Спеціальні потреби

Захід занепокоєний з приводу сирійської хімічної зброї


Міністр закордонних справ Франції Лоран Фабіус заявив, що західні країни вдадуться до масової відповіді, якщо сили президента Башара аль-Асада застосують хімічну або біологічну зброю проти повстанців.

В інтерв’ю, яке передавалося в понеділок, Фабіус сказав, що існує загальна згода щодо такої реакції, називаючи хімічну зброю «дуже великою небезпекою».

Він зробив таку заяву в час, коли голова Міжнародного Червоного Хреста відбуває до Сирії з триденним візитом, у ході якого він матиме зустрічі з Асадом та іншими офіційними особами. Делегація МЧХ каже, що переговори зосереджуватимуться на «гуманітарній ситуації, яка швидко погіршується», а також проблем із доступом до людей, які потерпіли з приводу конфлікту.

Тимчасом новий посланник ООН і Ліги арабських держав, завданням якого є знайти мирну розв’язку сирійської кризи, заявив, що в «нього немає ілюзій» щодо того, що це легке завдання.

В інтерв’ю компанії ВВС алжирський дипломат Лахдар Брагімі сказав, що він поки що не бачить шляхів подолання бар’єрів, які заблокували зусилля його попередника Кофі Аннана, але що він продовжуватиме мирні заходи.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG