Спеціальні потреби

США і Китай знайдуть вирішення північнокорейської ядерної проблеми - Трамп


Лідер КНР Сі Цзіньпін і президент США Дональд Трамп

Лідери США і КНР також обговорили питання двосторонньої торгівліДержавний секретар США Рекс Тіллерсон заявив, що між США і Китаєм «немає розбіжностей з приводу Північної Кореї».

Тіллерсон, що перебуває разом з президентом в китайській столиці, поговорив з журналістами після переговорів між Трампом і головою КНР Сі Цзіньпіном, які були присвячені питанням торгівлі та ситуації навколо Північної Кореї. За його словами, два лідери також відверто обмінялися думками про ситуацію з правами людини і морських суперечках в Південно-Китайському морі.

Як заявив Тіллерсон, в ході дводенних переговорів Китай чітко і безапеляційно дав зрозуміти, що поява ядерної зброї у КНДР для нього є неприйнятною.

«Між нашими завданнями немає ніяких розбіжностей, - сказав Тіллерсон. - У нас є власні міркування з приводу тактики, термінів і сили тиску, і саме це ми довго обговорювали».

За словами Тіллерсона, Трамп сказав Сі Цзіньпіну: «Ви сильна людина. Я впевнений, ви зможете вирішити цю проблему для мене».

Раніше президент Трамп заявив, що США і Китай повинні працювати разом, щоб звільнити регіон і весь світ від вкрай серйозної загрози з боку «кровожерного» північнокорейського режиму.

Трамп виступив із заявою перед журналістами разом з Сі Цзіньпіном, але не відповідав на запитання.

Він додав, що Вашингтон і Пекін домовилися «не повторювати помилок минулого» в ситуації з Північною Кореєю, якій вдалося за минулі роки досягти стрімкого прогресу в розробці ядерної зброї і балістичних ракет.

«Весь цивілізований світ повинен об'єднатися, щоб дати відсіч північнокорейській загрозі», - додав президент Трамп.

Сі Цзіньпін виступив в більш стриманому тоні, зазначивши, що Китай «знову підтвердив свою прихильність ідеї денуклеаризації півострова».

двостороння торгівля

Трамп і Сі Цзіньпін також обговорювали двосторонню торгівлю, що є делікатним питанням, оскільки американський лідер неодноразово обурювався з приводу величезного торговельного дисбалансу між двома країнами.

Тіллерсон заявив, що, незважаючи на багатогодинні торговельні переговори, «поки що вдалося досягти лише небагато», і додав, що США донесли до китайської влади своє невдоволення темпами прогресу.

За даними Головного митного управління КНР, за перші 10 місяців року профіцит Китаю в торгівлі США склав 223 млрд доларів.

Трамп зазначив, що торговельний дефіцит з Китаєм «шокуючим чином досягає сотень мільярдів доларів» в рік. «Попередні адміністрації довели ситуацію до такого рівня. Але я не звинувачую Китай. Я високо ціную Китай», - сказав він.

Сі Цзіньпін зазначив, що у американсько-китайського співробітництва в сфері торгівлі є великі перспективи, додавши, що за час візиту Трампа були підписані комерційні угоди загальною вартістю 206,5 млрд доларів.

Однак більшість анонсованих в Пекіні угод не мають обов'язкової сили, а є меморандуми про наміри, і, за даними Bloomberg News, «на їх реалізацію можуть піти роки, якщо це взагалі станеться».

Дерік Сізорс з Американського інституту підприємництва сумнівається, що подібні угоди допоможуть вирішити реальні проблеми в торговельних відносинах з Китаєм.

«Президент любить угоди і великі числа, але ми не зможемо змінити те, що йому не подобається, в тому числі торговельний дефіцит, не змінивши торгові практики Китаю, - вважає експерт. - Необхідно, щоб Китай мав інший підхід до торгівлі, ніж зараз».

За словами Сізорса, важливим фактором є те, що китайські державні підприємства ніколи не закриваються: «А це означає, що американські товари і послуги ніколи не переможуть на китайському ринку».

Сі Цзіньпін зазначив необхідність «глибокої дискусії про торговельний дисбаланс» з США, поряд з іншими питаннями. Він також закликав американські компанії взяти участь в китайській ініціативі «Один пояс і один шлях», яка націлена на створення найбільшої в світі платформи економічного співробітництва за аналогією з існуючим в минулому шовковим шляхом.

Адміністрація Трампа представила низку комерційних угод, підписаних за час візиту Трампа в Китай, в тому числі контракт на продаж американської яловичини і свинини на суму 1,2 мільярда доларів найбільшому онлайн-рітейлеру Китаю.

Міністр торгівлі Вілбер Росс назвав такі угоди «відмінним прикладом» того, як США можуть «продуктивно нарощувати нашу двосторонню торгівлю».

Дивіться також: Коли США визнають Голодомор в Україні геноцидом та що це означитиме для українців?

Коли США визнають Голодомор в Україні геноцидом та що це означитиме для українців? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:56 0:00

XS
SM
MD
LG