Актуально
Україна і США почали з іншими країнами найбільші військові навчання у Чорному морі

У понеділок 28 червня у Чорному морі розпочалися організовані Україною та США військово-морські навчання «Сі Бриз 2021» (Sea Breeze) на тлі зростання напруженості між західними країнами та Росією.
Цього разу до українських та американських військових на період двох тижнів долучаться представники інших 30 країн - загалом близько 5000 службовців і 32 кораблі та 40 літаків.
Читайте: Ракетний есмінець США прибув до Одеси для участі в «Сі Бриз»
Українське військове відомство повідомляє, що основною метою навчань «Сі Бриз» є «підвищення рівня взаємосумісності підрозділів ВМС України та США і держав-партнерів НАТО під час виконання спільних завдань щодо підтримання морської регіональної безпеки та забезпечення миру і стабільності в Чорноморському регіоні».
Згідно з офіційною інформацією маневри охоплять «північно-західну частину Чорного моря, а також в Миколаївську, Херсонську та Одеську області».
Навчання Sea Breeze проводять регулярно з 1997 року, і цього разу в них беруть участь усі чорноморські держави, крім Росії, яка нещодавно закликала скасувати ті маневри.
Особлива увага до навчань за участю НАТО у Чорному морі пов'язана з ситуацією, яка склалася внаслідок російської окупації українського Кримського півострова 2014 року.
Більшість країн світу не визнають російську анексію Криму, але Москва тепер називає своїми і півострів, і води великої частини північного Чорномор’я.
Росія окремо оголосила нещодавно про закриття морських акваторій Чорного моря у зв’язку з оголошеними російськими військово-морськими навчаннями.
23 червня Росія застосувала катери берегової охорони та авіацію для того, що у Москві назвали попередженням британському есмінцю Defender, який, демонстративно проігнорувавши російські застереження, проплив біля берегів Криму, прямуючи з українського порту Одеси до Грузії.
Україна та Грузія проголосили своєю метою вступ в НАТО і звинувачують Росію в агресії та окупації українських та грузинських територій.
До НАТО належать інші чорноморські держави: Болгарія, Румунія і Туреччина.
Дивіться також: Інцидент з британським есмінцем: що сталося, і що це може означати? Відео
Всі новини дня
Історія українки, якій аплодував канадський парламент, Джастін Трюдо і Джо Байден. Відео
Під час виступу Джо Байдена та Джастіна Трюдо перед спільною сесією канадського парламенту прем’єр-міністр Канади звернув окрему увагу на одну із гостей засідання.
- Голос Америки
Байден доручив збільшити виробництво друкованих плат, що використовуються і на війні в Україні

Президент США Джо Байден у понеділок доручив виділити 50 млн доларів на виробництво друкованих плат у США і Канаді, які можуть використовуватися, зокрема і під час війни в Україні. Про це повідомляє агенція Reuters.
У коментарі про це рішення, опублікованому на сайті Білого дому, Джо Байден зазначив, що такі технології є важливими для національної оборони США. «Я вважаю, що дії щодо збільшення внутрішніх виробничих потужностей для друкованих плат ... необхідні для запобігання нестачі промислових матеріалів або критично важливих технологічних елементів, які серйозно підірвуть потенціал національної оборони», - заявив Байден.
Також у заяві йдеться, що без відповідних дій президента "не можна очікувати, що промисловість Сполучених Штатів своєчасно забезпечить необхідні промислові ресурси, матеріали або критично важливі технології."
Як зазначає Reuters, друковані плати використовуються в ракетах і радарах, а також в електроніці, яка застосовується в енергетиці та галузі охорони здоров'я.
У коментарі агенції юрист із державних контрактів компанії McCarter & English заявив, що такий крок президента США прискорить контракти "за рахунок оптимізації та визначення пріоритетів у процесах закупівель для цих критично важливих технологій, які використовуються на різних театрах воєнних дій в усьому світі, зокрема, в діючому конфлікті в Україні."
Дивіться також:
- Голос Америки
Голлівудська зірка і посол Доброї Волі ЮНІСЕФ Орландо Блум - в Україні. Відео
Голлівудська зірка і посол Доброї Волі дитячого фонду ООН, ЮНІСЕФ, Орландо Блум, - в Україні.
- Голос Америки
Як в США та інших країнах світу реагують на заяви Путіна про розміщення ядерної зброї у Білорусі. Відео
"Відчайдушним намаганням Путіна та Лукашенка створити ще одну хвилю дестабілізації в Європі" назвали в Литві плани Росії розмістити ядерну зброю на території Білорусі.
У Німеччині обшукали будинок пари, яка збирала гроші для допомоги російській армії в Україні

У Німеччині правоохоронці провели обшук в будинку пари проросійських активістів. Як повідомляє видання Reuters із посиланням на німецьку прокуратуру, шукали докази закупівлі радіотехніки для російських військових.
У січні видання Reuters повідомило, що Макс Шлунд та його партнерка Олена Колбаснікова збирали в Німеччині пожертви й передавали їх на російських військових, що воюють в Україні. Ці кошти призначались на закупівлю солдатам рацій, навушників і телефонів, що є всупереч санкціям Євросоюзу, де заборонене постачання або фінансування закупівлі певних товарів для російської армії, зокрема радіотехніки.
За німецьким законодавством, порушення санкцій передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 5 років, повідомляє Reuters.
Після обшуку правоохоронці вилучили у пари комп’ютери та письмові документи, повідомив представник прокуратури Кельна Ульф Віллун.
Прокуратура має визначити, чи порушили Шлунд та Колбаснікова німецьке законодавство про зовнішню торгівлю та платежі, де прописані міжнародні санкції, та чи діяли вони всупереч кримінальному кодексу Німеччини, який передбачає покарання за схвалення злочинні дії.
Reuters із посиланням на німецькі ЗМІ повідомляє, що раніше пара демонструвала символ Z та поширювала інформацію про набір до військових контрактників у Росії.
Раніше Колбаснікова називала повідомлення Reuters про збір коштів для російських солдатів "брехнею та провокацією".
У соціальних мережах у понеділок вона заявила, що вважає дії німецької влади «беззаконням». Жінка закликала прихильників приєднатись до протесту в Кельні 29 березня проти так званої "русофобії".
Раніше цього місяця МЗС Росії називало Колбаснікову жертвою переслідувань з боку німецької влади.
Форум