Спеціальні потреби

Сербія готова зменшити залежність від російського газу


Александар Вучич

Белград готовий прислухатися до закликів Вашингтона зменшити залежність від російського газу, заявив сербській прем’єр міністр Александар Вучич в інтерв’ю Голосу Америки. Сербія прагне отримати альтернативні джерела поставок природнього газу, розповів він.

Вучич відвідав Сполучені Штати з першим офіційним візитом на посаді прем’єр міністра Сербії. Белград шукає шляхи покращити свої відносини із Західним світом, і Вучич приїхав до Вашингтона за підтримкою. За його словами, адміністрація Обами підтримує прагнення Сербського уряду приєднатися до Європейського Союзу.

«Офіційні особи, з якими я зустрівся, кажуть, що спонукатимуть Європейський Союз розпочати переговори щодо асоціації Сербії з ЄС. Покращення взаєморозуміння зі Сполученими Штатами, дозволить нам швидше приєднатися до ЄС. Вашингтон має надзвичайно важливе значення для нас», пояснив прем’єр міністр Сербії.

Американські посадовці схвально відгукуються про економічні, політичні та судові реформи запроваджені урядом Вучича.

Александар Вучич, у минулому один з лідерів Радикальної партії проросійських поглядів, змінив свою позицію і агітує за приєднання Сербії до Європейського Союзу. Він зайняв крісло глави уряду у квітні 2014 року.

Вучич суперечлива фігура. Наприкінці дев’яностих, перебуваючи на посаді міністра інформації він запровадив штрафи проти журналістів, що критикували владу та заборонив іноземне телебачення.

20 липня 1995 року, з трибуни парламенту Сербії, Александар Вучич заявив: «За кожного вбитого серба, ми знищимо 100 мусульман». Ця заява прозвучала лише за кілька днів після різанини у Сребрениці, де було вбито понад 8 тисяч мусульманських чоловіків та юнаків.

З того часу Вучич не одноразово вибачався за свої політичні помилки і запевняє, що змінився, як людина.

Показати коментарі (6)

Цей форум було закрито

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG