Актуально
- Голос Америки
Спостерігачі Світового конгресу українців звітують про порядок на одній зі столичних дільниць

Світовий конгрес українців відрядив на вибори своїх спостерігачів - представників діаспори з багатьох країн світу. Їх місія - одна з найбільших на цих виборах. Керують спостережною місією Євген Чолій з Канади та Тамара Ґалло зі Сполучених Штатів. Свій день як міжнародні спостерігачі вони розпочали на одній зі столичних дільниць. Кажуть – поки що все гаразд.
Є порядок. Є люди, вони готові приймати виборців. Все спокійно відбувається. Урнами для голосування забезпечені. Так що тут все є згідно з українським законодавствомГолова місії СКУ Євген Чолій
“Є порядок. Є люди, вони готові приймати виборців. Все спокійно відбувається. Урнами для голосування забезпечені. Так що тут все є згідно з українським законодавством”, - запевняє Євген Чолій.
“Ми з’явилися в 7-ій годині, і вже члени комісій тут були. Вони вчасно відкрилися, відкрили урни. Ми бачили, як вони перевірили бюлетені, був кворум”, - каже Тамара Ґалло-Олексій.
Голова дільниці Марія Савіна каже, що присутність міжнародних спостерігачів не заважає: “Для нас велика честь, що українці з-за кордону зберігають зв’язок із своєю батьківщиною і готові приїжджати і дивитися, як у нас проходять вибори. Фактично, це така ситуація, коли є стримування для того, щоб все пройшло чесно”.
Для нас велика честь, що українці з-за кордону зберігають зв’язок із своєю батьківщиною і готові приїжджати і дивитися, як у нас проходять вибори.Голова дільниці Марія Савіна
Місія СКУ – найчисельніша після ОБСЄ. Налічує майже 300 спостерігачів. Вони досвідчені, ситуацію в Україні добре знають, за парламентськими і президентськими виборами в Україні СКУ спостерігає з 1999 року.
Крім закордонних українців, у місії СКУ є й американці, які не мають українських коренів. Студент з Арізони Брендон Ернес вивчає глобальний менеджмент. Спостерігати в Україну приїхав вперше, добирався власним коштом.
“Я вірю, що весь світ з увагою спостерігає за українськими виборами. Щоб вони були чесні, справедливі, і перемогла демократія”, - каже Брендон.
Цей день спостерігачі від діаспори проведуть на дільницях в усіх регіонах країни. Свій попередній звіт обіцяють оприлюднити, разом із іншими міжнародними місіями, у понеділок.
Дивіться також: Що американські спостерігачі кажуть про день виборів в Україні
Всі новини дня
Російська війна в Україні - один з чинників на виборах президента Чехії

Чеські виборці у п’ятницю і суботу 27-28 січня голосують у другому турі президентських виборів, у який вийшли колишній генерал Петр Павел та колишній прем'єр-міністр підприємець Андрей Бабіш.
Голосування закінчиться у суботу о 14:00 і результатів очікують того ж вечора.
Президент у Чехії не урядує країною, але затверджує прем’єр-міністра, голову центрального банку і конституційного суду, а також може використовувати свою посаду для пропагування певних політичних ідей та висловлюватися з питань зовнішньої політики.
У першому турі виборів з невеликим розривом перед вів Петр Павел, набравши 35,40%, а за ним був Андрей Бабіш з показником 34,99%.
61-річного Петра Павела називають центристським прозахідним кандидатом, який зокрема підтримує міжнародну допомогу Україні для захисту від російської агресії.
Павел зокрема висловлювався за те, щоб Чехія, член ЄС і НАТО, також вступила до Європейського монетарного союзу і запровадила спільну валюту євро.
68-річний найбагатший в країні підприємець Андрей Бабіш заробив собі репутацію «євроскептика» приязного до прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана.
Під час виборчої кампанії він заявляв, що, як і Орбан, остерігається збройної допомоги Україні, щоб не спричинити поширення війни.
Бабіш стверджував, що він міг би сприяти мирним переговорам з Росією і дорікав супернику Павелу, що той, буцімто, може втягнути Чехію у війну.
Чинний чеський президент Мілош Земан, повноваження якого закінчуються у березні, також часто викликав палкі суперечки в суспільстві, висловлюючись за тісніші відносини з Китаєм, а до російського лютневого вторгнення в Україну він також виступав за співпрацю з Росією.
Дивіться також:
- Голос Америки
В чому перевага танків Абрамс, Леопард і Челленджер, і які можливості вони відкриють ЗСУ – пояснюють експерти. Відео
В чому перевага танків Абрамс, Леопард і Челленджер над російськими танками, і які можливості вони відкриють ЗСУ – пояснюють експерти.
- Голос Америки
Заступниця Держсекретаря США: Ми зосереджені на тому, щоб найшвидше доставляти Україні зброю, якої вона потребує. Відео
США зосереджені на тому, щоб найшвидше доставляти Україні зброю, якої вона потребує. Про це в інтерв'ю Албанській службі Голосу Америки сказала заступниця Держсекретаря США Карен Донфрід.
- Голос Америки
Чому тільки зараз адміністрація США прийняла рішення надати Україні танки: деталі зі слухань в комітеті Сенату. Відео
Питання протидії російській агресії проти України обговорили в Комітеті із закордонних справ Сенату США. Зокрема, законодавці розпитували представників адміністрації, чому тільки зараз вона прийняла рішення надати Україні танки Абрамс.
Мстислав Чернов про “20 днів у Маріуполі”. Відео
Український документальний фільм “20 днів у Маріуполі” Мстислава Чернова показали на кінофестивалі Sundance.
Форум