Спеціальні потреби

Частині звільнених вчителів у США повертають втрачену роботу


У середу Барак Обама підписав законопроект, яким з федерального бюджету виділяється 26 мільярдів доларів на покриття бюджетних дефіцитів штатів. Законопроект напередодні був проголосований Палатою представників, члени якої мали для цього перервати шеститижневі канікули, а минулого тижня – Сенатом.

Ці гроші мають допомогти зберегти роботу міським пожежникам та поліцейським, а також профінансувати медичні послуги населенню через програму Медикейд.

Голосування відбулося переважно згідно з партійною лінією. У Палаті представників лише три демократи проголосували проти і лише два республіканці підтримали законопроект. На думку представників Республіканської партії, виділення додаткових грошей з бюджету лише поглибить державні борги.

Частина цих грошей піде на фінансування освітньої галузі, яку економічний спад зачепив особливо гостро. Очікується, що буде відновлено або збережено понад 160 тисяч вчительських позицій.

Доля Еріна Гарпера, який до червня цього року працював вчителем музики у місті Йонкерс, що біля Нью-Йорку, залишається невизначеною. Він, як і двісті інших вчителів в його місті, потрапив під скорочення через нестачу коштів.

«Коли не фінансують освіту, округ робить те, що вимушений робити. Я це розумію. Але у той же час вони повинні підтримувати дітей», - каже він.

Місто Йонкерс, згідно з законопроектом, отримає шість з половиною мільйонів доларів. Цих грошей достатньо на зарплату дев’яноста вчителів. Хто з двохсот звільнених повернеться до шкільної дошки – вирішуватиме шкільна Адміністрація. І уроки музики навряд чи стануть пріоритетом.

«Щоб дотримуватися мінімального бюджету, нам доводиться відмовлятися від предметів, які роблять школу особливою, - мистецтва, музики, бібліотеки», - каже Бернард Перазіо, голова шкільного округу міста Йонкерс.

Чотири роки тому Ерін Гарпер організував шкільний оркестр, а лише напередодні звільнення замовив для його музикантів нову форму. Він сподівається, що йому вдасться повернутися до своїх учнів.

«Господь знає, наскільки я люблю вчителювати. Я люблю дітей. Я працюю з дітьми 365 днів на рік. Зарплата? Звичайно. Я переживаю за те, як я зможу підтримувати свою родину. Але найбільше мене непокоїть, як діти сприймуть те, що я пішов», - переживає вчитель.

І поки прибиральники готують шкільні класи до початку навчального року, шкільна Адміністрація вирішує долю вчителів.

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Старша редакторка Української служби «Голосу Америки», ведуча, журналістка і продюсерка. Цікавиться політикою, відносинами України-США, соціальними питаннями та медициною, але найбільш любить розповісти гарну людську історію. Робить включення із місця подій, запускає нові проекти та програми, із 2017 року редагує та регулярно дописує до рубрики «Блоги» на веб-сайті служби. Працювала репортером газети «Киевские Ведомости» та програми «Погляд у світ» (УТ-1), сценаристом та журналістом культового шоу «Без Табу з Миколою Вереснем» (1+1). Дописувала до десятка газет і журналів. Співпрацювала з CNN та BBC. Після навчання у США обійняла посаду радника Координатора проектів ОБСЄ в Україні з питань мас-медіа, де протягом двох років запустила десятки проектів, спрямованих на розвиток вільних ЗМІ та зменшення напруги між регіонами країни. Автор двох книг та документального фільму (канал СТБ). Здобула диплом магістра історії КНУ імені Тараса Шевченка та магістра журналістики Університету штату Огайо (Атенс). Мама сина.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG