Актуально
Трамп розповів про розвиток ядерних озброєнь США

Трамп підкреслив, що наявність ядерної зброї продовжує забезпечувати американську безпеку
Президент США Дональд Трамп у четвер підкреслив, що наявність ядерної зброї продовжує забезпечувати американську безпеку і виступає опорою національної оборони. Про це йдеться у заяві, опублікованій на сайті Білого дому з нагоди 75-ї річниці з дня першого у світі випробування технології ядерної зброї «Триніті».
За словами президента США, ядерні озброєння продовжують служити гарантом національної безпеки США підтримують їх національну оборону.
Ми продовжуємо розвивати засоби стратегічного стримування наземного базування, бомбардувальник B-21, озброєння, крилаті ядерні ракети дального пуску (Long Range Standoff Weapon - англ.), підводні човни класу Columbia
"Наявність надійних та розмаїтих озброєнь стримує глобальне поширення ядерних озброєнь, стримує супротивників та надає гарантії союзникам та партнерам, які покаладаютья на американські фактори ядерного стримування, як на ключовий елемент власної безпки", - заявив Трамп.
Президент США також звернув увагу на зусилля його адміністрації щодо оновлення та модернізації ядерного безпекового комплексу США заради збереження переконливого стримування.
"Ми інвестуємо у здатність виробляти плутонієві сердечники для підтримки потреб нашого арсеналу та покращувати інфраструктури екосистеми озброєнь. Ми продовжуємо розвивати засоби стратегічного стримування наземного базування, бомбардувальник B-21, озброєння, крилаті ядерні ракети дального пуску (Long Range Standoff Weapon - англ.), підводні човни класу Columbia. Все це допомагає гарантувати нашу здатність стримати агресію та захистити мир для майбутніх поколінь", - йдеться у заяві.
Трамп також наголосив, що США дотримуються мораторію на ядерні випробування на відміну від Росії, яка здійнсювала "експерименти з ядерною зброєю", та попри підозри, що Китай також це робив.
Президент США також закликав Росію і Китай до співпраці в сфері контролю над озброєннями.
До 75-річчя виробувань "Триніті" в американському аналітичному центрі "Федерація американських науковців" закликали до скорочення ядерних арсеналів у світі та відзначили прагнення до світу вільного від ядерних озброєнь.
"Контроль над озброєнням в майбутньому повинен включати заходи, які сприяють зміцненню безпеки Америки і наших союзників, що піддаються перевірці, та заходів із забезпечення дотримання ... Я ще раз закликаю Росію і Китай приєднатися до нас у цих зусиллях, працюючи разом, щоб зробити світ більш безпечним і запобігти новій гонці озброєнь", - йдеться у заяві.
Перші у світі ядерні випробування "Триніті" відбулись 16-го липня 1945-го року у штаті Нью-Мексико. Подію називають початок ядерної епохи.
До 75-річчя виробувань "Триніті" в американському аналітичному центрі "Федерація американських науковців" закликали до скорочення ядерних арсеналів у світі та відзначили прагнення до світу вільного від ядерних озброєнь.
Дивіться також: Як пройшли протести проти поправок до Конституції Росії
Всі новини дня
- Голос Америки
Громадяни Росії в Латвії мають скласти іспит на знання латвійської, інакше депортація. Відео
Половина з тих, хто прийшов на екзамен його успішно складають. Решта виправдовуються, що протягом багатьох років не знайшли можливості вивчити латвійську мову, бо їм вистачало російської.
ЗСУ тепер мають свій "фірмовий" почерк – унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Відео
Збройні сили України тепер мають свій "фірмовий" почерк, унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Які українські традиції використали в роботі над шрифтом для ЗСУ, і чому армія Німеччини користується стилем, який розробили росіяни?
- Голос Америки
Росія заблокувала експорт зерна з українських портів. ООН нагадує про голод, каже, що ситуація "дуже серйозна"

Російська федерація повідомила Спільний координаційний центр (СКЦ) у Стамбулі про обмеження реєстрацій суден в українському порту Південний.
Незважаючи на загрозу продовольчої кризи та голоду у низці країн, Росія таким чином блокує експорт зерна з України та мотивує це своє рішення бажанням відновити експорт власного аміаку територією України.
Про це 1 червня повідомив Стефан Дюжаррік, речник Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй.
“Ми стурбовані постійним уповільненням реалізації Чорноморської ініціативи”, - сказав Дюжаррік. Та зокрема повідомив, у травні експорт зерна та інших культур становив менше половини обсягів, відправлених у квітні. Так, у травні з українських портів вийшли 33 судна. Лише 3 з них – з порту Південний.
“Це дуже серйозна ситуація. Треба рухатися вперед. Ініціативу планується відновити 17 липня”, – сказав Дюжаррік.
Раніше ООН заявляла, що не має запасного плану на випадок, якщо Росія вийде з угоди, що дозволяє Україні експортувати зерно на міжнародні ринки.
“Глобальні гарячі точки голоду зростають, про що ми вас регулярно сповіщаємо”, - наголосив Дюжаррік. Він також запевнив, що секретаріат ООН надав практичні пропозиції “всім сторонам”.
Як повідомляв Голос Америки, 31 травня ООН заппропонувала Україні, Росії й Туреччині почати підготовку до відновлення транзиту російського аміаку через Україну. Це одна з “вимог” Кремля, у разі невиконання якої Росія погрожувала заблокувати експорт зерна з України.
Мінінфраструктури України 1 червня повідомила, що українська сторона надіслала листа до СКЦ з вимогою відновити повноцінну роботу. Йдеться про діяльність СКЦ у складі 3 інспекційних команд та 9 інспекцій на день. “Українські інспектори наразі перебувають в СКЦ та готові негайно приступити до роботи в разі відновлення реєстрації суден”, - інформує міністерство.
“Сподіваємося, що партнери по [зерновій - ред.] Ініціативі все ж таки знайдуть рішення та припинять цей шантаж Росії всього світу. Адже значення Зернової Ініціативи вже доведено світовим продовольчим ринком і світ не має мовчати”, - йдеться у оприлюдненій заяві Мінінфраструктури.
У ній також йдеться про 7 місяців “саботажу та гальмування роботи з боку російської делегації в СКЦ”, у результаті чого світ недоотримав мінімум 20 млн тонн продовольства.
За інформацією відомства, упродовж 10 місяців роботи Зернової ініціативи експортовано понад 30,5 млн тонн продукції українських аграріїв.
Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео
Українська “Мавка” збирає зали глядачів в американських кінотеатрах. Анімаційний фільм за мотивами Лісової пісні Лесі Українки вийшов у прокат на великих екранах у США.
Чи може Україна завдавати ударів по території Росії? Коментарі законодавців США. Відео
Упродовж травня Росія здійснює повітряні атаки на українські міста, зокрема на Київ, ледь не щодня. Як на це реагують в Конгресі? Що кажуть про можливість України завдавати ударів по території Росії? І як пропонують притягнути росіян до відповідальності?
Форум