Спеціальні потреби

Актуально

Вибух соціальних мереж в Інтернеті – феномен наших часів

Вибух соціальних мереж в Інтернеті – феномен наших часів

З поширенням Інтернету, спілкування в його соціальних мережах набуває все більших масштабів. Соціальні мережі насамперед виконують комунікаційно-інформаційну функцію. Звичайна потреба у спілкуванні між людьми сприяла появі у США в 2003-2004 рр. таких мереж як Facebook та LinkedIn, а в Росії та Україні їх приблизних аналогів Odnoklassniki.ru і Vkontakte.ru (2006-2007 рр.)

Вищезгадані соцмережі з самого початку позиціонувалися як сайти для спілкування між представниками молодого покоління, але дуже швидко охопили також людей інших вікових категорій.

Соцмережі використовуються для спілкування, для обміну інформацією, для того, щоб розповісти про себе другим, розвинути власний бізнес чи компанію, отримати нові знання та можливості. Значно менше людей сьогодні користуються більш традиційними засобами зв`язку, оскільки завдяки соціальним мережам спілкуватися та домовлятися про справи значно легше і ефективніше.

Кілька даних про основні соціальні мережі:

Facebook

Facebook – найпопулярніша на сьогодні у світі соціальна мережа, яка налічує понад півмільярда користувачів. Це більше людей ніж населення США, Росії та України взяті разом. Сайт 2004 року заснував тоді 20-літній Марк Цукерберґ (Mark Zuckerberg). За даними сайту Alexa.com, Facebook є другим за відвідуваністю сайтом у США та 14-им в Україні. Facebook серед іншого пропонує: стрічку коротких повідомлень (статусів, не надто обмежених кількістю знаків), можливість безпосереднього спілкування онлайн (чат), повноцінний блог (із нотатками та посиланнями), особисті фотоальбоми та відеострічки, онлайн-конференції. Також є можливість інтеграції у Facebook власних блогів з інших платформ та аккаунтів в Twitter, YouТube, SlideShars.

LinkedIn

LinkedIn – мережа, якою в першу чергу користуються професіонали для розширення свого кола контактів та знайомств або для пошуку праці. Дуже часто користувачі мережі розміщують на своїх сторінках інформацію про свої професійні кваліфікації та досвід, а працедавці використовують мережу у своїх пошуках нової робочої сили. Мережу, яку у 2003 році заснував Рід Гофман, нині охоплює понад 70 мільйонів користувачів.

Odnoklassniki

Сайт «Однокласники», як говорить сама його назва, в першу чергу було задумано для пошуку старих друзів. Мережу 2006 року створив Альбертом Попковим за зразком вже існуючих на тоді американських мереж. Вона є четвертим за популярністю російським інтернет-ресурсом, кількість користувачів якого в будь-який день, за даними глобальної дослідної компанії TNS, в середньому складає 5,21 мільйонів осіб. В усій мережі зареєстровано більше 30 мільйонів користувачів.

Vkontakte

Користувачі мережі Vkontakte – переважно молодь, яка проводить в ній порівняно багато часу. Дослідження компанії TNS показало, що в січні 2009 року соціальна мережа Vkontakte за кількістю користувачів випередила сайт Odnoklassniki. Доволі унікальну послугу, яку пропонує мережа, - це її програма обміну файлами, в якій користувачі можуть обмінюватися фільмами, музикою і софтвер програмами за допомогою технології BitTorrent. Мережа, заснована 2007 року Павлом Дуровим, сьогодні налічує понад 75 мільйонів користувачів.

Ми розпитали у деяких українців в різних країнах світу, яким із мереж вони дають перевагу. Ось – їхні думки:

Галина Василишин Палатайн, Іллінойс, США
Галина Василишин Палатайн, Іллінойс, США

«Я вживаю Vkontakte тому що мої друзі в Україні також ним користуються. У Facebook є багато цікавої інформації і можна із багатьма друзями поговорити. Мені подобаються обидві мережі однаково і тому користуюся тільки ними».

Іван Філяк Львів, Україна
Іван Філяк Львів, Україна

«Vkontakte зрозуміліший інтерфейсом і надає можливість записати безліч інформації про себе, яка згрупована нормально, також надає доволі вичерпну інформацію про особу, якщо, звичайно, вона її запише. Кожен може закидати музику до себе на сторінку, яку можна потім “стиряти” в нього і собі теж поставити. А головне - альбоми з фотографіями можна створювати безплатно і в необмеженій кількості, а не так як це в “Однокласниках”».

Міла Угрин Чикаго, Іллінойс, США
Міла Угрин Чикаго, Іллінойс, США

«Щоб підтримувати контакти з друзями, я користуюся трьома скриньками: мережею Facebook, для спілкування із старими друзями з України – скринькою Odnoklassniki, зв’язок з колишніми однокласниками та колегами по роботі підтримую через LinkedIn.

Андрій Матюха Галле, Німеччина
Андрій Матюха Галле, Німеччина

«Я використовую Facebook, щоб підтримувати контакти з друзями по цілому світі, LinkedIn – для професійних контактів. Vkontakte є всі мої українські та російські приятелі. Всі ці сайти є різними і їх використовоють з різних причин, підтримуючи як місцеві так міжнародні контакти для спілкування. Найбільше мені імпонує Facebook, через який я спілкуюся з друзями по цілому світі. Він має гарний дизайн і легкий у користуванні».

Всі новини дня

США формально підтримали прийняття Швеції та Фінляндії до НАТО. Відео

США формально підтримали прийняття Швеції та Фінляндії до НАТО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:55 0:00

Президент Джо Байден підписав законопроект, який ратифікує Протоколи прийняття до НАТО Фінляндії та Швеції. Раніше законопроект був затверджений у Сенаті та Палаті Представників. Подробиці про це, а також про обшук будинку колишнього президента США Трампа – від Юлії Ярмоленко.

Джо Байден - про прийняття до НАТО Фінляндії та Швеції: двері альянсу залишаються відчиненими для країн Європи. Відео

Президент Джо Байден підписав законопроект, який ратифікує Протоколи прийняття до НАТО Фінляндії та Швеції. "Путін хотів, щоб Фінляндія була поза НАТО, але він отримує НАТОзацію Фінляндії разом із Швецією."

Перспективи обмеження видачі туристичних віз росіянам Європою – подробиці. Відео

Естонія та Фінляндія на тлі війни Росії проти України закликали припинити давати туристичні візи всім росіянам. Деталі про це, а також про реакцію Європи на заборону Росією доступу американських інспекторів до своїх арсеналів ядерних озброєнь – від Богдана Цюпина.

У Білому домі прокоментували вибухи на аеродромі в Криму 

Дим внаслідок вибухів в окупованому Криму 9 серпня 2022 року 

США підтримують зусилля України із захисту свого суверенітету і територіальної цілісності, - так прокоментувала речниця Білого дому Карін Жан-П'єр під час брифінгу у вівторок, 9 серпня.

На питання журналіста про “серію вибухів на російській авіаційній базі в Криму”, і чи США вважають Крим правомірною ціллю для ЗСУ, яким Пентагон надав зброю, речниця Білого дому відповіла:

“Як ви знаєте, ми підтримуємо зусилля України із захисту свого суверенітету і своєї територіальної цілісності, як ми багато разів говорили. Боротьба триває на сході та південному заході країни, і ще далека від закінчення. Ми попереджали, що це може бути довга і затяжна війна. Ми продовжуватимемо забезпечувати, щоб Україна могла протистояти неспровокованій агресії Росії, і це - в центрі нашої уваги”, - сказала Карін Жан-П'єр.

Пізніше на уточнення питання, вона додала: “Ми будемо продовжувати підтримувати Україну в їхній боротьбі за свою свободу, в їхній боротьбі за свій суверенітет проти брутального нападу з боку Росії”.

У вівторок на військовому аеродромі у Новофедорівці в окупованому Криму, що неподалік міста Саки, пролунало кілька вибухів. Прес-служба Міноборони України заявила, що “не може встановити причину займання, однак вкотре нагадує про правила пожежної безпеки та заборону куріння у невстановлених місцях”.

Дивіться також: Лідерка білоруської опозиції Тихановська - про можливі сценарії закінчення війни та ситуацію в Білорусі

Ексклюзивне інтерв’ю зі Світланою Тихановською: про політичну ситуацію в Білорусі і відносини України та Білорусі на тлі війни. Відео

Лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська оголосила про створення Об'єднаного перехідного кабінету. Про політичну ситуацію в Білорусі, відносини України та Білорусі на тлі війни та можливі сценарії її закінчення зі Світланою Тихановською говорила Мирослава Ґонґадзе.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG