Спеціальні потреби

Трамп каже, що США “повністю готові” до можливого спалаху коронавірусу 


Президент Дональд Трамп висловив думку, що поширення нового коронавірусу у Сполучених Штатах можна уникнути і заявив про готовність його адміністрації до будь-якого розвитку ситуації.

“Я не думаю, що це неминуче”, - сказав він журналістам у Білому домі в середу, зауваживши також: “Можливо це станеться. Це може бути на дуже низькому рівні, або на трохи вищому. Що би не трапилося, ми повністю готові”.

Він також додав, що “ризик для американців залишається дуже низьким”.

Треба дотримуватися звичайних заходів: закриватися, коли ви кашляєте, залишатися вдома, якщо ви хворі і мити руки.

Коментарі Трампа з'явилися на наступний день після того, як посадовці Центрів контролю і запобігання хворобам заявили, що поширення вірусу - це лише питання часу і того наскільки багато американців хворітиме.

У першій половині цього тижня у США було зареєстровано 60 людей з коронавірусом КОВІД-19.

Троє з них - люди, які відвідували місто Ухань в Китаї, епіцентрі вірусу, а інші 42 були евакуйовані до США з круїзного лайнера біля берегів Японії, де заразилися кілька сотень людей.

Фахівці стурбовані можливістю випадкових заражень у людних місцях.

Центри контролю і запобігання хворобам у середу повідомили про один з таких випадків: у Каліфорнії виявили коронавірус у пацієнта, який не подорожував у місяця, де зафіксовано випадки вірусу і не мав контактів з іншими відомими хворими.

Ентоні Фаучі, який очолює Національний інститут алергії та інфекційних хвороб, сказав на прес-конференції в Білому домі у середу, що зараз тривають розробки вакцини від коронавірусу, але на процес її випробувань може піти від кількох місяців до кількох років.

Це, за його словами, означає, що на захист вакцини можна сподіватися, якщо буде спалах цього вірусу наступного року, але той, який поширюється світом зараз, може бути стриманий лише вже існуючими методами системи охорони здоров'я країни.

Анна Шукат, заступниця директора Центру контролю і запобігання хворобам, сказала, що досі у США спрацьовують заходи ізоляції й карантину, але американцям треба бути готовими до усього.

“Коронавірус, про який ми ведемо мову - це респіраторний вірус. Він поширюється так як звичайна застуда, або грип. Поширення відбувається через кашель і чхання. Тому ми кажемо людям, що у цьому випадку треба дотримуватися звичайних заходів: закриватися, коли ви кашляєте, залишатися вдома, якщо ви хворі і мити руки”, - сказала вона.

Трамп схвально відгукнувся про рішення адміністрації обмежити в'їзд в країну іноземців з Китаю, стверджуючи, що це допомагає стримувати поширення вірусу.

Коли його запитали, чи він готовий до подібних обмежень стосовно Італії і Південної Кореї, де зареєстровані найбільші вогнища хвороби поза Китаєм, Трамп сказав, що таких крок можливий, але не зараз.

Президент попросив Конгрес виділити $2,5 мільярдів на боротьбу з коронавірусом, а лідер фракції Демократичної партії у Сенаті Чак Шумер натомість запропонував виділення $8,5 мільярдів і назвав дії Трампа запізнілими і недостатніми.

Трамп оголосив, що уповноважує віце-президента Майка Пенса очолити урядові зусилля боротьби з коронавірусом.

Пенс головуватиме в органі, що буде об'єднувати служби федерального уряду та фахівців з приватного сектора.

Призначення Пенса викликало критику з боку Демократів та з інших кіл, які вказали на те, що робив Пенс, коли він був губернатором штату Індіана 2015 року.

Індіана потерпала від спалаху ВІЛ-СНІДу, але у штаті тоді заборонили місця, де наркомани могли отримувати чисті голки для ін'єкцій і це на думку фахівців лише підштовхнуло поширення хвороби.

Майк Пенс, який виступав за заборону таких обмінних пунктів, згодом підписав закон, що дозволяв у штаті такі пункти лише в окремих випадках.

Дивіться також: Американський пасажир розповів про те, що відбувалося на борту круїзного лайнера Diamond Princess

Facebook Forum

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG