Спеціальні потреби

Актуально

Три екзотичні спеціальності, які здобувають в американських університетах

1. Директор бюро похоронних послуг

«Якщо ви чутлива людина з відмінними навичками спілкування і прагнете зробити кар'єру, яка матиме значення в суспільстві, розгляньте можливість стати директором бюро похоронних послуг», – так звучить рекламне оголошення на сайті коледжу в штаті Вірджинія.

Спеціальність «Ритуальні послуги» поширена серед дворічних громадських коледжів у США. Здобувши диплом, людина отримує вміння, необхідні, щоб працювати в похоронному бюро або керувати ним: починаючи з транспортування і підготування тіла чи його рештків згідно з побажаннями померлого та вимогами закону і закінчуючи оформленням юридичних документів.

Навчання зазвичай охоплює технічну підготовку та розвиток бізнес-умінь. Студенти проходять курси з анатомії, психології, патології, бізнес-менеджменту. Вони оволодівають технікою бальзамування та вивчають особливості спілкування з людьми в жалобі. Коли випускник коледжу почне працювати в похоронному бюро, до його обов’язків також входитиме консультування рідних щодо того, що варто зробити з тілом померлого – поховати, помістити в мавзолей чи кремувати.

2. Логопед для трансгендерів

На фоні соціально-політичних процесів у США, пов’язаних із розширенням прав ЛГБТ-спільноти, серед іншого, зростає попит на фахівців, які б могли допомогти людям у переході з однієї статі в іншу. Й одним із аспектів цього переходу є зміна голосу.

Центр мовлення та слуху в університеті Джорджа Вашингтона у столиці США спеціалізується на переведенні голосу від чоловічого до жіночого і навпаки. Працівники закладу допомагають клієнтам тренувати голос, щоб він відповідав гендеру. Поки що таких спеціалістів у країні не так багато, оскільки галузь нова, але, безперечно, перспективна.

Школяр-трансгендер Ґевін Ґрімм
Школяр-трансгендер Ґевін Ґрімм

В університеті Джорджа Вашингтона для студентів-магістрантів викладають фахівці з розладів мовлення та слуху. Майбутні логопеди вчаться працювати з трансгендерами – допомагати їм коригувати мовлення та інтонації. Студенти проводять з клієнтами щоденні вправи та практикують техніки дихання, які допомагають розслабити голосові зв'язки і м'язи шиї.

Використовуючи спеціальні програми, студенти вимірюють зміни в тоні та якості голосу. Корекція голосу зазвичай займає від шести місяців до року за умов регулярної практики, хоча деякі люди не бачать результатів протягом двох-трьох років. Заняття допомагають людям-трансгендерам почуватися комфортно та впевнено в спілкуванні.

Університетська клініка відкрилася десять років тому. За словами працівників, на початку середній вік клієнтів становив 30-40 років, а останніми роками звертається все більше підлітків.

3. Інженер і оператор дронів

Ще донедавна безпілотні літальні апарати (БПЛА), або дрони, були ексклюзивним надбанням військової галузі, проте зараз вони впевнено входять у сфери особистого та комерційного вжитку. Переломним моментом стала заява глобальної компанії інтернет-торгівлі Amazon у 2013-му році про намір доставляти товари покупцям із допомогою дронів. Amazon досі працює над реалізацією задуму. Тимчасом ціна на апарати впала, і продажі серед населення різко зросли, інформує видання Forbes.

Дрон компанії Flirtey робить доставку в Неваді
Дрон компанії Flirtey робить доставку в Неваді

У 2009-му році університет Північної Дакоти став першим університетом, який ввів спеціальність з оперування безпілотними літальними апаратами, повідомляє Forbes. Зараз щонайменше 30 інших вищих навчальних закладів пропонують такі дипломи, в тому числі Техаський університет A & M Корпусу Крісті, який є одним із шести затверджених майданчиків для дослідження та випробування дронів. Студенти вчаться розвивати технології для створення і вдосконалення БПЛА, керувати дронами й оцінювати їхню продуктивність.

Випускники з такими дипломами користуються великим попитом, і потреба в них продовжуватиме зростати. Крім доставки бандеролей від Amazon і зйомок красивих відео, безпілотні літальні апарати можуть виконувати інші завдання. Дрони відправляють у серця ураганів, щоб відстежувати еволюцію штормів, створювати 3-D карти, а також для більш ефективного виконання пошуково-рятувальних операцій, зазначає Forbes.

Дивіться також: Персональні роботи - помічники людей літнього віку

Персональні роботи - помічники людей літнього віку. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:54 0:00

Всі новини дня

Що означатиме головування Росії в Радбезі ООН та чи існують юридичні шляхи недопущення цього? Відео

1 квітня головування у Раді Безпеки Організації об’єднаних націй, ключовому органі, який відповідає за безпеку та дотримання миру в світі, перейде Росії. Своє повномасштабне вторгнення країна-агресорка розпочала у лютому минулого року, коли також головувала у Раді Безпеки.

МОК критикує Україну за рішення не дозволяти українцям змагатися з російськими спортсменами

Архівне фото. Президент Росії Володимир Путін тисне руку російському олімпійському чемпіону з фігурного катання Микиті Кацалапову (праворуч) після Зимової Олімпіади 2014 року в Сочі, Росія, у понеділок, 24 лютого 2014 року.

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) виступив з критикою рішення України не допускати українських спортсменів до відбіркових змагань на Олімпіаду-2024 у Парижі, якщо їм доведеться змагатися з росіянами. На думку МОК, що це завдасть шкоди лише українському спорту та його спортсменам, повідомляє Reuters з посиланням на заяву МОК, видану у суботу.

Напередодні міністр уряду України Олег Немчинов заявив в ефірі телемарафону, що українські спортсмени братимуть участь лише у тих відбіркових турнірах на Олімпійські ігри в Парижі, де не буде росіян. А за порушення цього рішення відповідна федерація буде позбавлена статусу “національна”.

«Якщо таке рішення буде реалізовано, це лише зашкодить спільноті українських атлетів і жодним чином не вплине на війну, яку хоче зупинити світ і яку так різко засудив МОК», – цитує Reuters заяву олімпійського комітету.

«Через той факт, що, на жаль, у світі занадто багато воєн, збройних конфліктів і криз, майже на кожній олімпіаді спортсмени змагалися один з одним, незважаючи на те, що їхні країни перебувають у стані війни чи конфлікту", - заявляє МОК.

Як повідомляв Голос Америки, МOК захищає своє рішення повернути на Олімпіаду російських і білоруських спортсменів.

США також занепокоєні через можливість участі спортсменів з Білорусі та Росії в Олімпійських іграх, - заявляв речник Держдепу США Ведант Пател на брифінгу для преси у вівторок.

За інформацією президента України Володимира Зеленського, озвученою ним у лютого цього року, через війну Росії проти України загинули 228 українських спортсменів і тренерів. Про це Зеленський сказав у своєму зверненні до учасників саміту міністрів спорту держав-партнерів.

“Якби олімпійськими видами спорту були вбивства й ракетні удари, то ви знаєте, яка національна збірна взяла б перше місце. І не важливо, чи був би в цієї збірної її офіційний прапор – державний триколор. Російські терористи використовують різну символіку”, - сказав Зеленський, посилаючись на рішення МОК дозволити спортсменам з Білорусі та Росії виступати під нейтральним прапором.

Він також нагадав, що російські спортсмени не виступили із засудженням війни, розв’язаної їх державою: “Фактично немає такого засудження. Хіба поодинокі голоси, які швидко згасають”.

МОК запровадив санкції щодо Росії та Білорусі після повномасштабного вторгнення РФ в Україну в лютому 2022 року, але тепер виступає за повернення спортсменів на наступні Олімпійські ігри, що мають пройти в Парижі 2024 року.

