Спеціальні потреби

Актуально

Вибух соціальних мереж в Інтернеті – феномен наших часів

Вибух соціальних мереж в Інтернеті – феномен наших часів

З поширенням Інтернету, спілкування в його соціальних мережах набуває все більших масштабів. Соціальні мережі насамперед виконують комунікаційно-інформаційну функцію. Звичайна потреба у спілкуванні між людьми сприяла появі у США в 2003-2004 рр. таких мереж як Facebook та LinkedIn, а в Росії та Україні їх приблизних аналогів Odnoklassniki.ru і Vkontakte.ru (2006-2007 рр.)

Вищезгадані соцмережі з самого початку позиціонувалися як сайти для спілкування між представниками молодого покоління, але дуже швидко охопили також людей інших вікових категорій.

Соцмережі використовуються для спілкування, для обміну інформацією, для того, щоб розповісти про себе другим, розвинути власний бізнес чи компанію, отримати нові знання та можливості. Значно менше людей сьогодні користуються більш традиційними засобами зв`язку, оскільки завдяки соціальним мережам спілкуватися та домовлятися про справи значно легше і ефективніше.

Кілька даних про основні соціальні мережі:

Facebook

Facebook – найпопулярніша на сьогодні у світі соціальна мережа, яка налічує понад півмільярда користувачів. Це більше людей ніж населення США, Росії та України взяті разом. Сайт 2004 року заснував тоді 20-літній Марк Цукерберґ (Mark Zuckerberg). За даними сайту Alexa.com, Facebook є другим за відвідуваністю сайтом у США та 14-им в Україні. Facebook серед іншого пропонує: стрічку коротких повідомлень (статусів, не надто обмежених кількістю знаків), можливість безпосереднього спілкування онлайн (чат), повноцінний блог (із нотатками та посиланнями), особисті фотоальбоми та відеострічки, онлайн-конференції. Також є можливість інтеграції у Facebook власних блогів з інших платформ та аккаунтів в Twitter, YouТube, SlideShars.

LinkedIn

LinkedIn – мережа, якою в першу чергу користуються професіонали для розширення свого кола контактів та знайомств або для пошуку праці. Дуже часто користувачі мережі розміщують на своїх сторінках інформацію про свої професійні кваліфікації та досвід, а працедавці використовують мережу у своїх пошуках нової робочої сили. Мережу, яку у 2003 році заснував Рід Гофман, нині охоплює понад 70 мільйонів користувачів.

Odnoklassniki

Сайт «Однокласники», як говорить сама його назва, в першу чергу було задумано для пошуку старих друзів. Мережу 2006 року створив Альбертом Попковим за зразком вже існуючих на тоді американських мереж. Вона є четвертим за популярністю російським інтернет-ресурсом, кількість користувачів якого в будь-який день, за даними глобальної дослідної компанії TNS, в середньому складає 5,21 мільйонів осіб. В усій мережі зареєстровано більше 30 мільйонів користувачів.

Vkontakte

Користувачі мережі Vkontakte – переважно молодь, яка проводить в ній порівняно багато часу. Дослідження компанії TNS показало, що в січні 2009 року соціальна мережа Vkontakte за кількістю користувачів випередила сайт Odnoklassniki. Доволі унікальну послугу, яку пропонує мережа, - це її програма обміну файлами, в якій користувачі можуть обмінюватися фільмами, музикою і софтвер програмами за допомогою технології BitTorrent. Мережа, заснована 2007 року Павлом Дуровим, сьогодні налічує понад 75 мільйонів користувачів.

Ми розпитали у деяких українців в різних країнах світу, яким із мереж вони дають перевагу. Ось – їхні думки:

Галина Василишин Палатайн, Іллінойс, США
Галина Василишин Палатайн, Іллінойс, США

«Я вживаю Vkontakte тому що мої друзі в Україні також ним користуються. У Facebook є багато цікавої інформації і можна із багатьма друзями поговорити. Мені подобаються обидві мережі однаково і тому користуюся тільки ними».

Іван Філяк Львів, Україна
Іван Філяк Львів, Україна

«Vkontakte зрозуміліший інтерфейсом і надає можливість записати безліч інформації про себе, яка згрупована нормально, також надає доволі вичерпну інформацію про особу, якщо, звичайно, вона її запише. Кожен може закидати музику до себе на сторінку, яку можна потім “стиряти” в нього і собі теж поставити. А головне - альбоми з фотографіями можна створювати безплатно і в необмеженій кількості, а не так як це в “Однокласниках”».

Міла Угрин Чикаго, Іллінойс, США
Міла Угрин Чикаго, Іллінойс, США

«Щоб підтримувати контакти з друзями, я користуюся трьома скриньками: мережею Facebook, для спілкування із старими друзями з України – скринькою Odnoklassniki, зв’язок з колишніми однокласниками та колегами по роботі підтримую через LinkedIn.

Андрій Матюха Галле, Німеччина
Андрій Матюха Галле, Німеччина

«Я використовую Facebook, щоб підтримувати контакти з друзями по цілому світі, LinkedIn – для професійних контактів. Vkontakte є всі мої українські та російські приятелі. Всі ці сайти є різними і їх використовоють з різних причин, підтримуючи як місцеві так міжнародні контакти для спілкування. Найбільше мені імпонує Facebook, через який я спілкуюся з друзями по цілому світі. Він має гарний дизайн і легкий у користуванні».

