Спеціальні потреби

США занепокоєні зливом інформації на сайті «Миротворець»


Елізабет Трюдо

«Ми назвали це хакінгом. Я не надаватиму цьому вислову кримінального забарвлення, але ми назвали це так, і стурбовані цим», - речниця Держдепу Елізабет Трюдо.

В ході брифінгу, що відбувся в Державному департаменті 11 травня, представниця зовнішньополітичного відомства США Елізабет Трюдо відповіла на запитання про злом персональних даних журналістів та інших співробітників ЗМІ, які висвітлюють ситуацію на сході України.

«Нам відомо, - сказала Трюдо, - про що надійшла інформації про злом особистих даних деяких репортерів, які працювали (раніше) або працюють сьогодні в (різних) частинах Східної України». Йдеться, продовжувала вона, «про міжнародні ЗМІ, і деякі з них представлені тут, сьогодні, в цій кімнаті».

«Сполучені Штати повністю підтримують фундаментальний принцип свободи преси, - підкреслила Елізабет Трюдо. - Журналісти виконують критично важливу роль, особливо - в країнах, де цивільні і політичні права неміцні, і в регіонах конфліктів, де небезпека репортерської роботи сягає межі. Тому ми стурбовані ...».

Представниця Держдепартаменту зазначила, що США розглядають розкриття персональної інформації як хакінг і висловлюють занепокоєння у зв'язку з проблемою безпеки журналістів, які перебувають у зонах конфлікту.

«Ми назвали це хакінгом. Я не надаватиму цьому вислову кримінального забарвлення, але ми назвали це так, і стурбовані цим», - заявила Трюдо.


Публікацію особистих даних співробітників ЗМІ, а також реакцію на неї одного з українських парламентаріїв, який підтримав дії хакерів, засудив Комітет захисту журналістів (CPJ).

Нагадаємо, що сьомого травня група українських хакерів опублікувала на сайті «Миротворець» інформацію про те, що вони зуміли зламати комп'ютери проросійських сепаратистів, що діють в Східній Україні. У базах даних цієї мережі зберігалася інформація про журналістів, їх акредитації і контактна інформація приблизно семи тисяч осіб (з них 4 508 - співробітники місцевих і міжнародних ЗМІ).

Як повідомив Комітет захисту журналістів, сепаратисти збирали цю інформацію в рамках процесу акредитації для роботи на контрольованих ними територіях.

Пізніше хакери заявили, що не уявляли собі наслідків своїх дій, однак додали, що, на їхню думку, журналісти, про яких йде мова, співпрацювали з бойовиками.

Дивіться також: Ось чому підхід регіонів до біженців з Донбасу назвали "здоровим"

Ось чому підхід регіонів до біженців з Донбасу назвали "здоровим". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:34 0:00

XS
SM
MD
LG