Спеціальні потреби

Актуально

Ракета SpaceX вибухнула через чотири хвилини після старту. Маск заявив про успіх випробування "святого Грааля" космічних технологій

Космічний корабель SpaceX наступного покоління Starship на ракеті Super Heavy стартує зі стартового майданчика компанії Бока-Чіка під час випробувального польоту без екіпажу поблизу Браунсвіля, Техас, США, 20 квітня 2023, фото з відео. SpaceX/Reuters

Випробування космічного корабля Starship закінчились на четвертій хвилині польоту вибухом. Однак у компанії SpaceX заявляють про успіх тестового запуску, що допоможе інженерам "підвищити надійність Starship, оскільки SpaceX прагне зробити життя мультипланетним".

"Вітаю команду SpaceX із захоплюючим тестовим запуском Starship! Дізнались чимало для наступного тестового запуску через кілька місяців", - твітував мільярдер Ілон Маск, власник SpaceX та Twitter.

Двоступенева надважка ракета нового покоління Starship, висотою у понад 120 метрів, здійснила успішний старт із майданчика Бока-Чіка у Техасі, мала здійснити півторагодинний випробувальний політ. Однак менш ніж за чотири хвилини після старту перший ступінь Super Heavy не зміг відділитись від другого, через що ракета почала обертатись, а потім - вибухнула.

Попри вибух ракети під час відеотрансляції з центру керування польотами було чутно гучні оплески й привітання з боку команди SpaceX.

Білл Нельсон, керівник національної космічної агенції США NASA привітав SpaceX із запуском. "Кожне велике досягнення протягом історії вимагало певного рівня прорахованого ризику, тому що великий ризик приносить велику винагороду. З нетерпінням чекаю всього, що дізнається SpaceX, наступного льотного випробування - й подальшого", - написав Нельсон у Twitter.

Оглядачі космічної галузі очікують на офіційну інформацію щодо причин вибуху ракети від SpaceX, а тим часом зауважують, що хоча очевидних ознак будь-яких серйозних пошкоджень стартового майданчика чи пов’язаних з ним об’єктів не було, камери зафіксували пожежу в периметрі майданчика. Тому припускають, що, "ймовірно, три з 33 двигунів не працювали при старті" і "з візуальних спостережень здається, що політ мав проблеми з самого початку".

Але експерти зауважили, що "навіть у цьому випадку це все одно є найпотужнішим запуском в історії космічних польотів".

Сам Ілон Маск Starship називав "святим Граалем" космічних технологій, що за його задумом у майбутньому доставить людей на Марс і дозволить людям стати багатопланетним видом. У короткостроковій перспективі його остаточний успіх розширить домінування SpaceX у бізнесі глобальних космічних польотів, пише The New York Times.

Всі новини дня

“Не маючи успіхів в бою, росіяни підірвали Каховську ГЕС”, – заступник генпрокурора України. Відео

Українська генпрокуратура розслідує підрив Каховської ГЕС як воєнний злочин – порушення правил ведення війни та екоцид. “Немає жодних сумнів, що Каховську ГЕС підірвали російські війська”, – говорить перший заступник генпрокурора України в інтервʼю з Олексієм Коваленком.

В комітеті Сенату США підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. Відео

Законодавці в комітеті Сенату із міжнародних відносин підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. За цими слуханнями стежила Катерина Лісунова.

До Хмельницького прибув перший потяг із Херсона: херсонці розповідають про пережите. Відео

На Хмельниччину прибув евакуаційний потяг з Херсону. У кілька валіз переселенці вмістили все життя. Не забули забрати і домашніх улюбленців.

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Відео

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Законодавці від обох партій виступили зі словами підтримки України та закликали притягнути до відповідальності винних у руйнуванні Каховської ГЕС.

Переговори Ріші Сунака та Джо Байдена у Вашингтоні – що казали про підтримку України. Відео

Британський прем’єр Ріші Сунак зустрівся із президентом США Джо Байденом у Вашингтоні. Лідери провели закриту зустріч у Білому домі і пізніше відповіли на питання преси.

Більше

XS
SM
MD
LG