Всі новини дня

Допомога Британії постраждалим від повеней в Україні прийде через ООН та Червоний Хрест - Ріші Сунак

"Ми ще раніше надали кошти ООН та Червоному Хресту на подібні інциденти. Зараз ці ресурси переміщуються в регіон на допомогу постраждалим", - заявив Ріші Сунак. Фото: Reuters/Kevin Lamarque

Прем’єр-міністр Британії Ріші Сунак під час візиту до Вашингтона назвав руйнування Каховської дамби "жахливим" і повідомив, що британська розвідка ще встановлює відповідальних за скоєне.

"Ми все ще встановлюємо точну причину нападу на греблю в Україні. Але я хочу, щоб люди знали, що ми робимо свій внесок, підтримуючи українців у тому, що вони роблять. Ми ще раніше надали кошти для Організації Об’єднаних Націй і Червоного Хреста, передбачаючи подібні інциденти. Зараз ці ресурси переміщуються в регіон, щоб допомогти постраждалим сім’ям. Це жахливий вчинок, від якого постраждали сотні тисяч людей. Ми й надалі будемо підтримувати Україну", - заявив глава британського уряду.

У четвер, 8 червня, Ріші Сунак зустрічається у Білому домі з президентом США Джо Байденом. Як очікується, сторони обговорять, серед іншого, питання російської агресії в Україні, економічну безпеку, а також регулювання у світі розвитку штучного інтелекту.

Напередодні прес-секретарка Білого дому Карін Жан-П’єр заявила, що питання російського вторгнення в Україну буде пріоритетом їхньої зустрічі.

США та Велика Британія - серед найбільших донорів військової допомоги Україні, зокрема, в питанні підготовки українських пілотів на винищувачах четвертого покоління, серед яких – літаки F-16.

«Ми й надалі будемо підтримувати Україну», – Ріші Сунак, премʼєр-міністр Великої Британії. Відео

"Ми ще встановлюємо точну причину нападу на греблю в Україні. Але я хочу, щоб люди знали, що ми робимо свій внесок, підтримуючи українців у тому, що вони роблять", – Ріші Сунак, премʼєр-міністр Великої Британії

Литва: контрнаступ України розпочнеться незалежно від катастрофи, спричиненої підривом ГЕС

Фото 29 травня 2023 року. Український військовий проводить постріл поблизу Бахмута (AP Photo/Efrem Lukatsky)

Україна вже підтвердила строки контрнаступу і "він почнеться незалежно від катастрофи, спричиненої окупантами". Про це в твіті заявив міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас.

Посадовець додав, що через тиждень учасники засідання Контактної групи з оборонної підтримки України в форматі "Рамштайн" ще раз підтвердять військову підтримку, "щоб нічого не бракувало в боротьбі проти окупантів".

ЗМІ в четвер повідомили про активізацію контратакувальних дій Збройних Сил України. The Washington Post повідомляє, з посиланням на джерела в ЗСУ, про значний рух в бік окупованих Росією територій на південному сході країни.

Міноборони Великої Британії в щоденному звіті повідомило, що операційна картина є дуже складною, а важкі бої ведуться на декількох ділянках фронту. В більшості регіонів Україна утримує ініціативу, додали в британському відомстві.

У Нью-Йорку влаштували показ стародавнього українського вбрання. Відео

У Нью-Йорку влаштували показ стародавнього українського вбрання. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:47 0:00

У Нью-Йорку організували показ автентичного українського вбрання. Волонтери показали вишиті строї з усіх регіонів України, щоб познайомити американців із глибокою, багатогранною і давньою українською культурою. Так вони вирішили розвінчувати міфи російської та радянської пропаганди.

 Підрив Каховської ГЕС значно ускладнив розмінування, кажуть доброчинні організації

Евакуація поблизу Херсона, 7 червня 2023 року

Підрив Каховської дамби значно ускладнив зусилля з розмінування в регіоні, а змиті повінню міни становитимуть загрозу для населення, служб допомоги та сільського господарства на роки наперед, заявляють в Міжнародному комітеті Червоного хреста та інших доброчинних організаціях.

Ерік Толлефсен, голова служби МКЧХ з подолання наслідків воєн заявив пресі: "Раніше, ми знали де небезпека. Зараз ми не знаємо. Нам лише відомо, що це є вниз за течією".

Він наголосив, що кількість мін наразі є невідомою, але додав, що "відомо, що кількість є значною", а небезпека зберігатиметься роками.

Британська доброчинна організація Halo, що розчищає територію від вибухових пристроїв, через повінь призупинила роботу, повідомляє голова організації Жасмін Данн виданню The National. Її організація виявила більше 5 000 мін в Миколаївській області лише за минулий місяць, 460 з них виявили поблизу річок.

"Наша команда розмінування регулярно переправляється через річку, щоб дістатись мінних полів, але три з них тепер під водою і ми мали призупинити роботу на інших полях поруч", - каже Данн про розмінування навколо річки Інгулець.

Раніше речниця пресцентру Сил оборони Півдня України Наталія Гуменюк заявила в ефірі українського ТБ про те, що багато протипіхотних мін було змито "вони становлять значну небезпеку", зокрема тому, що можуть вибухнути, якщо наштовхнуться на перешкоди.

Мінагрополітики України повідомило у середу, що руйнування Каховської дамби призведе до затоплення десятків тисяч гектарів сільськогосподарських угідь на півдні України та залишила без зрошення щонайменше 500 тисяч гектарів землі.

Більше

XS
SM
MD
LG