Спеціальні потреби

Актуально

Ось як татуювання допомагають жінкам позбутися фізичних і душевних шрамів

Татуювання по-різному сприймається людьми: для одних це мистецтво, для інших – наруга над тілом, ще для когось – публічна заява, а для окремих осіб – спосіб загоїти рани і завершити складний період свого життя. Саме для останніх працюють майстри, про яких розповідається нижче, часто безоплатно, з єдиною тільки ціллю – допомогти своїми вміннями тим, хто постраждав від жорстокості людей або нещасливих подій і бажає про це забути.

Шрами можуть бути довічним нагадуванням про травми минулого, але вмілими руками художників-татуювальників їх можна перетворити на красиві атрибути і глибокі символи.

Татуювання, які повертають колишній вигляд жертвам опіків

Басма Хамід володіє технологією парамедичного татуювання, яка дозволяє надати депігментованій шкірі природнього кольору за допомогою спеціальних пігментів. Майстриня використовує цю методику, щоб маскувати шрами від опіків своїх клієнток, повідомляє канадська онлайн-служба CBC.

Хамід зазвичай вдається отримати задовільні результати після кількох процедур. Вона навіть пропонує безкоштовні сеанси для пацієнток, які не можуть дозволити собі лікування, адже знає з власного досвіду, як її робота може змінити життя тих, хто пережив трагічні події і яким шрами постійно нагадують про їхнє минуле, інформує CBC.

Коли Хамід було всього два роки, вона сильно обпеклася гарячою олією під час нещасного випадку на кухні в її рідній країні, Іраку. Вона перенесла понад 100 болісних процедур – від пластичної хірургії для лазерної терапії. Але половина обличчя жінки залишилася в шрамах з червоною депігментацією від опіків третього ступеня. Спеціалісти говорили їй, що вже більше нічого не можливо зробити, зазначає CBC.

У певний момент Хамід відкрила для себе нову технологію косметичного татуювання. Таким способом їй реконструювали брову, яку вона втратила від опіків. Хамід вирішила, що якщо татуювання може замінити брови, то так само може і початковий колір шкіри. Так вона почала працювати над власним обличчям, з особливою обережністю. У кінцевому результаті жінка не лише трансформувала власне обличчя, але й започаткувала успішний бізнес, що змінює життя людей, як от 17-річної дівчини, на яку група одноліток вилила киплячу воду, повідомляє CBC.

Татуювання, що допомагають забути про домашнє насильство

Флавія Карвальйо з Бразилії безкоштовно робить татуювання жінкам-жертвам домашнього насильства. У рамках свого проекту «Шкіра квітки» майстриня перетворює шрами на тілах жінок на красиві малюнки. Вона жертвує свій час і талант, щоб допомогти скривдженим. Протягом трьох років Карвальйо допомогла багатьом жінкам прикрити рубці від ножів і куль, а також мастектомії. Вона перетворює болісні спогади на інструмент сили та краси, розповідає видання Huffington Post.

Приклад Флавії Карвальйо надихнув жінку з Росії Женю Захар. Спочатку вона не уявляла собі масштабів проблеми. «Я думала, що буде, можливо, 50 клієнтів, а їх у мене вже 500», – говорить крізь сльози.

Одна з клієнток Жені Захар – молода дівчина, на яку хлопець нацькував собаку – вибирає татуювання у вигляді єдинорога. На запитання майстрині, чому єдиноріг, відповідає: «Щоб позбутися поганих спогадів, мого минулого – вкрити його чимось милим».

До Жені Захар переважно звертаються жінки віком 18-45 років. Більшість із них постраждали від своїх коханих. 36 тисяч жінок у Росії стають жертвами домашнього насильства щодня, і щороку 12 тисяч помирає від травм, повідомляє Fusion. Незважаючи на невтішну статистику, цього року домашнє насильство, яке не спричиняє тілесної шкоди, декриміналізували в Росії.

3Д-татуювання сосків для жінок, що перенесли мастектомію

Мастектомію, або операцію з видалення молочної залози, пропонуються жінкам, у яких виявили рак грудей. Після операції в більш, ніж половині випадків пацієнтки залишаються зі шрамами і часто без сосків. Татуювальники знайшли спосіб змінювати життя жінок, що пережили рак молочної залози, з допомогою 3Д-сосків на грудях.

Марк Корліс із Массачусетса самостійно навчився створювати такі татуювання після того, як жінка, що пережила рак, попросила його покрити її шрами намальованими сосками замість квіткового візерунку, який часто використовують у таких випадках. З того часу майстер зробив такі татуювання для більше 200 пацієнтів, повідомляє видання Huffington Post.

Дивіться також: Втративши ногу внаслідок терактів на Бостонському марафоні, дводітна мама написала книжку

Втративши ногу внаслідок терактів на Бостонському марафоні - дводітна мама написала книжку. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:52 0:00

Всі новини дня

ЄС погодив восьмий пакет санкцій проти РФ

Belgium, Brussels, EU Flag

Євросоюз погодив восьмий пакет санкцій проти проти Росії через агресію проти України і влаштовані Кремлем на окупованих українських територіях псевдореферендуми про приєднання до РФ.

«Комісія вітає ухвалення Радою восьмого пакета суворих санкцій проти Росії за її агресію проти України. Цей пакет, який був тісно погоджений із нашими міжнародними партнерами, є відповіддю на ескалацію і незаконну війну Росії проти України, що триває, зокрема шляхом незаконної анексії української території на основі фіктивних «референдумів», мобілізації додаткових військ та відкритих ядерних погроз», – йдеться у повідомленні Єврокомісії.

