Спеціальні потреби

Актуально

Ось як татуювання допомагають жінкам позбутися фізичних і душевних шрамів

Татуювання по-різному сприймається людьми: для одних це мистецтво, для інших – наруга над тілом, ще для когось – публічна заява, а для окремих осіб – спосіб загоїти рани і завершити складний період свого життя. Саме для останніх працюють майстри, про яких розповідається нижче, часто безоплатно, з єдиною тільки ціллю – допомогти своїми вміннями тим, хто постраждав від жорстокості людей або нещасливих подій і бажає про це забути.

Шрами можуть бути довічним нагадуванням про травми минулого, але вмілими руками художників-татуювальників їх можна перетворити на красиві атрибути і глибокі символи.

Татуювання, які повертають колишній вигляд жертвам опіків

Басма Хамід володіє технологією парамедичного татуювання, яка дозволяє надати депігментованій шкірі природнього кольору за допомогою спеціальних пігментів. Майстриня використовує цю методику, щоб маскувати шрами від опіків своїх клієнток, повідомляє канадська онлайн-служба CBC.

Хамід зазвичай вдається отримати задовільні результати після кількох процедур. Вона навіть пропонує безкоштовні сеанси для пацієнток, які не можуть дозволити собі лікування, адже знає з власного досвіду, як її робота може змінити життя тих, хто пережив трагічні події і яким шрами постійно нагадують про їхнє минуле, інформує CBC.

Коли Хамід було всього два роки, вона сильно обпеклася гарячою олією під час нещасного випадку на кухні в її рідній країні, Іраку. Вона перенесла понад 100 болісних процедур – від пластичної хірургії для лазерної терапії. Але половина обличчя жінки залишилася в шрамах з червоною депігментацією від опіків третього ступеня. Спеціалісти говорили їй, що вже більше нічого не можливо зробити, зазначає CBC.

У певний момент Хамід відкрила для себе нову технологію косметичного татуювання. Таким способом їй реконструювали брову, яку вона втратила від опіків. Хамід вирішила, що якщо татуювання може замінити брови, то так само може і початковий колір шкіри. Так вона почала працювати над власним обличчям, з особливою обережністю. У кінцевому результаті жінка не лише трансформувала власне обличчя, але й започаткувала успішний бізнес, що змінює життя людей, як от 17-річної дівчини, на яку група одноліток вилила киплячу воду, повідомляє CBC.

Татуювання, що допомагають забути про домашнє насильство

Флавія Карвальйо з Бразилії безкоштовно робить татуювання жінкам-жертвам домашнього насильства. У рамках свого проекту «Шкіра квітки» майстриня перетворює шрами на тілах жінок на красиві малюнки. Вона жертвує свій час і талант, щоб допомогти скривдженим. Протягом трьох років Карвальйо допомогла багатьом жінкам прикрити рубці від ножів і куль, а також мастектомії. Вона перетворює болісні спогади на інструмент сили та краси, розповідає видання Huffington Post.

Приклад Флавії Карвальйо надихнув жінку з Росії Женю Захар. Спочатку вона не уявляла собі масштабів проблеми. «Я думала, що буде, можливо, 50 клієнтів, а їх у мене вже 500», – говорить крізь сльози.

Одна з клієнток Жені Захар – молода дівчина, на яку хлопець нацькував собаку – вибирає татуювання у вигляді єдинорога. На запитання майстрині, чому єдиноріг, відповідає: «Щоб позбутися поганих спогадів, мого минулого – вкрити його чимось милим».

До Жені Захар переважно звертаються жінки віком 18-45 років. Більшість із них постраждали від своїх коханих. 36 тисяч жінок у Росії стають жертвами домашнього насильства щодня, і щороку 12 тисяч помирає від травм, повідомляє Fusion. Незважаючи на невтішну статистику, цього року домашнє насильство, яке не спричиняє тілесної шкоди, декриміналізували в Росії.

3Д-татуювання сосків для жінок, що перенесли мастектомію

Мастектомію, або операцію з видалення молочної залози, пропонуються жінкам, у яких виявили рак грудей. Після операції в більш, ніж половині випадків пацієнтки залишаються зі шрамами і часто без сосків. Татуювальники знайшли спосіб змінювати життя жінок, що пережили рак молочної залози, з допомогою 3Д-сосків на грудях.

Марк Корліс із Массачусетса самостійно навчився створювати такі татуювання після того, як жінка, що пережила рак, попросила його покрити її шрами намальованими сосками замість квіткового візерунку, який часто використовують у таких випадках. З того часу майстер зробив такі татуювання для більше 200 пацієнтів, повідомляє видання Huffington Post.

Дивіться також: Втративши ногу внаслідок терактів на Бостонському марафоні, дводітна мама написала книжку

Втративши ногу внаслідок терактів на Бостонському марафоні - дводітна мама написала книжку. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:52 0:00

Всі новини дня

Мільйон боєприпасів для України: результати саміту лідерів ЄС. Відео

Мільйон боєприпасів для України: результати саміту лідерів ЄС. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:57 0:00

Лідери ЄС схвалили план відправки Україні 1 млн артилерійських боєприпасів протягом наступних 12 місяців. «ЄС підтримує Україну в її невпинному прагненні до свободи», – заявив президент Європейської Ради Шарль Мішель. «Ми будемо стояти з Україною стільки, скільки буде потрібно» – наголосив він.

США ввели санкції проти режиму Лукашенко. Тіхановська закликає не ототожнювати білорусів з урядом. Відео

Сполучені Штати запровадили додаткові санкції проти режиму Лукашенка, зокрема за придушення продемократичного руху у Білорусі, і підтримку російської війни в Україні.

З українських портів відбули ще три кораблі з зерном та благодійна пшениця для Ємену

18 березня 2023 року Чорноморську зернову угоду було вдруге продовжено ще на 120 днів. Фото: REUTERS/Viacheslav Musiienko/File Photo

Україна у п'ятницю, 24 березня, відправила 30 тисяч тонн пшениці з Одеси, щоб підтримати мільйони людей у Ємені – у рамках ініціативи "Зерно з України", яку ініціював президент Зеленський і підтримали низка міжнародних донорів.

USAID повідомляє, що ця пшениця годуватиме 4 мільйони людей у Ємені впродовж 1 місяця. А загалом ця зернова ініціатива допомагає долати голод і забезпечує переміщення продуктів харчування та добрив в час глобального дефіциту.

Постачання до Ємену профінансували, серед іншого, уряди Франції, Іспанії та США (Агенція США з міжнародного розвитку USAID), за підтримки Всесвітньої продовольчої програми ООН.

“Чорноморська зернова ініціатива забезпечує зерном тих, хто його потребує у всьому світі, і підтримує всіх, хто покладається на сільськогосподарський сектор”, - заявило посольство США в Україні у Твіттері.

Надзвичайний і Повноважний Посол України в Королівстві Саудівська Аравія Анатолій Петренко наголосив: "Завантажене зерном судно в рамках ініціативи “Зерно з України” (Grain from Ukraine) сьогодні вирушило до Ємену. Україна продовжує відігравати активну роль як гарант продовольчої безпеки, будучи щиро та твердо відданою задоволенню гострих гуманітарних потреб дружнього єменського народу”.

Ініціативу "Зерно з України" започаткували 26 листопада 2022 року, у 90-ту річницю відзначення Голодомору в Україні. Її мета - надсилати зерно у найбідніші країни Африки, де принаймні 5 мільйонів люди живуть в умовах голоду. За цією угодою країни-донори закуповують зерно в Україні й покривають транспортні витрати.

Зерно для Італії, Єгипту та Тунісу

Крім того, як повідомляє ООН, 24-го березня з України відчалило три судна із зерном, що містили понад 60 тисяч тонн кукурудзи та понад 15 тисяч тонн сої. Вони прямують до Італії, Єгипту і Тунісу.

На інфографіці від ООН видно маршрути кораблів із зерном. А також зазначено, що Україна постачає світу сільськогосподарську продукцію, зокрема пшеницю, кукурудзу, соняшникову олію, ячмінь, сою, ріпак, горох тощо.

Посолка США в Україні Бріджит Брінк наголосила на своїй сторінці у Твіттері, що Чорноморська зернова ініціатива “робить можливим цей життєво важливий шлях для підтримки людей у світі, які найбільше страждають від продовольчої безпеки, і гарантує, що українське зерно потрапляє до тих, хто його найбільше потребує”. За словами дипломатки, лідери G7 “чітко дали зрозуміти, що важливо продовжувати та розширювати цю ініціативу”.

Чорноморську зернову Угоду уклали з Росією за посередництва Туреччини та ООН 22 липня 2022 року.

18 березня 2023 року її вдруге продовжили на 120 днів.

З початку угоди з українських портів відпливли понад 700 суден, - підрахувало видання CNBC. А міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков повідомляв, що з 1 серпня 2022 року Україна відправила понад 25 мільйонів тонн зерна на потреби світу.

Раніше адміністраторка Агенції USAID Саманта Пауер заявляла, що Чорноморська зернова ініціатива є критично важливою для боротьби з глобальним голодом. А держсекретар США Ентоні Блінкен заявляв, що від початку дії зернової ініціативи з України вивезли стільки зерна, що з нього можна зробити 8 мільярдів буханок хліба.

