Спеціальні потреби

Актуально

Американські батьки постали перед вибором: чи відправляти дітей до школи

Чи відправляти дітей до школи восени: що обирають американські батьки?
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:02 0:00

У ці дні чимало американських батьків мають зробити складний вибір – як саме будуть навчатися їхні діти. Шкільні округи по всій країні пропонують різні форми навчання: у школі, повністю онлайн, або гібридний формат, коли дитина відвідує школу два чи три дні на тиждень, а решту займається самостійно.

Саме останній формат пропонують в окрузі Феєрфакс, Вірджинія, що у передмісті американської столиці. Мішель та Джон Голдшлег свій вибір зробили. Син, якому 9, буде навчатися вдома за програмою домашнього навчання. А їхня 11-річна донька ходитиме до школи два рази на тиждень.

«Головний фактор той, що їй не вистачає спілкування з однокласниками, вона з багатьма близька і вона була б дуже засмучена, якщо б не змогла побачити їх наступного шкільного року», - пояснює її батько.

Мішель та Джон Голдшлег
Мішель та Джон Голдшлег

Рішення було непростим. Довелося зважити чимало за та проти.

«Перехід до навчання онлайн був складним. Її голос просто загубився у віртуальному класі», - говорить її мати Мішель.

«До того ж, - додає батько, – у нас немає вдома нікого, хто має високий ризик для здоров’я. Наші родини не живуть поблизу і ми нечасто їх бачимо. Ми думаємо, що школи запровадили досить адекватні заходи, такі як обмеження кількості учнів в класі, носіння масок, скасування перерви».

У той же час батьки не переконані повністю, що адміністрація та вчителі зможуть підтримувати заходи безпеки серед дітей, але їх заспокоює те, що в класі має бути набагато менше дітей ніж зазвичай.

Дітей розподілятимуть по класах переважно за абеткою, але із врахуванням особливих потреб родини, наприклад, коли до школи будуть ходити діти різного віку з однієї родини, чи батьки мають працювати в офісі у певні дні. В решту днів діти виконуватимуть домашні завдання.

Інший вибір – чотири дні на тиждень онлайн. Саме таку форму навчання для свого молодшого сина обрала Марьям Айромлу, мати двох дітей, яка мешкає в тому ж шкільному окрузі. А от інша її донька-старшокласниця хоче ходити в школу.

«Вона тінейджер, старшокласниця. І вона хоче бачити своїх друзів. Каже, займатися онлайн їй складно, вона відчуває себе ізольованою, пригніченою. Вона хоче бути в товаристві», - говорить жінка.

Марьям Айромлу, мати двох дітей, мешканка округу Феєфакс, Вірджинія
Марьям Айромлу, мати двох дітей, мешканка округу Феєфакс, Вірджинія

Разом з тим це в неї викликає велике занепокоєння.

«Я переживаю, поміж іншого, і за батьків. Вони люди похилого віку та багато спілкуються з онуками. Головне занепокоєння моїх сусідів-лікарів – чи не заразять вони пацієнтів, якщо дитина захворіє в школі. В іншої знайомої, наприклад, у чоловіка хворе серце».

Вчителям так само дають можливість визначитися, чи хочуть вони викладати у школі чи дистанційно. Інгер Морен, яка викладає французьку у середній школі в сусідньому місті Арлінгтон, говорить, що спочатку готувалася повернутися в школу.

«Але чим більше я про це думала та читала про Covid-19, тим більше я нервувала. Я уявила - заходжу я в клас, а діти без масок, чи знімають їх. Що буде, якщо я заражуся, навіть якщо статистика для мого віку хороша? – запитує жінка. - У мене є подруга, яка бігає марафони, їй 35 і вона була дуже здорова, але сильно захворіла і тепер в неї пошкоджено серце. Я не хочу захворіти. Не хочу передати хворобу своєму чоловікові, дітям. А щодо інших людей, як працюють в школах та мають навіть вищий ризик заразитися – водії автобусів, прибиральників? Чи воно того варто заради двох днів в школі?»

Інгер Морен, вчителька в м. Арлінгтон, Вірджинія
Інгер Морен, вчителька в м. Арлінгтон, Вірджинія

Разом з Інгер, змінила думку й шкільна адміністрація Арлінгтону, відмовившись від гібридного формату на користь дистанційного. Вчителька запевняє батьків: у вересні ми будемо набагато краще до цього готовими.

«Те, що було навесні, не є відображенням того, що буде восени. Я відчуваю, що вчителі були жахливо підготовлені. І нам в Арлінгтоні сказали, що ми не можемо викладати новий матеріал. Це було просто нудно. А зараз у нас кращі ресурси. Кожен учитель, якого я знаю, витрачає свій вільний час на літнє планування та думає, як це краще зробити. В мене вже безліч чудових ідей, як і в багатьох інших вчителів. Воно дійсно буде краще».

У той же час чимало шкіл у малонаселених районах штату, де немає високого рівня зараження, готові повністю відновити навчання у шкільних будинках, говорить Чарльз Пайл, директор зі зв’язків з медіа Департаменту освіти шт. Вірджинія.