У пакет санкцій потрапила заборона на транспортування нафти вище за встановлену стелю цін, обмеження на імпорт сталевої продукції, деяких видів пластмас та хімікатів. Росіянам буде заборонено користуватися європейськими криптогаманцями. Європейським компаніям забороняється надавати Росії IT- та юридичні послуги, розробляти архітектурні та інжинірингові проєкти, йдеться на сайті Ради Європи.

У Росію буде заборонено експорт цивільної зброї та військового транспорту та розширеного списку продукції, що використовується в авіаційній галузі.

Зазначається, що санкції позбавляють російську армію та її постачальників додаткових конкретних товарів та обладнання, які необхідні для ведення війни на території України. Пакет також закладає основу необхідної правової бази реалізації обмеження ціни на нафту, передбаченого G7.

Єврокомісія 28 вересня запропонувала новий пакет санкцій проти Росії через проведені нею псевдореферендуми на окупованих українських територіях.

Перший саміт Європейської політичної спільноти, в якій нема місця Росії Путіна

Жозеп Боррель

Представники 44 країн Європи зібралися у Празі на перший саміт Європейської політичної спільноти - нового об'єднання практично усіх держав Європи, крім Росії.

Український президент Володимир Зеленський братиме участь у саміті з допомогою відеозв’язку.

Неможливо уявити новий порядок безпеки, або мирну архітектуру в Європі, частиною якої могла би бути Росія Путіна...

Верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і безпеки Жозеп Боррель назвав ідею Європейської політичної спільноти (ЄПС) одним з наслідків війни Росії проти України і частиною «переосмислення і реформування ширшого європейського порядку понад роботою ЄС і НАТО».

Боррель наголосив, що «Росія залишається географічним сусідом і членом міжнародної системи, але зараз європейці вимушені будувати Європейську політичну спільноту без путінської Росії».

«У найближчому майбутньому і можливо допоки Путін залишається при владі неможливо уявити новий порядок безпеки, або мирну архітектуру в Європі, частиною якої могла би бути Росія Путіна, яка поважала б спільні принципи», - сказав посадовець напередодні саміту.

Жозеп Боррель окремо застеріг, що «ЄПС не може бути альтернативою для розширення ЄС (тобто ерзацом, або заміною повного членства в ЄС)».

23 червня Європейський Союз офіційно надав Україні статус кандидата на членство в ЄС, але в той час як лунають різні оцінки щодо тривалості процесу вступу, українські лідери наголошують, що вони проти затягування.

Ідея Макрона

Пропонуючи Європейську політичну спільноту, президент Франції Еммануель Макрон у травні цього року заявив, що російська війна проти України, на тлі прагнень українців і таких країн як Молдова та Грузія приєднатися до Європейського Союзу підштовхує до «потреби переосмислити географію та організацію нашого континенту».

За його словами «та нова європейська організація дозволила б демократичним європейським державам, які поділяють наші спільні цінності, знайти новий простір для політичного співробітництва і співпраці в галузі безпеки, енергетики, транспорту, інвестицій, інфраструктури і вільного пересування людей, особливо нашої молоді».

Макрон тоді вважав за потрібне наголосити, що «приєднання до неї не обов’язково виключало б майбутній вступ в Європейський Союз», ймовірно маючи на увазі Україну, а також додав, що та спільнота «не була б з закрита для тих, хто вийшов з ЄС», вказуючи, очевидно, на Велику Британію.

Участь Британії

У той час як колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, зробивши вихід з ЄС своїм принциповим досягненням, демонстративно уникав участі в зібраннях, влаштованих Євросоюзом, його наступниця на посаді Ліз Трас поїхала на саміт ЄПС у Празі.

Напередодні вона заявила, що головним своїм завданням бачить «зміцнення підтримки України та активізацію колективних дій щодо енергетичної безпеки, міграції та втілення пріоритетів Великої Британії».

«Європа постала перед своєю найбільшою кризою з часів Другої Світової війни. І ми подолали її згуртовано і рішуче… Нам треба і надалі стояти твердо, щоб забезпечити перемогу України у цій війні, а також, щоб дати раду стратегічним викликам, які ця війна виявила», - йдеться в офіційній заяві від імені Ліз Трас.

Дивіться також:

Як війна вплинула на українську економіку та що потрібно для її відновлення. Відео

За прогнозами Світового банку, економіка України цьогоріч впаде на 35%. Ірина Соломко дослідила, як війна вплинула на українську економіку, і скільки часу та грошей потрібно на її відновлення.

Притулок для українських біженців в Каліфорнії: історії переселенців. Відео

Притулок для українських біженців в Каліфорнії: історії переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:25 0:00

Для вимушених переселенців з України у каліфорнійському окрузі Оранж організували спеціальний притулок. Про те, як там живуть родини із Запоріжжя, Слов'янська, Києва та Криму дізнавалась Христина Шевченко.

Реакції учасників Варшавського безпекового форуму на військові успіхи України. Відео

Які оцінки ходу війни дають учасники Варшавського безпекового форуму, що пропонують робити, аби запобігти потенційній ядерній загрозі від Росії – подробиці від Мирослави Гонгадзе, яка стежила за усіма головними подіями Безпекового форуму у Варшаві.

Більше

XS
SM
MD
LG