Надати Україні всю необхідну зброю та допомогти їй перемогти - закликав МЗС Латвії Едгарс Рінкевичс. Відео

Надати Україні всю необхідну зброю та допомогти їй перемогти - закликав міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевичс в екселюзивному інтерв’ю Голосу Америки. За його словами, успіх України є в інтересах Європи, США та світу.

"Російський народ не виніс історичних уроків," - Олександра Матвійчук. Відео

"Російський народ не виніс історичних уроків," - Олександра Матвійчук. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:57 0:00

«Російський народ у своїй більшості підтримує агресивну війну Росії проти України і толерує вчинення звірств», - говорить керівниця Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук.

МВФ схвалив 15,6 млрд доларів США кредиту Україні – найбільшу допомогу для воюючої країни

Фото: REUTERS/Yuri Gripas/File Photo

Рада виконавчих директорів Міжнародного валютного фонду схвалила чотирирічну кредитну програму для України на суму 15,6 мільярдів доларів. Позика, як сказано у прес-релізі МВФ, надається за новою Програмою в рамках Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility) для України як частина загального пакету підтримки обсягом 115 мільярдів доларів США для підтримки економіки країни на фоні боротьби з вторгненням Росії.

Перша заступниця директора-розпорядника МВФ Ґіта Ґопінат, заявила, що вторгнення Росії в Україну продовжує мати руйнівні економічні та соціальні наслідки.

«Економічна активність різко скоротилася минулого року, велика частина основних фондів країни була знищена, в той час як зростає бідність. Незважаючи на це, владі вдалося зберегти загальну макроекономічну та фінансову стабільність завдяки майстерній політиці та значній зовнішній підтримці», – наголосила висока представниця МВФ.

Рішення дозволяє негайну виплату близько 2,7 мільярда доларів США.

Президент України Володимир Зеленський привітав рішення МВФ

Президент України Володимир Зеленський сказав, що кредит МВФ є важливою допомогою у боротьбі з російською агресією.

Як він написав він у Twitter, «разом підтримуємо українську економіку. І йдемо вперед до перемоги!»

Міністр фінансів США Джанет Єллен, яка протягом минулого року активно наполягала на підтримці України з боку МВФ і у лютому 2023 року їзидла до Києва, заявила, що пакет допоможе українській державі продовжувати знадвати життєво важливі послуги, та тримати відкритими школи і лікарні, але також закладе основу для довгострокової реконструкції.

У своїй заяві від 21 березня, коли було оголошено про досягнення домовленості між Україною та МВФ, вона наголосила, що нові гроші від МВФ пізтримають також реформу урядування та зменшення ризику корупції. Вона наголосила, що США будуть підтримувати Україну «стільки, скільки буде потрібно».

Термін допомоги розширено на випадок, якщо війна триватиме довше

Кредитна програма також включає додаткові гарантії від деяких членів МВФ на випадок, що війна триватиме і після середини 2024 року, термін, на який МВФ розраховував раніше.

«Якби конфлікт продовжився до 2025 року, це збільшило б фінансові потреби України зі 115 мільярдів доларів до приблизно 140 мільярдів доларів», - цитує Голос Америки керівника місії МВФ в Україні Ґевіна Ґрея.

Очікується, що слідом за схваленням цієї розширеної програми (EFF) надійде масштабне фінансування на пільгових умовах від міжнародних донорів і партнерів України для підтримки стабільності воюючої країни.

Це вперше пакет фінансування такого масштабу схвалюється МВФ для країни, що бере участь у масштабній війні, інформує Reuters.

За інформацією агентства, попередню довгострокову програму МВФ для України на 5 мільярдів доларів було скасовано в березні 2022 року, коли фонд надав 1,4 мільярда доларів екстреного фінансування. Також було надано ще 1,3 мільярда доларів у рамках ініціативи "подолання продовольчого шоку", яку започаткував МВФ, щоб, як повідомляв Голос Америки, допомогти країнам, що постраждали від війни Росії проти України.

За інформацію МВФ, у 2022 році економіка України скоротилася приблизно на 30 відсотків, значна частина основних фондів країни була знищена, а бідність зростає.

Більше

XS
SM
MD
LG