Спеціальні потреби

Актуально

"Ukraine NOW UA": що не так з новим брендом України і до чого тут порно

Ухвалений Кабінетом міністрів бренд «Ukraine NOW UA» («Україна Зараз») став справжньою «зіркою» українського сегменту соцмереж: дискусії навколо нього спалахнули, як через візуальну складову, так і через сам механізм затвердження.

У четвер, 10 травня, в України з’явився новий бренд, за допомогою якого її віднині планують презентувати у світі.

І хоча у Міністерстві інформаційної політики повідомили, що його розробка була безкоштовною, однак це не зменшило шквалу критики, який з'явився одразу ж після презентації бренду.

Одним він видався таким же невиразним, як і низка попередніх іміджевих українських логотипів. Про це, зокрема, пише головний редактор українського інтернет-журналу про фотографію Bird in Flight Євген Сафонов.

«​Історія зі Спритком і Гарнюнею (намальованими персонажами, які були розроблені у 2011 році для промоції України) нікого нічого не навчила», – пише член ГО «Центр UA» Андрій Андрушків. На його думку, уряд повинен був залучити до обговорення нинішнього національного бренду усі зацікавлені сторони, «з аналізом проблем і рішень», адже «саме у такий спосіб виробляються рішення, які служать спільному благу».

Про невиразність бренду зазначає й історик мистецтва та дизайнер Ігор Дудник, який демонструє, що замість України сюди можна додати будь-яку іншу країну і це навіть не одразу помітиш.

Презентований урядом новостворений бренд неабияк здивував одеського ресторатора Алекса Купера:

Про перевагу відсутності вишиванок у логотипі пише і графічний дизайнер Ярослав Белінський: «Стиль простий, сучасний без банальщини, на кшталт колосків, соняхів, церков і вишиванок. І це прорив! Такий бренд буде виглядати універсально у різних контекстах. Він мобільний та зрозумілий. Ідеально зчитується і запам’ятовується)».

Хоча декому калини і вишиванки все ж таки бракує. Наприклад, голові правління «ВО «Платформа громадянських ініціатив» Наталії Федорчук.

Занадто простим бачить новий бренд і експерт зі стратегічних та кризових комунікацій Галина Ключковська.

​Окрема велика дискусія розгорнулась навколо схожості нового бренду України з логотипом одного з розділів відомого порно-ресурсу:

«Будемо сподіватись, що Porn.Hub не подасть до суду через захист авторських прав. І що тролити будуть не надто жорстоко... Але питання впізнаваності вирішене, так)», – сподівається блогер Катерина Золотарьова.

Водночас паралелі з Porn.Hub засмутили не всіх.

«Коли Україна буде так само впізнавана в світі, як Порнхаб, то завдання логотипу виконано, ні?.. А логотип? Ну, логотип як логотип. Головне ж – не картинка, а внутрішній вміст. Цим, до речі, Україна відрізняється від Порнхабу», – пише журналіст Святослав Хоменко.

Тим часом Павло Вржещ – директор агенції Banda, яка і розробила новий бренд, – стверджує, що висміювана користувачами соцмереж схожість з лого порно-ресурсу є випадковою.

«Якщо взяти самі форми, звісно хтось колись десь їх використовував. Але в сумі, як воно виглядає, як з цим працюють, якщо подивитися весь брендінг, а не вирвану одну п’яту частину, то там жодної подібності немає абсолютно», – наголошує він.

Вржещ також додає, що «лише в одному з 10 варіантів комбінацій дуже сильно віддалено нагадує логотип Porn.Hub…»

«Ну звісно, причепилися до цього, бо людям подобається таке шерити, вони чомусь не додають ще 5 варіантів логотипу, де він використовується на сумці, на автобусі, в друкованій рекламі і зовсім не схожі на порівняння. Ці картинки не додають в коментарі, бо «ага…а як же поржати»?» – заявляє він.

Між тим увагу викликала не лише візуальна складова бренду, але і те, у який спосіб його затверджували. Зокрема, керівник відділу адвокації Реанімаційного пакету реформ Андрій Гевко звертає увагу на те, що законом «Про Кабінет Міністрів України» та низкою інших законодавчих актів не передбачено можливості ухвалення урядом подібних рішень.

Водночас презентація нового бренду, що покликаний просувати Україну у світі, породила і ще одну дискусію – дискусію про те, що насамперед варто налагодити імідж всередині самої країни.

«Now / зараз / вже в Україні не вийде. Ніде. Ця країна – країна гри в довгу. Де ти маєш чумакувати і дочумакуватись. Де тобі має подобатись елемент пост-модернізму в пост-радянському сюрреалізмі. Країна, в якій деформовані ментальності у недореформованих суспільних системах цінують свободу і вірять в те саме світле майбутнє» – пише експерт з бізнес-моделювання Володимир Воробей.

Водночас, є і ті, кому новий бренд України сподобався:

«Не в логотипі проблема чи щастя, – а в спробі складні процеси вирішувати простим логотипом із 3-х елементів, який загалом ок і може бути універсальною міткою всього українського. Проблема в надмірних інвестиціях і очікуваннях щодо красивих логотипів і значно менша увага іншим складовим стратегії: продукті, дистрибуції, вартості» – пише співзасновник агенції Postmen Ярослав Ведмідь.

Ну, і куди ж без жартів:

Як повідомляє агенція Banda, Ukraine now – це наймасштабніша міжнародна маркетингова кампанія українського уряду, яка стартує в 2018 році, її ціль – сформувати бренд України у світі, залучити в країну інвестиції та покращити туристичний потенціал.

За даними розробників, у підготовці до кампанії взяли участь 27 експертів із комісії з питань популяризації України у світі.

Дивіться також: ​Як українська діаспора турне гурту «СКАЙ» проводити допомагала

Як українська діаспора турне гурту «СКАЙ» проводити допомагала. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:06 0:00

Всі новини дня

Київський кінно-реабілітаційний центр запросив бійців з передової на сеанс іпотерапії. Відео

Психологічна реабілітація - один з базових елементів відновлення бійців на ротації. Нещодавно Київський кінно-реабілітаційний центр запросив бійців з передової на сеанс іпотерапії.

У Радбезі ООН провели спецзасідання, присвячене гуманітарній ситуації в Україні. Відео

У Раді Безпеки ООН провели спеціальне засідання, присвячене гуманітарній ситуації в Україні.

Потужний землетрус у Туреччині і Сирії. Вашингтон надсилає дві групи рятувальників. Відео

Вашингтон надсилає до Туреччини дві групи рятувальників для пошуку вцілілих і ліквідації наслідків. Про це повідомив представник Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі.

ПВК "Вагнер" все складніше вербувати в'язнів на війну РФ в Україні - медіа

Кладовище найманців ПВК "Вагнер" у Краснодарському краї, Росія, 22 січня 2023. REUTERS/Stringer

У російських тюрмах усе менше добровольців воювати в Україні у складі ПВК "Вагнер" на тлі повідомлень про великі втрати серед в'язнів, тому видання Євгена Пригожина розпочали піар-кампанію за участі ув'язнених, які вижили на війні та вже повернулися додому. Про це пише незалежне російське видання "Медіазона".

Журналісти зазначають, що якщо раніше Пригожин агітував особисто, тепер "посилає підлеглих". "Цього разу добровольців набагато менше: якщо після першого візиту Пригожина на війну записувалися по кілька сотень ув'язнених, то тепер це швидше кількадесят. В'язні кажуть, що вже не дуже вірять у помилування, а новини та розмови із завербованими переконують їх, що ризик загибелі дуже високий".

Нині координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі під час брифінгу заявив, що у тяжких боях за Бахмут найбільше зацікавлений особисто Пригожин - "через егоїстичну особисту вигоду з метою підвищити свій високий статус у кремлівській ієрархії".

Як зазначає Радіо Свобода, про другу хвилю набору до ПВК "Вагнер" раніше писали правозахисник і колишній політвʼязень Іван Асташин, видання "Верстка" та кілька телеграм-каналів.

Скільки загалом людей було завербовано на війну з російських колоній, достеменно не відомо. Федеральна служба виконання покарань повідомляла про скорочення торік кількості увʼязнених майже на 30 тисяч осіб. На початок лютого "Медіазона" змогла підтвердити загибель 823 завербованих увʼязнених, хоча реальні цифри можуть бути значно більшими.

Найманців угруповання підозрюють у скоєнні численних воєнних злочинів. З весни 2022 року у медіа почала зʼявлятися інформація, що ПВК вербує увʼязнених у російських колоніях для участі у війні з Україною в обмін на помилування. Як це оформляється юридично, досі невідомо. Кремль заявив, що ця інформація засекречена.

Місце в кремлівській ієрархії та соляні копальні - Білий дім про "егоїстичний" інтерес Пригожина у боях за Бахмут

Центр ПВК "Вагнер", що пов'язують із російським бізнесменом Євгенієм Пригожиним. Фото: AP Photo, File

У тяжких боях за Бахмут найбільше зацікавлений очільник російської приватної військової компанії "Вагнер" Євгеній Пригожин - "через егоїстичну особисту вигоду з метою підвищити свій високий статус у кремлівській ієрархії". Так ситуацію прокоментував координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі.

Кірбі також наголосив на економічній вигоді, яку, за інформацією посадовця, планує отримати Пригожин - через місцеві соляні та гіпсові копальні.

"Через цей егоїстичний інтерес Пригожин не боїться кидати у бій в'язня за в'язнем", - сказав Кірбі під час брифінгу про залучення засуджених до лав "Групи Вагнера". Посадовець додав, що США зосереджуватимуться на тому, щоб продовжувати надавати Україні необхідну безпекову допомогу для її успіху на полі бою і зокрема довкола Бахмута.

Соляне родовище Артемівське у Бахмуті площею 179 квадратних кілометрів одним з найбільших у Європі. Місцеві соляні шахти належать державному підприємству "Артемсіль", лідеру на українському ринку й експортеру до 20 країн, допоки воно не припинило виробництво через кілька місяців після російського вторгнення. З моменту заснування наприкінці XIX століття підприємство видобуло понад 280 мільйонів тонн солі. Шахти досягають глибини 200-300 метрів і мають тунелі загальною довжиною 300 кілометрів.

За інформацією Reuters, соляні шахти можуть стати комерційно прибутковим активом, а також росіяни планують використовувати їх для зберігання боєприпасів і зброї поза зоною дії українських ракет.

Раніше президент Росії Володимир Путін підписав указ, що дозволяє мобілізацією росіян, які мають непогашену судимість за вбивства та інші тяжкі злочини, передбачені Кримінальним кодексом РФ.

Як повідомляв Голос Америки, Сполучені Штати оголосили санкції проти ПВК "Вагнер" та Пригожина. Міністерство фінансів США назвало "Групу Вагнера" міжнародною злочинною організацією.

Також Сполучені Штати звинувачували російських найманців в експлуатації природних ресурсів у Центральноафриканській Республіці, Малі, Судані, аби допомогти фінансувати війну Кремля в Україні.

У статті використано матеріали Reuters

Більше

XS
SM
MD
LG