Спеціальні потреби

Сенатори США пропонують ввести санкції за отруєння і арешт Навального, хочуть звіту про статки Путіна


Також вони чекають від спецслужб доповіді про особисте багатство Путіна

Група сенаторів від Демократичної і Республіканської партій внесла до Конгресу США законопроект "Про притягнення Росії до відповідальності за зловмисну діяльність" (Holding Russia Accountable for Malign Activities Act of 2021 - англ.). У ньому, зокрема пропонується накласти адресні санкції на російських офіційних осіб, причетних до отруєння опозиціонера Олексія Навального і до розробки в Росії бойової отруйної речовини "Новічок".

Раніше лідер республіканців у Сенаті США Мітч Макконнелл заявив, що США та їх союзники мають продовжувати сильні заходи для притягнення "Путіна та його посіпак" до відповідальності.

"Спочатку Навального отруїли. Тепер його ув'язнили. Мирні протестувальники по всій Росії утискаються. Це лише крайні події у довгій кампанії Путіна з підриву демократії та верховенства права. США та наші союзники мають продовжувати сильні заходи для притягнення до відповідальності Путіна та його посіпак", - твітував Макконнелл.

Згідно з документом, протягом 90 днів після прийняття закону президент США повинен накласти санкції на причетних до отруєння Навального і спроб приховати факт замаху. Йдеться про замороження активів, заборону на в'їзд до США і заборону американським громадянам і організаціям вести справи з включеними до списку санкцій. Окремі санкції можуть бути запроваджені у зв'язку з розробками і використанням "Новічка", яким, як встановили експерти, був отруєний Навальний.

Коментуючи законопроект, російський опозиціонер Володимир Кара-Мурза назвав його "сильним".

Законопроект також передбачає, що протягом 180 днів після його прийняття, президент повинен подати до Конгресу дві доповіді - про обставини вбивства в 2015 році в Москві опозиціонера Бориса Нємцова, із зазначенням осіб, імовірно причетних до нього, і про "особисте багатство" президента Росії Володимира Путіна і його родичів.

У документі також міститься заклик до Держдепартаменту домагатися від Німеччини зупинки будівництва газопроводу "Північний потік - 2", а також до влади Росії - звільнити Олексія Навального, якому суд в Москві 2-го лютого замінив умовний термін у кримінальній справі на реальний. Про конкретні санкції у зв'язку з газопроводом і арештом Навального не згадується.

Про терміни розгляду документа, серед співавторів якого демократ Кріс Кунс, республіканці Мітт Ромні і Марко Рубіо, поки не повідомляється.

Раніше соратник Навального Володимир Ашурков направив президенту Джо Байдену список з 35-ти осіб, проти яких, на думку Фонду боротьби з корупцією, США слід було б запровадити санкції. У списку не лише чиновники, які могли мати відношення до організації отруєння Навального, але і бізнесмени з оточення Путіна. Навальний неодноразово заявляв, що виступає за точкові санкції Заходу проти олігархів, які мають суттєві активи за межами Росії.

Навальний звинувачує в своєму отруєнні співробітників ФСБ, після того, якого він 3 тижні провів у комі. Він переконаний, що його не могли отруїти без прямої вказівки або без відома Путіна. Російська влада заперечують сам факт отруєння.

Дивіться також: Снігопад Орліна окрім незручностей і перебоїв із транспортом, приніс і чимало позитивних емоцій

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG