Спеціальні потреби

У Бельгії звільнено з-під арешту колишнього президента і чотирьох міністрів каталонського уряду


Протест у Мадриді на підтримку незалежності Каталонії

Усунутий з посади лідер автономної Каталонії Карлес Пучдемон і чотири колишні міністри уряду були звільнені в неділю після того, як день раніше вони здалися бельгійським органам влади. Їм загрожує можлива видача з приводу звинувачення у змові з метою відокремлення Каталонії від Іспанії.

Всі вони здалися після того, як Іспанія видала ордер на їх арешт.

Бельгійський суддя виніс рішення, що немає причин для затримання під арештом п’ятьох каталонських політиків і звільнив їх за умови, що вони залишатимуться на території Бельгії та прийдуть на засідання суду через два тижні.

Співробітники Пучдемона – це міністри сільського господарства, охорони здоров’я, культури і освіти.

Пучдемон заявив в суботу, що він має намір співпрацювати з офіційними особами в Брюсселі, куди він утік минулого тижня. На сторінці у Twitter він написав: «Ми готові повністю співпрацювати з бельгійськими органами юстиції після того, як Іспанія видала європейський ордер на арешт».

Іспанський суддя видала ордер на арешт Пучдемона і чотирьох колишніх міністрів наступного дня після того, як вона доручила арештувати дев’ятьох інших членів регіонального сепаратистського уряду перед можливим висунення їм звинувачення з приводу рішення каталонської влади проголосити незалежність. Опісля одну арештовану особу звільнено на поруки.

Дивіться також: 10 чоловіків звинуватили Кевіна Спейсі у сексуальних домаганнях

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG