Спеціальні потреби

В Алеппо розпочалася проголошена Росією «гуманітарна пауза»


Повстанці з цивільними залишають західний район міста Алеппо

У п’ятницю в сирійському місті Алеппо розпочалася проголошена Росією 10-годинна «гуманітарна пауза», яка дозволить як повстанцям, так і цивільним залишити місто.

Начальник генерально штабу російських військ Валерій Герасимов заявив цього тижня, що мораторій, який також був схвалений сирійськими офіційними особами, має на меті «уникнути непотрібних жертв».

За його словами, повстанцям буде дозволено залишити місто через два нові коридори, з яких один веде у напрямку кордону з Туреччиною, а другий до міста Ідліб. Повстанці не зобов’язані скласти зброю.

Шість інших коридорів призначені для цивільних, які хочуть вийти з міста.

Проте повстанські угруповання в Алеппо відкинули російську пропозицію, звинувачуючи росіян у брехні і називаючи припинення вогню інформаційною показухою для «громадської пропаганди».

Подібні гуманітароні паузи були оголошені Москвою і Дамаском у минулому, але назагал вони закінчилися провалом. Остання була в середині жовтня, коли машини ООН і Червоного Хреста з гуманітарною допомогою протягом тижнів стояли на кордоні з Туреччиною, очікуючи підтвердження, що вони можуть безпечно постачити допомогу.

Організація Об’єдниний х Націй каже, що приблизно 250 тисячам мешканців східного району Алеппо потріна негайна допомога і сотні інших з медичних міркувань повинні бути евакуйовані.

Дивіться також: Українці повинні скористатися інформацією з е-декларацій, коли наступного разу робитимуть вибір - західні експерти

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG