Спеціальні потреби

Актуально

Шість цікавих фактів про американських матерів

Сьогоднішні мами у США освіченіші, ніж будь-коли раніше. Більшість жінок, які мають дітей молодшого віку, працює, і все більше матерів виступає в ролі єдиного або основного «годувальника» сім’ї. У той же час частка жінок, які не працюють, а доглядають вдома за дітьми, збільшилася в останні роки. Ці та наступні факти наводить дослідницький центр Pew.

1. Кількість мамів-представниць покоління «мілленіалів» (народжені з 1981 до 1997 року) зараз на підйомі. Вони склали левову частку у 2015 році (82% пологів). Незважаючи на це, все більше жінок-мілленіалів відкладає материнство на пізніше, і середній вік у час перших пологів зростає (у 1970-му він становив 21, у 2013-му – 26).

2. Матері народжують менше дітей в цілому, але жінки з високим рівнем освіти народжують більше, ніж раніше. У 1976 році близько 42% матерів у віці 40-44 роки мали четверо або більше дітей, в той час як близько чверті (24%) мала двоє дітей. Натомість у 2014 році 41% жінок цього віку мали двох дітей і тільки 14% – четверо або більше. Незважаючи на такі загальні показники, у високоосвічених жінок більше шансів мати великі сім’ї, ніж у минулому.

3. Рівень народжуваності в США зростає завдяки мамам іноземного походження. Серед жінок, народжених у США, рівень народжуваності знизився за останніх декілька десятиліть, але серед жінок іноземного походження – зріс. Це зумовлено і загальним зростанням цієї групи населення і відносно високим рівнем народжуваності серед цієї групи. У той час, як лише 14% населення були іноземного походження в 2014 році, приблизно чверть усіх новонароджених припадала на матерів іноземного походження.

4. Частка матерів, залучених до праці, стабільно зростала з 1975 по 2000 рік, але вирівнялася з тих пір. Більшість матерів працює поза домом сьогодні. 70% мамів із дітьми віком до 18 років були в складі робочої сили в 2014 році, в порівнянні з 47% в 1975 році. Більше того, матері є основними годувальниками в чотирьох із десяти сімей США. У майже половині сімей, де присутні батько і мати, обоє батьків зайняті повний час (у 1970 році ця цифра складала лише 31%).

5. Серед жінок, які беруть декретну відпустку, матері з вищим доходом беруть удвічі більше відпусток, ніж мами з низьким рівнем доходу. Серед батьків, які брали відпустку протягом останніх двох років, матері залишалися вдома в середньому 11 тижнів, у той час як чоловіки – лише один тиждень. Проте тривалість декретної відпустки відрізняється залежно від доходу.

Матері з кращими заробітками (75 тисяч доларів на рік і більше), як правило, довше перебувають у декреті, ніж жінки з доходом до 30 тисяч (12 тижнів на противагу до шести тижнів). Серед жінок, які брали декретну відпустку, близько половини (53%) говорить, що вони хотіли б провести більше часу вдома з дитиною, 36% задоволені тривалістю відпустки.

6. Материнський досвід відрізняється залежно від віку дітей. Більшість матерів (і батьків) стверджує, що бути батьками дуже або надзвичайно важливо для їхньої індивідуальності. Близько дев’яти з десяти мамів з дітьми до 18-ти років також говорять, що материнство є і корисним, і приємним, принаймні більшу частину часу.

Проте досвід батьківства залежить від того, скільки років їхнім дітям. Мама, в якої вік старшої дитини 5 років або менше, більше схильна, ніж мама, чия молодша дитина у віці від 13 до 17 років, говорити, що материнство приємне весь час (54% на противагу до 41%).

Дивіться також: Мати, оратор, медалістка Паралімпійських ігор: як поранення на війні змінило життя американки

Мати, оратор, медалістка Паралімпійських ігор: як поранення на війні змінило життя американки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:42 0:00

Всі новини дня

На порядку денному наради міністрів НАТО - зима

Українські солдати з гаубицею M777 на Донеччині 23 листопада 2022 р.

На початку нарад міністрів закордонних справ НАТО в Бухаресті генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберґ 29 листопада заявив, що Росія «намагається використовувати зиму у війні проти України» і що союзники та Україна «мають бути готові до подальших нападів».

Український міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, який бере участь в зустрічах в румунській столиці напередодні головними завданнями назвав збільшення міжнародної військової допомоги Україні і те, як підтримати українську енергетику, вражену російськими ракетними обстрілами.

Я повністю впевнений, що коли міністри закордонних справ зустрічатимуться сьогодні і завтра, то головний сигнал буде в тому, що нам треба далі надавати і посилювати нашу підтримку...
Єнс Столтенберґ

Від зустрічі в Бухаресті очікують оголошення нових зобов’язань допомоги Україні пальним, генераторами, медичними препаратами й устаткуванням, а також зимовим спорядженням для українських військових.

У Вашингтоні повідомили, що державний секретар США Ентоні Блінкен оголосить значний набір допомоги для української енергосистеми.

Блінкен: продовжимо співпрацю для підтримки перемоги України

Очікують також, що окремі держави оголосять про надання Україні додаткових систем протиповітряної оборони та іншої зброї.

