Спеціальні потреби

На слуханнях у Сенаті свідчення давав кандидат на посаду державного секретаря Рекс Тіллерсон


Рекс Тіллерсон

Під час слухань у Сенаті, запропонований новообраним президентом Дональдом Трампом кандидат на посаду державного секретаря США Рекс Тіллерсон, серед іншого, порушив питання відносин з Росією і Китаєм. Слухання відбулися середу в ранкових годинах.

Раніше команда Трампа оприлюднила заяву Тіллерсона, з якою він виступив на слуханнях у Сенаті.

Сенатор Бен Кардін нагадав кандидатові про законопроект, який передбачає накладення на Росію додаткових санкцій за її хакерські атаки, спроби втручання у хід виборчої кампанії в США та ескалацію ситуації в Україні та Сирії. З подібною темою виступив сенатор-республіканець Марко Рубіо. Тіллерсон відповів, що він не ознайомлений з подробицями, тому що поки що не брав участі в брифінгах розвідки.

Проте він підкреслив, що «нині Росія представляє загрозу» світовому порядку. Він сказав, що Москва допустила військову агресію проти України, окупувала Крим і веде крайньо ризикову політику в Сирії.

Наші союзники з НАТО праві, коли висловлюють занепокоєність з приводу посилення Росії, додав він.

Тіллерсон підкреслив, що він не підтримує російської окупації Криму, яку вважає «захопленням території, яка їм не належить». Кандидат на посаду державного секретаря США сказав, що він вважав би необхідним надання Києву військово-технічної допомоги та дані американської авіарозвідки.

У відповідь на запитання сенатора Роберта Менендеса, Тіллерсон визнав, що вважає, що «Росія незаконно окупувала території України і Грузії.

Крім запитань на політичні теми, Тіллерсон висловив свою думку на тему глобального потепління та обіцяв, що після затвердження його кандидатури він відійде з посади в компанії ExxonMobil.

Дивіться також: ОПЕК застерігає, що зниження цін на нафту впливає на глобальне співтовариство

ОПЕК застерігає, що зниження цін на нафту впливає на глобальне співтовариство. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:46 0:00

XS
SM
MD
LG