Спеціальні потреби

У комітеті Сенату зі збройних сил закликають послати зброю «для перемоги України»


Сенатор США Роджер Вікер, каже, що зброя потрібна для перемоги України.
Сенатор США Роджер Вікер, каже, що зброя потрібна для перемоги України.

Члени Комітету з питань збройних сил Сенату Сполучених Штатів у середу закликали адміністрацію президента США Джо Байдена пришвидшити допомогу Україні як частину зусиль із забезпечення глобальної безпеки, а також подбати про збільшення фінансування на армію США.

Виступаючи на слуханнях у сенатському комітеті, сенатор-республіканець Роджер Вікер, з Міссісіпі заявив, що обидві партії в Конгресі США вважають, що війна проти України, показала, яким важливим є належне фінансування американської армії. За його словами, фінансування армії може зрости більше ніж на 5%.

«Конгрес надав обладнання та боєприпаси на мільярди доларів, щоб допомогти українським Збройним силам захистити суверенітет і незалежність своєї країни», – наголосив сенатор Вікер.

Але він сказав, що «розчарований» тим, що «адміністрація вагалася щодо надання Україні передових можливостей для забезпечення перемоги». За його словами, зволікання небажання адміністрації з доставкою «критично важливих засобів, «стингерів», «джавелінів», «хаймарсів» та «абрамсів», коштувало українцям дорогоцінного часу».

Як сказав Вікер, «це призвело до тривалої битви на виснаження», замість того, щоб Україна досягла швидшої перемоги. Він наголосив, що саме перемога України, а не «збереження якоїсь патової ситуації» є пріоритетом Конгресу США».

За словами сенатора, Сполучені Штати стикаються зі все більш складним і небезпечним середовищем безпеки. Можливо, настав найнебезпечніший момент з часів холодної війни, сказав Вікер.

«Наше перше завдання в цьому комітеті — забезпечити інструменти, необхідні нашій армії для стримування та перемоги над цими загрозами. Ми перебуваємо у вирішальні роки цього військового змагання, і ми не можемо дозволити собі ослабити пильність», – сказав Вікер.

В правлячій Демократичній партії США політики також виступають за надання танків Україні. Так сенатор-демократ зі штату Делавер Кріс Кунс заявив минулого місяця, що поставки свідчать, що Україну в її протидії майбутньому контрнаступу Росії підтримує весь альянс НАТО, включно з ключовими європейськими країнами.

«Я вважаю важливим те, що Сполучені Штати і Німеччина, а також низка інших партнерів по НАТО та в Європі надають не тільки передові бойові танки «Леопард» та «Абрамс», але й «Страйкери» і «Бредлі». Уся ця бронетехніка у поєднанні забезпечить значно більші можливості для України. Я сподіваюсь, це допоможе протистояти ймовірному контрнасту Росії, який може статися незабаром», – сказав сенатор Кунс.

Як повідомляв «Голос Америки», глава Пентагону Ллойд Остін після зустрічі міністрів оборони країн НАТО у Брюсселі сказав, що військова допомога Заходу може надати Києву відчутну перевагу над російськими силами під час контрнаступу ЗСУ навесні.

Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram.

«Наша мета - переконатись, що ми надаємо Україні додаткові можливості, щоб вони не лише могли бути дещо успішними, а й мали рішучу [перевагу] на полі бою у їхньому майбутньому контрнаступі», - підкреслив Остін.

Остін наголосив, що хоча рішень про надання Україні винищувачів за результатами засідання Контактної групи з питань оборони України "Рамштайн-9" у Брюсселі не було, союзники зосередились на об'єднанні іншої наданої військової техніки та на посиленні ППО в Україні.

В НАТО оцінили ймофірність ефективного контрнаступу ЗСУ. ЧАС-ТАЙМ
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

XS
SM
MD
LG