«На подальшу перспективу ми допоможемо Україні в переході з радянських озброєнь на доктрину, навчання і стандарти НАТО», - сказав Єнс Столтенберґ у п’ятницю.

Але, допомагаючи Україні, лідери НАТО постійно наголошують, що стримуються в деяких аспектах, які могли би розглядатися як кроки до розширення війни в ще більший міжнародний збройний конфлікт, і підкреслюють, що НАТО не воює з Росією.

Докори з Києва

Попри неодноразові прохання українських лідерів західні держави досі не надали Україні певних видів зброї західного виробництва, зокрема важкі танки, бойову авіацію та далекобійні ракети.

Український міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв’ю виданню Politivo.eu опублікованому в день початку нарад НАТО в Бухаресті назвав «фактом» те, що «є країни світу, які мають те, що потрібно Україні, але з політичних міркувань не продадуть це в достатній кількості».

«Замість того, щоб розраховувати на них, треба запустити виробництво… щоб ми не були залежними від капризів третіх країн, які мають речі на складах, але не бажають ділитися», - сказав Кулеба не назвавши країн і не пояснивши, що конкретно він маю на увазі.

Дякуючи партнерам за підтримку український міністр також заявив, що у Києві сподіваються на просування.

«Ми втратили надто багато часу - і надто багато життів, і надто багато квадратних кілометрів нашої землі… і нам не треба чекати ще однієї трагедії, щоб хтось зміг подолати свої психологічні бар'єри, схвалюючи те чи інше рішення щодо України, - сказав Дмитро Кулеба.

Дивіться також:

Чи варто очікувати змін в санкційній політиці США? СТУДІЯ ВАШИНГТОН
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:58 0:00

«Я просто писала день – і що жива»: розповідь Валерії з Маріуполя про 3 місяці в окупації. Відео

Маріупольчанка Валерія пробула в зоні бойових дій, а потім в російській окупації понад сто днів, найгірші з яких виживала сама.

Як повернути тепло та світло в оселі українців: що робить ЄБРР та міжнародні донори, щоб допомогти Україні. Інтерв’ю

Про допомогу Україні в енергетичній сфері Оксана Бедратенко поговорила з директором ЄБРР у країнах Східної Європи Маттео Патроне.

Чого очікувати від саміту НАТО в Бухаресті. Відео

Чого очікувати від саміту НАТО в Бухаресті. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:42 0:00

Треба готуватись до нових атак Росії по українській енергетиці, президент Путін намагається використати зиму як зброю у війні проти України. Про це заявив Єнс Столтенберг, перебуваючи в Бухаресті, де у вівторок почнеться дводенна зустріч міністрів закордонних справ країн-членів НАТО.

Посол США в НАТО роз'яснила позицію США щодо визнання Росії державою-терористом

Посолка США в НАТО Джуліанн Сміт

США наразі не вважають корисним офіційне визначення Росії державою-спонсором тероризму відповідно до американських законів, але виступають за подальші обмеження для Росії у вигляді санкцій та експортних обмежень. Про це посолка США в НАТО Джуліанн Сміт заявила під час брифінгу для преси в понеділок.

"Гадаю, ви чули коментарі президента Байдена та інших в адміністрації, - зауважила Сміт відповідаючи на питання преси в понеділок. - Відчуття у Вашингтоні полягає в тому, що це зараз непотрібно, і, насправді, може бути контрпродуктивно в тому плані, що це може зашкодити нашій можливості, наприклад, привозити гуманітарну допомогу Україні, або вивозити певну кількість зерна з України".

Сміт зауважила, що з цієї причини, "Сполучені Штати зосереджені на тому, щоб із багатьма партнерами та союзниками в світі працювати над санкціями і визначати шляхи запровадження додаткових санкцій, щоб збільшувати тиск на Путіна та його уряд, режим в Москві, а також тиснути на економіку та фактично забороняти російському війську просуватись і створювати нові спроможності в цій війні. Тому зосереджуємося на поєднанні санкцій, експортних обмежень та іншого".

Минулого тижня 494 голосами "за" Європейський парламент визнав Росію державою-спонсором тероризму. 58 депутатів проголосувало "проти", а 44 "утрималось". Парламенти Латвії та Естонії раніше окремо оголосили Росію державою-спонсором тероризму.

Сміт спілкувалась з пресою напередодні початку засідання НАТО в Бухаресті. В понеділок державний секретар Ентоні Блінкен вирушив до Бухареста для участі у дводенному саміті міністрів закордонних справ країн НАТО, що, за повідомленням Держдепу, буде присвячений питанням російської війни в Україні, нової Стратегічної концепції НАТО, енергетичної безпеки та захисту критичної інфраструктури.

"Ми продовжуватимемо зосереджувати увагу і координувати зусилля для підтримки перемоги України та обговорюватимемо енергетичну безпеку й інші критичні питання, які впливають на євроатлантичну безпеку", - написав Блінкен у Twitter.

Напередодні саміту під час прес-конференції з президентом Румунії Клаусом Йоганнісом генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ наголосив на важливості інвестування в оборону, оскільки союзники стикаються "із найбільшою безпековою кризою" нашого часу.

Більше

XS
SM
MD
LG