Спеціальні потреби

Обама фактично запровадив ембарго на зброю для України - конгресмен


Кріс Сміт

Адміністрація Барака Обами de facto запровадила ембарго проти поставок оборонної зброї до України. Про це сьогодні у ході слухань у Комітеті Палати представників США із закордонних справ заявив конгресмен-республіканець Кріс Сміт, голова Гельсінської комісії (Комісія з безпеки та співробітництва у Європі)

“Затримка поставок зброї, це, по суті, відмова. Тож де факто ми маємо ембарго не поставку оборонних озброєнь до України. Мені і багатьом іншим мабуть це нагадує війну на Балканах, коли ми також доклали всіх зусиль, щоб боснійці та хорвати не отримали можливість захищати себе від агресії Мілошевича. Тепер ми бачимо повторення тієї ж політики у випадку нашого друга та союзника України", - заявив Сміт.

Законодавець також наголосив, що українці "потребують захисних озброєнь негайно".

Кріс Сміт також відзначив, що переломною точкою у війні на Балканах для Хорватії стали не авіаудари НАТО, а здатність Хорватії прорвати блокаду і примусити Мілошевича відступити.

Сміт відзначив, що вся відповідальність за відмову надання Україні озброєнь лежить на президенті США Обамі.

Законодавець відзначив, що у військовому сенсі НАТО та США знаходяться на порозі перетворення на пустишку

"Всі його радники закликають зробити це, а він утримується. Мені це незрозуміло. За період від вересня і до сьогодні вже двоє світових лідерів публічно на спільних засіданнях Конгресу (йдеться про виступи у Конгресі президента України Порошенко, та прем'єр-міністра Ізраїлю Нетаньягу - прим.) закликають президента США нарешті прокинутись... Повторюсь, затримка це та ж відмова. В Україні помирають люди".

Американський законодавець також відзначив, що у військовому сенсі НАТО та США знаходяться на порозі перетворення на пустишку. Він зокрема відзначив, що із сотень винищувачів, які номінально має Німеччина, лише кілька десятків реально перебувають на бойовому чергуванні.

Дивіться також : Експерт: корупцію в Україні можна вбити політичним рішенням

Експерт: корупцію в Україні можна вбити політичним рішенням. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:40 0:00

XS
SM
MD
LG