Спеціальні потреби

Захід занепокоєний з приводу сирійської хімічної зброї


Міністр закордонних справ Франції Лоран Фабіус заявив, що західні країни вдадуться до масової відповіді, якщо сили президента Башара аль-Асада застосують хімічну або біологічну зброю проти повстанців.

В інтерв’ю, яке передавалося в понеділок, Фабіус сказав, що існує загальна згода щодо такої реакції, називаючи хімічну зброю «дуже великою небезпекою».

Він зробив таку заяву в час, коли голова Міжнародного Червоного Хреста відбуває до Сирії з триденним візитом, у ході якого він матиме зустрічі з Асадом та іншими офіційними особами. Делегація МЧХ каже, що переговори зосереджуватимуться на «гуманітарній ситуації, яка швидко погіршується», а також проблем із доступом до людей, які потерпіли з приводу конфлікту.

Тимчасом новий посланник ООН і Ліги арабських держав, завданням якого є знайти мирну розв’язку сирійської кризи, заявив, що в «нього немає ілюзій» щодо того, що це легке завдання.

В інтерв’ю компанії ВВС алжирський дипломат Лахдар Брагімі сказав, що він поки що не бачить шляхів подолання бар’єрів, які заблокували зусилля його попередника Кофі Аннана, але що він продовжуватиме мирні заходи.
XS
SM
MD
LG