«Вірджинія - дуже різноманітний штат. У нас є густонаселені шкільні округи у східній частині штату, в передмісті Вашингтона, в районі Річмонда, Гемптон-Роудс, які застосовують набагато обережніший підхід, оскільки коронавірус значно більше поширений у цих громадах. Але також у нас є сільські шкільні округи у південно-західній частині штату, де не було такого рівня зараження. І там приймають рішення повертати учнів до будівель».

Чарльз Пайл, директор зі зв’язків з медіа Департаменту освіти шт. Вірджинія.
Чарльз Пайл, директор зі зв’язків з медіа Департаменту освіти шт. Вірджинія.

В школах із повноцінним та змішаним навчанням запевняють: до присутності учнів готові. В автобусах діти сидітимуть через одного. Маска в приміщенні обов'язкова. Також в планах - скоротити контактні ігри і скасувати загальні обіди в їдальнях.

«Кожен шкільний округ мав подати два плани в Департамент освіти Вірджинії. Перший план стосується здоров'я. Як ви збираєтесь зменшити ризик коронавірусу? Як ви збираєтеся дезінфікувати приміщення? Як ви збираєтеся практикувати соціальне дистанціювання для учнів та працівників? І які кроки ви будете вживати, якщо зміниться ситуація щодо поширення вірусу у вашій громаді? Другий план стосується навчання: як буде викладатися новий матеріал, як учні зможуть засвоїти матеріал, який вони пропустили восени, коли закрилися школи, тощо?»

Кілька великих міст, серед них - Лос-Анджелес, Сан-Дієго та Атланта – вже оголосили про виключно дистанційну форму щонайменше на початку навчального року. Інші ж – поки школи закриті - ще визначаються з рішенням, яке торкатиметься долі мільйонів американських дітей та їхніх родин.

Дивіться також: Зоопарк Сан-Франциско знову відкрився для відвідувачів. Відео

Зоопарк Сан-Франциско знову відкрився для відвідувачів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:54 0:00

Всі новини дня

Українська артилерія практично відрізала російське військо в районі Херсона від ланцюгів постачання – британська розвідка 

Архівне фото: Постріли українських артилеристів, Харківська область, Україна, липень 2022 року. (AP Photo/Євген Малолетка)

Британська розвідка повідомляє, що в результаті обстрілів української артилерії два основні автомобільні мости через Дніпро в районі Херсона, стали непридатні для руху російського військового транспорту, який постачає російські війська, розташовані на правому березі річки.

«10 серпня 2022 року українські високоточні удари, ймовірно, призвели до того, що переправа через Дніпро в Новій Каховці стала непридатною для проїзду важкої військової техніки», – мовиться у повідомленні британського Міністерства оборони.

Як мовиться у повідомленні, останніми днями Росії вдалося провести лише поверхневий ремонт пошкодженого Антонівського автодорожнього мосту, який, ймовірно, залишається структурно нестійким.

Тобто навіть якщо Росії вдасться суттєво відремонтувати мости, вони залишаться ключовим вразливим місцем для Росії, вважають британські військові експерти.

Наземне постачання для кількох тисяч російських військ на західному березі майже повністю залежить лише від двох понтонних пунктів переправи.

Тож, з огляду на проблеми з постачанням, витривалість російського війська, на думку британської розвідки, залежитиме від того, чи вдалося Росії створити на правому березі достатній обсяг будь-яких запасів.

Колишній командувач збройних сил США в Європі генерал Бен Годжес висловив захоплення винахідливістю українських військових, яким вдалося вдосконалити використання американських протлокаційних радарів.

«Українські солдати є найбільш інновативними та технічно підкованими солдатами з усіх країн, яких я коли-небудь зустрічав. Наші солдати вчилися у них. Вони показали мені, що наш протилокаційний радар навіть кращий, ніж я думав. Вони продовжуватимуть випереджати росіян до остаточної перемоги», – написав генерал у відставці у своєму твіті.

Мобільна радіо-локаційна система виявляє артилерійські снаряди, випущені гарматами, ракетною установкою, або іншими видами артилерійської зброї, та за їх траекторією обчислює місце знаходження зброї.

Цим коментарем американський генерал відреагував на твіт радника Міністра внутрішніх справ України Антона Геращенка, який опублікував відео українських військових.

«Українські військові демонструють зброю, яку виготовили із захопленої російської військової техніки. Усі проектні та будівельні роботи піхотинці виконали власними силами. Система вже випробувана і зараз використовується в зоні бойових дій», – написав Геращенко у твіті.

Як українці можуть застосувати американські протирадіолокаційні ракети, розмірковують західні ЗМІ

Архівне фото: ракета ВМС США AGM-88 HARM на літаку F/A-18C Hornet jet

Про те, чи застосовує Україна американські протирадіолокаційні ракети, і як це може позначитись на ході війни, пишуть західні ЗМІ.

Наявність цих ракет в Україні підтвердили минулого тижня в Пентагоні.