У Всесвітній продовольчій програмі ООН стверджують, що через збій постачання продовольств з України та Росії близько 345 мільйонів людей стикаються з проблемою продовольчої безпеки, - повідомляв Голос Америки.

«Ми не похитнемося», – Байден та Трюдо про підтримку України. Відео

«Ми не похитнемося», – Байден та Трюдо про підтримку України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:41 0:00

«Як вам добре відомо, пане Президенте, Канада буде продовжувати міцно стояти пліч-о-пліч з Україною, чого б це не вимагало», – прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо.

Байден і Трюдо підписали угоду, яка ускладнить перетин кордону між США і Канадою для шукачів притулку

Президент США Джо Байден із канадським прем’єр-міністром Джастіном Трюдо у Оттаві, Канада, 24 березня, 2023 р. REUTERS/Blair Gable

У ході свого першого президентського візиту до Канади Джо Байден підписав угоду із канадським прем’єр-міністром Джастіном Трюдо, спрямовану на те, щоб шукачі притулку не могли перетинати сухопутний кордон США та Канади через неофіційні пункти пропуску.

Як повідомляє Reuters, очікується, що у ході візиту Байден і Трюдо обговорять міграцію, погіршення безпеки та гуманітарну ситуацію на Гаїті, війну в Україні, торгівлю та боротьбу зі зміною клімату.

«У нас немає більшого друга і союзника, ніж Сполучені Штати», – цитує агенція Джастіна Трюдо.

Підписана міграційна угода, що буде згодом опублікована офіційно, дозволяє обом країнам відмовляти шукачам притулку в неофіційних пунктах перетину кордону.

Нова домовленість розширює Угоду про безпечну третю країну (STCA - Safe Third Country Agreement), яка дозволяє США та Канаді повертати шукачів притулку в обох напрямках, але раніше не поширювалась на неофіційні пункти перетину. Тепер вона поширюється на весь кордон.

За домовленістю, біженці з інших країн повинні подати заяву на надання притулку тій країні, куди вони прибули першою. Відтак Канада може відхиляти запити шукачів притулку без розгляду їхніх петицій, якщо вони прибувають через неофіційні пункти пропуску з інших країн через США.

Велика кількість незадокументованих мігрантів намагаються перетнути американсько-канадський кордон через неофіційні пункти пропуску, включаючи Roxham Road, ґрунтову дорогу між Квебеком і штатом Нью-Йорк.

Цю дорогу називають “політичним головним болем для Трюдо”, оскільки десятки тисяч заявників на отримання статусу біженця намагалися перетнули кордон зі США саме тут, - пише видання CBC.

Угода набуде чинності опівночі на початку суботи, 25 березня. Колишній посол США в Канаді Брюс Гейман заявив, що обидві країни “захочуть ще більше зблизитися, оскільки світ стає все більш невизначеним”.

Водночас деякі експерти застерігають про складність виконання нової домовленості, оскільки кордон між Канадою і США є найдовшою у світі неконтрольованою межею, - пише Reuters.

«Я кажу іншим світовим лідерам, з якими зустрічаюся - нам пощастило, що на півночі від нас є Канада. Усі наші цінності однакові. Час від часу ми погоджуємося і не погоджуємося в чомусь, але немає фундаментальної різниці в демократичних цінностях, які ми поділяємо”, - цитує Байдена під час візиту CBC.

Водночас видання відзначає, що між двома країнами були й напружені моменти: “Роки Трампа були випробувальним часом для канадських чиновників. А рішення Байдена скасувати трубопровід Keystone XL, просувати протекціоністську політику, як-от "купуй американське". Призупинення постачань деяких вакцин також викликали подразнення в перші дні його президентства”.

Раніше цього тижня Канада продовжила ще на рік програму міграційної підтримки українців.

Шон Фрейзер, міністр імміграції, біженців та громадянства Канади оголосив, що уряд країни продовжить дію канадсько-українського дозволу на екстрені поїздки (CUAET).

Українці та члени їхніх сімей можуть до 15 липня 2023 року подавати документи (за межами Канади) на отримання візи CUAET. Власники візи матимуть змогу поїхати до Канади до 31 березня 2024 року. А власники CUAET, які вже перебувають у Канаді, матимуть можливість до 31 березня 2024 року безоплатно продовжити або змінити свій тимчасовий статус.

Послуги з поселення залишаться доступними для українців та членів їхніх сімей після прибуття в Канаду, а також триватиме надання одноразової тимчасової фінансової підтримки.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG