Спеціальні потреби

Іран: США відповідальні за іранців, викрадених у Сирії


Іран заявив, що Сполучені Штати несуть відповідальність за життя 48 іранців, яких було викрадено у суботу у Сирії.

За повідомленням державних медіа, МЗС сказало посланнику Швейцарії у Тегерані, що Іран сподівається, що США використають свій вплив, аби домогтися звільнення заручників без жодних передумов. Швейцарія представляє інтереси США в Ірані оскільки Вашингтон і Тегеран не підтримують дипломатичних відносин.

Влада Ірану заявляє, що захоплені іранці це паломники, які їхали на прощу до однієї з шиїтських святинь у Дамаску. Проте бригадний командир повстанської Вільної сирійської армії заявив, що вони є членами елітного Корпусу вартових Ісламської революції і, що вони перебували в Сирії «з розвідувальною місією».

Втім у вівторок міністр закордонних справ Ірану Алі Акбар Салегі перебуває у Туреччині, де обговорює кризу в Сирії зі своїм колегою Ахметом Давутоглу.

У понеділок, сирійський уряд зазнав значного удару коли прем’єр-міністр Ріяд Гіджаб перейшов на бік опозиції – через два місяці після призначення на посаду. Гіджаб заявив, що залишає «смертоносний і терористичний режим». Згідно з повідомленням, Гіджаб і його родина втекли до Йорданії.
XS
SM
MD
LG