“В нещодавні пакети військової допомоги ми включили певну кількість протирадіолокаційних ракет, які можуть бути випущені з українських літаків, і можуть мати вплив на російські радари та інші речі”, - заявив заступник міністра оборони США Колін Каль під час брифінгу для преси 8 серпня.

Також минулого тижня в соцмережах з'явились фото уламків таких ракет на контрольованих Росією об'єктах. Голос Америки не зміг незалежно підтвердити ці фото.

Видання The Hill повідомляє з посиланням на інформацію від українського пілота з позивним "Джус" про те, що нещодавно Україна використала протарадіолокаційні ракети, щоб придушити протиповітряну оборону Росії в рамках виконання комплексного завдання.

Раніше жодна з повітряних сил не могла інтегрувати амерканські високошвидкісні протирадіолокаційні ракети HARM з радянськими літаками, пише Forbes. Видання припускає, що українці змогли інтегрувати ракети HARM давнього зразка з наземними пусковими установками.

Forbes, а також українські новинні видання припустили, що запуски могли проводитись з румунських чи словацьких літаків Міг-29.

Видання The Drive пише, що використання таких ракет дає Україні важливу перевагу у бойових діях. Аналітики припускають, що Україна могла використовувати HARM на літаках навіть радянського зразка, застосовуючи дистанційний інтерфейс, який через зв'язок, подібний до Bluetooth, дозволив би обійти радянську систему управління.

Британське видання Telegraph зауважує, що експертів галузі шокували повідомлення про те, що Україні минулого місяця вдалось знешкодити російські установки С-300.

Тепер вони припускають, що це вдалось завдяки протирадіолокаційним ракетам і вказують, що ці ракети можуть відіграти важливу роль в контрнаступі на півдні України і, зокрема деокупації Херсону. Адже, вважають автори статті, для проведення масштабного наступу, Україна повинна буде отримати контроль над небом.

Естонія і Латвія оголосили про припинення участі в групі співпраці країн Центральної та Східної Європи з Китаєм. Відео

Естонія і Латвія оголосили про припинення участі в групі співпраці країн Центральної та Східної Європи з Китаєм. Це відбулось на тлі більшої настороженості європейців антизахідною китайською риторикою. Серед предметів розходжень між Європою та Китаєм зараз є російська війна в Україні.

Рушді підключили до апарата штучного дихання, він може втратити око – ЗМІ

Архівне фото: письменник Салман Рушді, 2018 рік

Письменника Салмана Рушді, на якого було здійснено напад у Нью-Йорку в п’ятницю, підключили до апарата штучної вентиляції легенів і, за інформацією його літературного агента, Рушді, ймовірно, втратить око.

На Салмана Рушді, відомого письменника та лауреата провідних світових літературних премій, чиї твори викликали погрози смерті, було здійснено напад у п’ятницю перед лекцією, яку він мав прочитати в Інституті Чатокуа в західній частині штату Нью-Йорк.

Нападник принаймні двічі вдарив 75-ти літнього письменника ножем на сцені, коли той готувався до виступу, повідомляє поліція штату.

Поліція також повідомила, що підозрюваного ідентифіковали як 24-річного Хаді Матара, який походить з Ферв’ю, штат Нью-Джерсі. Поліція співпрацює з ФБР і місцевою владою, щоб встановити мотив. У суботу нападнику пред’явили звинувачення у замаху на вбивство.

За словами поліції штату, підозрюваний вискочив на сцену та вдарив Рушді щонайменше один раз ножем у шию та щонайменше один раз у живіт.

Рушді доставили до лікарні на вертольоті. За інформацією телеканалу CNN, Рушді перебуває на апараті штучної вентиляції легень. Його літературний агент Ендрю Вайлі повідомив газеті New York Times, що письменник може втратити око, також у нього пошкоджені нерви в руці та поранена печінка.

Ставлення Салмана Рушді до делікатних політичних і релігійних тем перетворило його на суперечливу фігуру.

Після виходу в світ роману Рушді «Сатанинські вірші», книжку засудив як блюзнірську аятолла Рухолла Хомейні, лідер ісламської революції 1979 року в Ірані, який видав фетву на вбивство письменника. Рушді переховувався майже десять років, але останні роки жив відносно відкрито.

Рушді, народжений в Індії, став громадянином США в 2016 році і проживає в Нью-Йорку.

В інтерв’ю німецькому журналу Stern, записане два тижні тому і видане в суботу вже після нападу на Рушді, він говорив про те, що тепер живе «відносно нормальним життям».

Рушді сказав, що його турбують загрози демократії в Сполучених Штатах, такі як расизм, «ненависть до здобутків лібералізму» та те, що він називав «зачатками фашизму», які він вбачав у русі, що підтримував попереднього президента Дональда Трампа.

У матеріалі використана інформація CNN та Reuters.

Обшуки ФБР в маєтку колишнього президента Дональда Трампа у Флориді - реакція Конгресу США. Відео

В Сполучених Штатах цього тижня багато шуму наробили обшуки ФБР в маєтку колишнього президента Дональда Трампа у Флориді. Це стало чи не основною темою тижня, яка стосується внутрішньої політики США.

Більше

XS
SM
MD
LG