Спеціальні потреби

«Вахта прав людини»: Олімпійські об’єкти у Сочі будують «раби»


Міжнародна правозахисна організація «Вахта прав людини» (Human Rights Watch) 6 лютого опублікувала доповідь під назвою «Олімпійські антирекорди. Експлуатація мігрантів в ході підготовки до зимових Олімпійських ігор 2014 р. в Сочі», в якому розповіла про роботу робітників-мігрантів на будівництві олімпійських об'єктів.

За даними організації, іноземні робітники в Сочі часто стають жертвами обману з боку своїх роботодавців: їм не виплачують обумовлену зарплату, а при спробах опору видворяють з країни.

«Такі випадки наочно демонструють вразливість становища робітників-мігрантів в Росії, особливо в ситуації відсутності договору, який міг би підтвердити їх статус», - наголошується в доповіді.

«Росія розраховує гідно виступити на Олімпіаді-2014 - в якості приймаючої країни. Але експлуатація працівників не принесе перемоги нікому, і Росії потрібно терміново міняти курс», - заявила засупник директора «Вахти прав людини» з питань Європи та Центральної Азії Джейн Б’юкенен.

Дослідження, повідомляють автори доповіді, було основане на інтерв'ю з робітниками-мігрантами, задіяних в Сочі на будівництві таких об'єктів, як Центральний стадіон, Олімпійське село і головний медіацентр. Працівники розповідали правозахисникам, що деякі роботодавці не тільки обманюють їх із зарплатнею, але й змушують працювати 12-годинними змінами майже без вихідних, а також відбирають паспорти і дозволи на роботу.
Іноземні робітники в Сочі часто стають жертвами обману з боку своїх роботодавців: їм не виплачують обумовлену зарплату, а при спробах опору видворяють з країни.
«Вахта прав людини»

У дослідженні повідомляється, що представники організації мають намір найближчим часом представити доповідь на засіданні Міжнародного олімпійського комітету (МОК), щоб в пріоритетному порядку забезпечити ретельний моніторинг прав працівників на олімпійських будівництвах.

У ході підготовки до Олімпійських та Паралімпійських ігор лютого - березня 2014, Росія здійснює масштабну трансформацію курортного міста Сочі на чорноморському узбережжі та в прилеглому передгір'ї Кавказу. Там споруджуються суперсучасні спортивні об'єкти, готелі класу люкс та системи транспорту і зв'язку. Російські чиновники вважають, що цей район повинен стати одним з провідних центрів зимових видів спорту. Значний обсяг будівництва в Сочі вимагає залучення десятків тисяч працівників, в тому числі понад 16 тисяч мігрантів з інших країн.

Звіт базується на інтерв'ю з 66 робітниками-мігрантами, які працювали на олімпійських та інших будівництвах в Сочі в 2009 - 2012 роках. Співрозмовниками були вихідці з України, Киргизстану, Сербії, Таджикистану, Узбекистану та Вірменії. Майже всі працівники, з якими спілкувалися автори доповіді «Вахти прав людни» в Сочі, були зайняті на низькооплачуваних низькокваліфікованих роботах. За їх словами, вони, зазвичай, заробляли від 55 до 80 рублів за годину (1,8 - 2,6 долари США).
XS
SM
MD
LG