кримського півострова 2014 року.

Більшість країн світу не визнають російську анексію Криму, але Москва тепер називає своїми і півострів, і води великої частини північного Чорномор’я.

Росія окремо оголосила нещодавно про закриття морських акваторій Чорного моря у зв’язку з оголошеними російськими військово-морськими навчаннями.

23 червня Росія застосувала катери берегової охорони та авіацію для того, що у Москві назвали попередженням британському есмінцю Defender, який, демонстративно проігнорувавши російські застереження, проплив біля берегів Криму, прямуючи з українського порту Одеси до Грузії.

Україна та Грузія проголосили своєю метою вступ в НАТО і звинувачують Росію в агресії та окупації українських та грузинських територій.

До НАТО належать інші чорноморські держави: Болгарія, Румунія і Туреччина.

Дивіться також: Інцидент з британським есмінцем: що сталося, і що це може означати? Відео

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG