Спеціальні потреби

Актуально

Сенатори підтримали перейменування військових баз, які носять імена конфедератів - у Трампа пообіцяли вето

Пам'ятник Роберту Лі, генералу армії Конфедерації, Річмонд, Вірджинія, 5 червня 2020 (REUTERS/Julia Rendleman)

Очолюваний республіканцями Комітет зі збройних сил американського Сенату підтримав поправку до щорічного закону про оборонний бюджет (National Defense Authorization Act - англ.), яка вимагає від Пентагону перейменувати військові бази, названі на честь лідерів армії Конфедерації, пише The Hill. Поправка, запропонована сенаторкою-демократкою Елізабер Воррен, дозволяє зробити це протягом трьох років.

Раніше президент Дональд Трамп заявив, що навіть "не розглядатиме" перейменування баз, що носять імена конфедератів, а під час брифінгу у середу прес-секретарка Білого дому Кейлі МакЕнані повідомила, що глава держави заветує закон, що передбачатиме перейменування.

"Ці монументальні і дуже потужні бази стали частиною великої американської спадщини, історією перемог і свободи. На цих святих землях США тренували і відправляли наших героїв, і виграли дві світові війни. Тому моя адміністрація навіть не розглядатиме перейменування цих чудових військових укріплень. Історію нашої найвеличнішої нації у світі не підроблять. Поважайте нашу Армію!", - написав Дональд Трамп у серії дописів у Twitter у середу ввечері.

У четвер президент також твітував: "Ті, хто заперечує історію, приречені її повторити".

Очікується, що голосувати за поправки контрольований республіканцями Сенат буде наступного тижня. Сенатор-республіканець Джош Говлі заявив, що "Конгрес не повинен зобов'язувати перейменовувати військові укріплення", але демократка Теммі Дарвос назвала погрозу Білого дому заветувати закон військовий бюджет "мерзенним". Закон, поправку до якого вніс сенатський комітет, охоплює увесь бюджет армії США на наступний рік, включаючи питання кількості службовців і військової техніки.

У вівторок Міністр оборони Марк Еспер та міністр Сухопутних військ США Раян Маккарті оголосили про свою готовність почати дискусію про перейменування 10 фортів і військових баз на півдні країни, хоча раніше американська армія відмовлялась розглядати це питання.

Зміни у рішеннях керівництва американської армії відбулись після масових протестів в американських містах за расову рівність після смерті афроамериканця Джорджа Флойда під час затримання білими поліцейськими. Окрім вимог реформувати поліцію та систему правопорядку, було піднято питання про спадщину конфедератів. Зокрема, бурхливі дискусії у суспільстві викликає не лише перейменування назв, що носять імена генералів армії Конфедерації, а й прибирання пам'ятників ним та використання їхнього прапору.

Низка міст у південних штатах - Флориді, Алабамі, Вірджинії - вирішили позбутись монументів конфедератам.

Крім того, цього тижня використання стягу конфедератів заборонило керівництво автоперегонів NASCAR. Таке ж рішення нещодавно ухвалили військово-морські сили США, за винятком стягу Міссіссіппі. Штат Міссіссіппі має на своєму прапорі інкорпорований стяг конфедератів, дизайн якого був розроблений у 1894 році. У 2001 році населення штату проголосувало за те, щоб зберегти його, тож попри громадський тиск губернатор Теті Рівз відмовляється змінювати стяг.

У часи Громадянської війни 1861-1865 роках самопроголошена на півдні США держава Конфедеративні Штати Америки (Confederate States of America), або Конфедерація, боролась проти сил Союзу на півночі країни, намагаючись зберегти рабовласницьку систему.

Відтоді прапор конфедератів, імена та пам'ятники генералам армії Півдня стали для багатьох людей символом ідеї вищості білої раси і расової нерівності, сегрегації, расизму й рабства. Для багатьох жителів півдня Америки прапор символізує гордість за спадщину, свобод кожного штату і вшанування пам'яті Громадянської війни у США.

Дивіться також: Обезголовлений Колумб, Черчіль – "був расистом": протести похитнули пам'ятники у країнах із колоніальним минулим

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG