Спеціальні потреби

Президент Трамп про масштабні кібератаки на уряд США: "Це може бути Китай"


Президент США Дональд Трамп не виключає, що за масштабними хакерськими атаками на урядові інституції США стоїть Китай.

Про це він заявив у Twitter у суботу. Дональд Трамп додав, що на його думку ключові ЗМІ роздувають відповідальність Росії.

“Кібернапад був значно більший у фейкових медіа, ніж у реальності. Мене повністю поінформували, і все є добре, під контролем. Росія, Росія, Росія – це основне скандування, коли щось трапляється, тому що жалюгідний мейнстрім (переважно з фінансових міркувань) смертельно боїться обговорювати можливість того, що це може бути Китай (так, може!)” - заявив президент США Дональд Трамп.

Раніше про можливу причетність Росії до масштабних хакерських атак на уряд США заявив Державний секретр Майк Помпео.

"Були прикладені дуже значні зусилля, і я думаю, це той випадок, коли ми можемо абсолютно чітко сказати, що до цієї атаки була залучена Росія", - заявив державний секретар США 18-го грудня в інтерв’ю американському журналісту Марку Левіну, йдеться на сайті Держдепартаменту.

Основні ЗМІ країни, посилаючись на власні джерела, також називають Росію країною, яка може нести відповідальність за ці кібер-напади.

У цьому ж повідомленні Дональд Трамп вчергове наголосив, що вважає результати президентських виборів в країні фальсифікованими. Він не виключає, що хакери могли зламати машини для голосування.

“Удар також міг бути по наших сміхотворних машинах із голосування під час виборів. Зараз є очевидним, що я переміг по великому, що є ще більшим корупційним соромом для США”, - додав у своєму твітер-повідомленні президент Трамп.

Соціальна мережа Twitter позначила повідомлення Трампа коментарем про те, що "виборчі органи засвідчили Джо Байдена як переможця виборів президента у США".

Скоординована хакерська атака на американські урядові відомства та комерційні компанії почалася в березні цього року.

Вперше про кібератаку повідомили 13 грудня ЗМІ, які цитували неназваних американських чиновників. За їхніми даними, від атаки постраждали Департамент національної безпеки, Міністерство фінансів і Міністерство торгівлі США. Хакери цілились також на агенцію, яка опікується ядерним арсеналом країни.

За даними корпорації Microsoft, яка теж зазнала нападу, метою хакерів стали понад 40 урядових агентств, аналітичних центрів, неурядових організацій та IT-компаній. Цілі розташовувалися не тільки у США, але і в Канаді, Великобританії, Іспанії, Бельгії, Ізраїлі, Мексиці і Об’єднаних Арабських Еміратах.

Дивіться також: В Україні створили перший у світі додаток з українською класичною музикою

В Україні створили перший у світі додаток з українською класичною музикою. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:51 0:00

XS
SM
MD
LG