Спеціальні потреби

Шатл «Дискавері» вирушив на міжнародну космічну станцію


Космічний корабель «Дискавері» вирушає у чергову місію

У понеділок зранку з космічного центру імені Кеннеді на Флориді у чергову космічну подорож віправився корабель багаторазового використання «Дискавері». Ця 13-денна місія одна з чотирьох останнійх польотів кораблів цього типу.

Світанковий запуск космічного човна «Дискавері» освітив темне небо. Астронавти на його борту цінують кожну хвилину польоту – враховуючи, що програма шатлів добігає кінця. На борту Дискавері три жінки, які разом з іншою космонавткою, яка працює на станції, встановлять рекорд за кількістю жінок, які одночасно перебуватимуть у космосі.

«Дискавері» везе на міжнародну космічну станцію багатотонний вантаж, включно з науковим обладнанням і запчастинами. Щільний графік роботи астронавтів включає розвантаження вантажу під керівництвом шести працівників станції.

Згідно з планом, «Дискавері» прибуде на станцію в середу і повернеться на Землю зранку 18-го квітня. Після припинення програми кораблів багаторазового використання типу шатл, американські астронавти покладатимуться на росіян, аби дістатися на станцію. Це триватиме поки у Вашингтоні не вирішать майбутнє космічної програми країни. Адміністрація Обами пропонує, аби перевезення космонавтів взяли на себе приватні компанії. Ідея викликає опір НАСА.

Вишиванки захоплюють світ. Інтерактивна мапа

XS
SM
MD
LG