Спеціальні потреби

Актуально

Україна має переобладнати радянські МіГи, щоб запускати ракети Storm Shadows - експерт 

Фото: Ben Stansall/AFP

Україна не має потужностей, щоб запускати ракети великої дальності Storm Shadows, які їй надає Британія. Про це Голосу Америки розповів експерт Гудзонівського Інституту Люк Коффі.

“Це дуже ефективне обладнання, але це також дуже дорогий боєприпас. Для мене лишається питанням, як Україна запускатиме цю зброю? Оскільки ці боєприпаси запускають з літаків. Можливо, вони проявлять креатив і модифікують існуючі МІГи, щоб уможливити запуск Storm Shadow. Я знаю, що подібні речі українці робили з американськими ракетами, які надавали Україні. Це було б чудово, якщо українці зможуть отримати Storm Shadow. Це збільшило б діапазон, на якому вони змогли б дуже ефективно вражати російські цілі”, - зазначив Коффі.

Люк Коффі розповів, як у 2011 році працював з на британського міністра оборони й на власному досвіді бачив використання ракет Storm Shadows.

“Storm Shadow — це крилата ракета повітряного запуску. Вона може виконувати завдання, не заходячи в зону ППО противника. Це означає, що ракета може бути запущена з літака, що знаходиться на відстані 200-300 кілометрів від цілі, потім літак безпечно відходить, а ракета продовжує рухатися решту відстані, що залишилася до цілі.

Я бачив, наскільки ефективною була ця зброя під час кампанії НАТО в Лівії. Їх також використовували в Сирії з великим успіхом британці та інші країни, що використовують цей вид ракет. Французи, італійці, саудівці, емірати та деякі інші країни мали ці Storm Shadow, хоча в них вони називаються дещо інакше”, - розповів аналітик.

Колишній військовий армії США, а нині - експерт Інституту зовнішньої політики Роберт Гамільтон вважає, що ракети великої дальності чи навіть західні літаки F-16, хоча важливі, але не критичні для успіху українського контрнаступу.

“Такі речі, як F-16 і ракети великої дальності, я думаю, були б корисними. Але вони не є такими, що без них не можна обійтись, для успішного наступу такого типу”, - розповів Гамільтон.

За словами військового, значно важливіше у контрнаступі креативне планування, обман супротивника, напади там і тоді, де росіяни цього не очікують. А також злагоджена робота різних видів військ.

“Вони мають вплинути на ухвалення рішень противника. Потрібно діяти так швидко, щоб ворог не встигав за вами. Щоб ворог завжди реагував на те, що ви робите, щоб ніколи не зміг бути активним і контратакувати. Щоб домогтися цього, потрібне не тільки винахідливе та творче планування, хороший обман, але й те, що ми називаємо рушієм всіх цих танків і бронетранспортерів, цих 9ти нових бронетанкових механізованих бригад. Вони повинні мати підтримку артилерії, протиповітряної оборони, матеріально-технічного забезпечення, інженерів, розвідки тощо”, - наголошує військовий експерт Роберт Гамільтон.

Брак злагодженої роботи між військами він вважає причиною, чому росіяни зазнали поразки на початку повномасштабного вторгнення в Україну.

“Ми бачили на початку війни, коли росіяни намагалися керувати своїми танками та бронетранспортерами без цих речей, без розвідки на флангах на фронті, не перебуваючи в зоні дії своєї артилерії, без хороших інженерів, які могли б прибрати перешкоди, без хорошої логістики, саме тому росіяни зазнали поразки на початковому етапі війни, бо не діяли загальновійськовим загоном. Українцям доведеться діяти так і змогти це робити, щоб досягти успіху проти росіян цієї весни”, - додав експерт Інституту зовнішньої політики Гамільтон.

Експерти Коффі та Гамільтон в інтерв'ю Голосу Америки також проаналізували, чи буде вирішальним контрнаступ у цій війні.

Всі новини дня

"Окупанти готуються до провокацій на ЗАЕС", – представник ГУР МО України. Відео

"Окупанти готуються до провокацій на ЗАЕС", – представник ГУР МО України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:49 0:00

"Окупанти готуються до провокацій. Тобто вони збираються організувати ядерне зараження. Вони збираються використати атомну електростанцію для зараження свого особового складу, щоб потім звинуватити в цьому Україну", – про це Голосу Америки повідомив Андрій Черняк, представник ГУР МО.

"Окупанти готуються до провокацій на ЗАЕС", - Міноборони України. Радбез ООН знову розглядає ситуацію на станції

У вівторок за 22.00 за Києвом ситуацію, як склалася довкола захопленою російськими військами ЗАЕС, знову розгляне Рада Безпеки ООН

Головне управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР МО) стверджує, що безпекова ситуація на Запорізькій атомній електростанції продовжує залишитися загрозливою не лише для України, а й для цілого світу.

"За нашою інформацією, окупанти готуються до провокацій", - про це Голосу Америки повідомив Андрій Черняк, представник ГУР МО. За його словами, російські військові збираються організувати радіаційне зараження. Зокрема вони збираються використати атомну електростанцію для зараження свого особового складу, щоб потім звинуватити в цьому Україну.

"Для нас це не дивно. Ми знаємо їхні терористичні методи, як вони порушують норми правил ведення війни. Тому Україна до цього готова і ми зараз збираємо цю інформацію, аналізуємо її, і хочемо донести до всього світу", - пояснив він.

Про загрозу таких провокацій ГУР почав повідомляти наприкінці минулого тижня. За словами Черняка, розвідка бачила, що на ЗАЕС заїжджають вантажівки, і як "окупанти розвантажують певне майно".

"Також ми мали радіоперехоплення, де люди говорили безпосередньо про безпілотні літальні апарати, які могли на собі нести або хімічну зброю, або якісь ядерні матеріали, які могли спричинити зараження особового складу країни-агресора", - додав представник ГУР МО. І наразі, за оцінкою ГУР МО, загроза провокацій з використанням ЗАЕС абсолютно не зникла.

Ми мали радіоперехоплення, де люди говорили безпосередньо про безпілотні літальні апарати, які могли на собі нести або хімічну зброю, або якісь ядерні матеріали, які могли спричинити зараження особового складу країни-агресора
Андрій Черняк, представник ГУР МО

Черняк також додав, що дії, які вчиняє зараз Росія на Запорізькій атомній електростанції, є загрозою і мирному населенні України, "і взагалі це ядерний шантаж Європи і ядерний шантаж світу".

"Тому ми попереджаємо світову громадськість про те, що ядерна загроза теж поки що не зникла", - каже він.

У вівторок за 22.00 за Києвом ситуацію, як склалася довкола захопленою російськими військами ЗАЕС, розгляне на своєму засіданні Рада Безпеки ООН. Головним доповідачем буде генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі. Очікується, що він надасть оновлену інформацію щодо ситуації на ЗАЕС.

Ймовірно, він вже традиційно зверне увагу на те, що триваючі військові дії впливають на засади ядерної безпеки, до яких належать фізична цілісність і надійне зовнішнє джерело живлення. До цього МАГАТЕ неодноразово зазначало, що ситуація на ЗАЕС залишається небезпечною, особливо з огляду на посилену військову присутність у регіоні. Після свого візиту на ЗАЕС наприкінці березня Гроссі заявив, що "військова активність зростає в усьому цьому регіоні", який "переживає, можливо, більш небезпечну фазу з точки зору триваючого конфлікту".

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі у кінці березня особисто відвідав ЗАЕС
Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі у кінці березня особисто відвідав ЗАЕС

Також очікується, що у своєму виступі Гроссі згадає і про складну кадрову ситуацію на ЗАЕС і важкі умови праці для персоналу, що залишився, та їхніх сімей. У квітні МАГАТЕ визнавало, що більше третини персоналу, який обслуговував станцію до початку повномасштабного вторгнення, залишив небезпечний район. На місці залишається лише чверть обслуговуючого персоналу, що вже призвело до скорочення обсягів обслуговування ЗАЕС. Очікується, що під час виступу Гроссі також представить свою останню пропозицію щодо забезпечення безпеки найбільшої атомної електростанції в Європі.

Це вже буде четвертий брифінг Радбезу на цю тему. Попередні три скликалися за запитом Росії. Цього разу зустріч ініціювали Еквадор та Франція.

"Ось чому ми маємо продовжувати надавати Україні все, що їм потрібно", – президент США Джо Байден про посилення атак Росії на Київ. Відео

Посилення атак Росії на Київ "не є несподіваним", заявив напередодні президент Сполучених Штатів Джо Байден – відео його спілкування з пресою оприлюднив журналіст Алекс Рауфоглу.

США, ЄС непокоїть закон Польщі щодо розслідування російського впливу

В понеділок президент Польщі Анджей Дуда підписав закон за яким парламент має створити комісію, що розслідуватиме, чи не підпадали ті чи інші особи під російський вплив з 2007 по 2022 рік

США та ЄС висловили занепокоєння через прийнятий у Польщі новий закон, який передбачає створення установи, що розслідувала б російський вплив. Закон може створити умови для переслідування опозиції та втручання у вибори, заявили політики в Польщі, а також США та ЄС.

"Ми поділяємо занепокоєння багатьох оглядачів тим, що цей закон щодо створення комісії із розслідування російського впливу можуть використати, щоб блокувати опозиційних кандидатів без відповідного процесу", - заявив речник Держдепу США Метью Міллер.

В ЄС також висловили занепокоєння, що новий закон обмежить доступ громадян до державної служби, а також може бути використаний проти незалежних суддів в Польщі. Європейська комісія "за необхідності без вагань вживатиме заходів", заявив єврокомісар Дідьє Рейндерс.

В понеділок президент Польщі Анджей Дуда підписав закон за яким парламент має створити комісію, що розслідуватиме, чи не підпадали ті чи інші особи під російський вплив з 2007 по 2022 рік. Серед повноважень Комісії буде і обмеження для таких осіб можливості працювати на державній службі.

В статті використано матеріали AFP, AP.

Питання ATACMS для України "все ще на розгляді" – Байден

Архівне фото: президент США Джо Байден

Посилення атак Росії на Київ "не є несподіваним", заявив напередодні президент Сполучених Штатів Джо Байден – відео його спілкування з пресою оприлюднив журналіст Алекс Рауфоглу.

"Ось чому ми маємо продовжувати надавати Україні все, що їм потрібно", – заявив він.

На питання, чи вже час для США надати Україні ракети ATACMS, Байден відповів, що "це все ще на розгляді".

Сенатор від Республіканської партії США Ліндсі Ґрем відвідав Київ 26 травня. Спілкуючись із журналістами, він висловився за надання Україні ракет ATACMS і касетних боєприпасів.

Адміністрація президента США Джо Байдена не планує надавати далекобійні ракети ATACMS Україні, повідомило 10 травня видання Politico із посиланням на джерела.

Більше

XS
SM
MD
LG