Спеціальні потреби

Актуально

Вибух соціальних мереж в Інтернеті – феномен наших часів

Вибух соціальних мереж в Інтернеті – феномен наших часів

З поширенням Інтернету, спілкування в його соціальних мережах набуває все більших масштабів. Соціальні мережі насамперед виконують комунікаційно-інформаційну функцію. Звичайна потреба у спілкуванні між людьми сприяла появі у США в 2003-2004 рр. таких мереж як Facebook та LinkedIn, а в Росії та Україні їх приблизних аналогів Odnoklassniki.ru і Vkontakte.ru (2006-2007 рр.)

Вищезгадані соцмережі з самого початку позиціонувалися як сайти для спілкування між представниками молодого покоління, але дуже швидко охопили також людей інших вікових категорій.

Соцмережі використовуються для спілкування, для обміну інформацією, для того, щоб розповісти про себе другим, розвинути власний бізнес чи компанію, отримати нові знання та можливості. Значно менше людей сьогодні користуються більш традиційними засобами зв`язку, оскільки завдяки соціальним мережам спілкуватися та домовлятися про справи значно легше і ефективніше.

Кілька даних про основні соціальні мережі:

Facebook

Facebook – найпопулярніша на сьогодні у світі соціальна мережа, яка налічує понад півмільярда користувачів. Це більше людей ніж населення США, Росії та України взяті разом. Сайт 2004 року заснував тоді 20-літній Марк Цукерберґ (Mark Zuckerberg). За даними сайту Alexa.com, Facebook є другим за відвідуваністю сайтом у США та 14-им в Україні. Facebook серед іншого пропонує: стрічку коротких повідомлень (статусів, не надто обмежених кількістю знаків), можливість безпосереднього спілкування онлайн (чат), повноцінний блог (із нотатками та посиланнями), особисті фотоальбоми та відеострічки, онлайн-конференції. Також є можливість інтеграції у Facebook власних блогів з інших платформ та аккаунтів в Twitter, YouТube, SlideShars.

LinkedIn

LinkedIn – мережа, якою в першу чергу користуються професіонали для розширення свого кола контактів та знайомств або для пошуку праці. Дуже часто користувачі мережі розміщують на своїх сторінках інформацію про свої професійні кваліфікації та досвід, а працедавці використовують мережу у своїх пошуках нової робочої сили. Мережу, яку у 2003 році заснував Рід Гофман, нині охоплює понад 70 мільйонів користувачів.

Odnoklassniki

Сайт «Однокласники», як говорить сама його назва, в першу чергу було задумано для пошуку старих друзів. Мережу 2006 року створив Альбертом Попковим за зразком вже існуючих на тоді американських мереж. Вона є четвертим за популярністю російським інтернет-ресурсом, кількість користувачів якого в будь-який день, за даними глобальної дослідної компанії TNS, в середньому складає 5,21 мільйонів осіб. В усій мережі зареєстровано більше 30 мільйонів користувачів.

Vkontakte

Користувачі мережі Vkontakte – переважно молодь, яка проводить в ній порівняно багато часу. Дослідження компанії TNS показало, що в січні 2009 року соціальна мережа Vkontakte за кількістю користувачів випередила сайт Odnoklassniki. Доволі унікальну послугу, яку пропонує мережа, - це її програма обміну файлами, в якій користувачі можуть обмінюватися фільмами, музикою і софтвер програмами за допомогою технології BitTorrent. Мережа, заснована 2007 року Павлом Дуровим, сьогодні налічує понад 75 мільйонів користувачів.

Ми розпитали у деяких українців в різних країнах світу, яким із мереж вони дають перевагу. Ось – їхні думки:

Галина Василишин Палатайн, Іллінойс, США
Галина Василишин Палатайн, Іллінойс, США

«Я вживаю Vkontakte тому що мої друзі в Україні також ним користуються. У Facebook є багато цікавої інформації і можна із багатьма друзями поговорити. Мені подобаються обидві мережі однаково і тому користуюся тільки ними».

Іван Філяк Львів, Україна
Іван Філяк Львів, Україна

«Vkontakte зрозуміліший інтерфейсом і надає можливість записати безліч інформації про себе, яка згрупована нормально, також надає доволі вичерпну інформацію про особу, якщо, звичайно, вона її запише. Кожен може закидати музику до себе на сторінку, яку можна потім “стиряти” в нього і собі теж поставити. А головне - альбоми з фотографіями можна створювати безплатно і в необмеженій кількості, а не так як це в “Однокласниках”».

Міла Угрин Чикаго, Іллінойс, США
Міла Угрин Чикаго, Іллінойс, США

«Щоб підтримувати контакти з друзями, я користуюся трьома скриньками: мережею Facebook, для спілкування із старими друзями з України – скринькою Odnoklassniki, зв’язок з колишніми однокласниками та колегами по роботі підтримую через LinkedIn.

Андрій Матюха Галле, Німеччина
Андрій Матюха Галле, Німеччина

«Я використовую Facebook, щоб підтримувати контакти з друзями по цілому світі, LinkedIn – для професійних контактів. Vkontakte є всі мої українські та російські приятелі. Всі ці сайти є різними і їх використовоють з різних причин, підтримуючи як місцеві так міжнародні контакти для спілкування. Найбільше мені імпонує Facebook, через який я спілкуюся з друзями по цілому світі. Він має гарний дизайн і легкий у користуванні».

Всі новини дня

Український «Щедрик» знову пролунав у легендарному концертному залі «Карнегі Гол» у Нью-Йорку. Відео

Український «Щедрик» пролунав на сцені одного з найпрестижніших концертзалів світу Карнегі Гол у Нью-Йорку. За 100 років після того, як його вперше представили американській публіці у цьому ж залі.

У Молдові виявили уламки ракети після масових ракетних обстрілів України 5 грудня  

Прапор Молдови

У Молдові виявили уламки ракети, яка впала неподалік від кордону з Україною.

Про це повідомило Міністерство внутрішних справ Молдови. За повідомленням, ракета впала в районі міста Бричани.

"Нещодавно поблизу біля міста Бричани, у фруктовому саду, виявили ракету. Вибухонебезпечний предмет виявив патруль прикордонної поліції, який через сьогоднішні російські бомбардування посилив свою пильність", - мовиться у повідомленні МВС Молдови.

У зв'язку з нанесеними в понеділок масовими російськими ракетними ударами по Україні молдовські прикордонники та правоохоронці посилили заходи безпеки та патрулювання прикордонних районів.

Поблизу місця виявлення уламків ракети працюють служби МВС Молдови. Офіційний Кишинів поки не прокоментував інцидент.

Речник МЗС України Олег Ніколенко на своїй сторінці Фейсбук заявив: “Це в черговий раз доводить, що російський ракетний терор несе величезні загрози не тільки безпеці України, але і безпеці сусідніх країн. Україна повинна якомога швидше отримати сучасні системи протиракетної та протиповітряної оборони, які будуть рятувати життя людей, захищати критичну інфраструктуру та робити неможливими подальші ракетні обстріли зі сторони РФ.

Через російські ракетні удари по Україні Молдова переживає також перебої з електропостачанням.

Раніше, 31 жовтня, Молдова також заявляла про виявлення уламків ракети в одному з сіл на півночі країни.

15 листопада у Польщі двоє людей загинули після того, як снаряд влучив по території зерносховища в Пшеводові, неподалік кордону з Україною.

Нові ракетні удари по Україні: як реагують у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00

Що означає обмеження цін на російську нафту: пояснює аналітик Едвард Чоу. Відео

Що означає обмеження цін на російську нафту: пояснює аналітик Едвард Чоу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:35 0:00

Віднині вступає в силу європейське ембарго на торгівлю російською нафтою морем, а також ліміт ціни, яку ввели Група Семи, ЄС та Австралія. Що це означає?

Нові ракетні удари по Україні: як реагують у США. Відео

Нові ракетні удари по Україні: як реагують у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00

Новий тиждень в Україні почався із чергових ракетних ударів Росії по енергетичній інфраструктурі. Масові обстріли Росії свідчать про її жорстоку стратегію: принести війну в кожен український дім - заявили в посольстві США в Україні.

Білий дім про санкції щодо священиків УПЦ (МП): очікуємо, що дії України відповідатимуть міжнародному законодавству

Українські правоохоронці - поблизу Києво-Печерської Лаври у Києві 

Сполучені Штати спостерігають за ситуацією навколо Української православної церкви (Московського патріархату) і очікують, що Київ, запроваджуючи санкції до священиків, причетних до російської агресії, дотримається міжнародного законодавства.

Про це заявив Джон Кірбі, координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки у Білому домі.

"Очевидно, ми спостерігаємо за розвитком (ситуації) навколо українських православних церков, пов'язаних з московським патріархатом, і санкцій України проти членів цієї церкви, які вжили кроків на підтримку російської військової агресії. Президент Зеленський наголосив на принципах релігійної свободи, і ми очікуємо, що дії України будуть відповідати міжнародному законодавству, яке захищає свободу релігії або віросповідання", - сказав представник Адміністрації президента США.

Він додав, що ситуація зі "злочинним впливом" Росії всередині України прямо пов'язана з ракетними ударами по цивільному населенню, яке здійснює РФ.

"США лишаються непохитними у нашій підтримці України в час, коли вона потребує свого захисту від Росії, від російської агресії всередині їхньої країни, і звісно, злочинного впливу - все це пов'язано з тим, що ми бачимо сьогодні, десятки нових ракетних ударів проти цивільного населення", - сказав Джон Кірбі.

Напередодні стало відомо, що Рада національної безпеки та оборони України запровадила санкції щодо низки священиків Української православної церкви (Московського патрірхату). Серед них - намісник Києво-Печерської Лаври Петро Лебідь, низка єпископів та митрополітів УПЦ (МП), а також колишній депутат ВР Вадим Новинський.

2 грудня президент Зеленський видав Указ, яким увів в дію рішення РНБО про діяльність проросійських релігійних організацій в Україні та обмежувальні заходи щодо них. За цим указок парламент має за два місяці внести законопроект, за яким релігійні організації, причетні до Росії, не можуть діяти в Україні.

Більше

XS
SM
MD
LG