Спеціальні потреби

Міжнародний олімпійський комітет виправив мапу з Кримом після скарги України


Українські прапори в олімпійському селищі в Токіо. 18 липня 2021 р.

Український міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив, що Міжнародний олімпійський комітет швидко виправив одну мап на офіційному сайті після того, як Україна вказала, що те зображення Кримського півострова створювало враження існування кордону чи офіційного відмежування від решти української території.

“...Ми негайно зв’язалися з керівництвом МОК. Вони принесли вибачення за помилку. Зранку за токійським часом карта вже виправлена”, - повідомлено від імені міністра в соціальних медіа.

Допис із зображенням від Дмитра Кулеби в Tweeter
Допис із зображенням від Дмитра Кулеби в Tweeter

Росія стверджує, що з 2014 року Крим належить їй, після того як російські війська перебрали півострів під свій контроль і встановили відмежування з пропускними пунктами.

Більшість країн світу не визнають російські претензії і наголошують на територіальній цілісності України в міжнародно визнаних кордонах.

Але українцям доводиться часто мати справу з випадками, коли комерційні чи інші установи використовують мапи, що, як виглядає, враховують домагання Росії.

У червні Москва подавала офіційну скаргу до Європейської футбольної організації УЄФА стосовно символів на уніформі національної збірної України на цьогорічному європейському турнірі.

УЄФА не висловлювала жодних застережень щодо контурів мапи України з Кримом на спортивному одязі.

Президент Росії Путін в інтерв’ю російському телебаченню тоді визнав, що зображення на футболках контурів українських кордонів є підтвердженням невизнання Україною заяв Москви про приналежність Кримського півострова Росії.

Дивіться також: Як Олімпіаду у Токіо сприймають американські вболівальники? Відео

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG