Спеціальні потреби

«Немає законопроекту, немає перерви» - учасники сидячого страйку демократів у Конгресі США


Учасники сидячого протесту в Палаті представників

Члени Демократичної партії влаштували сидячий протест у Палаті представників Конгресу США, вимагаючи ухвалення законопроекту про обмеження продажу зброї.

У зв’язку з цим, республіканці, які переважають у цій нижній палаті парламенту, у ранніх годинах у четвер проголосували за припинення роботи законодавців до 5 липня.

Цим рішенням завершено хаотичну ніч на Капітолійському пагорбі, де республіканці, періодично, поверталися в залу, щоб проголосувати, а демократи продовжували свою акцію протесту.

У середу кілька десятків конгресменів-демократів сіли на підлогу, скандуючи: «Немає законопроекту - немає канікул». Вони вимагали, щоб Палата представників до відходу на канікули, які мали початися наприкінці тижня і тривати до 5 липня, обговорила законопроект про заборону продажу зброї деяким категоріям громадян.

Акцію демократів очолив ветеран руху за громадянські права, конгресмен від штату Джорджія Джон Льюїс у відповідь на масове вбивство 12 липня в Орландо. Він закликав республіканців приєднатися до кампанії за ухвалення розсудливих розв’язок проблеми.

Біля четвертої години ранку в четвер, на тлі виступів його колег у Палаті представників, Льюїс заявив, що американський народ хоче, щоб законодавці взялися до роботи і, що демократи продовжуватимуть свою акцію після повернення з канікул 5 липня.

«Ця боротьба – тривала боротьба», - заявив він, зазначивши, що задоволення прийде тільки після того, як законодавці зроблять вагомий внесок у припинення насильства із застосуванням вогнепальної зброї в Америці.

Проте, коли демократи відмовилися розійтися, республіканці закрили сесію.

Однак, із зростанням кількості учасників акції та її інтенсивності, спікер Палати представників Пол Раян повернувся і оголосив про проведення голосування у справі не пов’язаної із законои про зброю.

Незважаючи на заклики і прохання Раяна, конгресмени-демократи продовжували акцію, вигукуючи гасла та вимахуючи плакатами з іменами жертв збройного насильства.

Раян піддав критиці акцію демократів, назвавши її «рекламним трюком», спрямованим на привернення уваги.

За повідомленням ЗМІ, група демократів, у тому числі голова демократичної меншості у Палаті представників Ненсі Пелосі, продовжують акцію протесту в сесійному залі.

Дивіться також: Чим зашкодить Україні вихід Великої Британії з ЄС? - пояснює експерт Chatham House

Чим зашкодить Україні вихід Великої Британії з ЄС? - пояснює експерт Chatham House. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:46 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG