Спеціальні потреби

Актуально

Три екзотичні спеціальності, які здобувають в американських університетах

1. Директор бюро похоронних послуг

«Якщо ви чутлива людина з відмінними навичками спілкування і прагнете зробити кар'єру, яка матиме значення в суспільстві, розгляньте можливість стати директором бюро похоронних послуг», – так звучить рекламне оголошення на сайті коледжу в штаті Вірджинія.

Спеціальність «Ритуальні послуги» поширена серед дворічних громадських коледжів у США. Здобувши диплом, людина отримує вміння, необхідні, щоб працювати в похоронному бюро або керувати ним: починаючи з транспортування і підготування тіла чи його рештків згідно з побажаннями померлого та вимогами закону і закінчуючи оформленням юридичних документів.

Навчання зазвичай охоплює технічну підготовку та розвиток бізнес-умінь. Студенти проходять курси з анатомії, психології, патології, бізнес-менеджменту. Вони оволодівають технікою бальзамування та вивчають особливості спілкування з людьми в жалобі. Коли випускник коледжу почне працювати в похоронному бюро, до його обов’язків також входитиме консультування рідних щодо того, що варто зробити з тілом померлого – поховати, помістити в мавзолей чи кремувати.

2. Логопед для трансгендерів

На фоні соціально-політичних процесів у США, пов’язаних із розширенням прав ЛГБТ-спільноти, серед іншого, зростає попит на фахівців, які б могли допомогти людям у переході з однієї статі в іншу. Й одним із аспектів цього переходу є зміна голосу.

Центр мовлення та слуху в університеті Джорджа Вашингтона у столиці США спеціалізується на переведенні голосу від чоловічого до жіночого і навпаки. Працівники закладу допомагають клієнтам тренувати голос, щоб він відповідав гендеру. Поки що таких спеціалістів у країні не так багато, оскільки галузь нова, але, безперечно, перспективна.

Школяр-трансгендер Ґевін Ґрімм
Школяр-трансгендер Ґевін Ґрімм

В університеті Джорджа Вашингтона для студентів-магістрантів викладають фахівці з розладів мовлення та слуху. Майбутні логопеди вчаться працювати з трансгендерами – допомагати їм коригувати мовлення та інтонації. Студенти проводять з клієнтами щоденні вправи та практикують техніки дихання, які допомагають розслабити голосові зв'язки і м'язи шиї.

Використовуючи спеціальні програми, студенти вимірюють зміни в тоні та якості голосу. Корекція голосу зазвичай займає від шести місяців до року за умов регулярної практики, хоча деякі люди не бачать результатів протягом двох-трьох років. Заняття допомагають людям-трансгендерам почуватися комфортно та впевнено в спілкуванні.

Університетська клініка відкрилася десять років тому. За словами працівників, на початку середній вік клієнтів становив 30-40 років, а останніми роками звертається все більше підлітків.

3. Інженер і оператор дронів

Ще донедавна безпілотні літальні апарати (БПЛА), або дрони, були ексклюзивним надбанням військової галузі, проте зараз вони впевнено входять у сфери особистого та комерційного вжитку. Переломним моментом стала заява глобальної компанії інтернет-торгівлі Amazon у 2013-му році про намір доставляти товари покупцям із допомогою дронів. Amazon досі працює над реалізацією задуму. Тимчасом ціна на апарати впала, і продажі серед населення різко зросли, інформує видання Forbes.

Дрон компанії Flirtey робить доставку в Неваді
Дрон компанії Flirtey робить доставку в Неваді

У 2009-му році університет Північної Дакоти став першим університетом, який ввів спеціальність з оперування безпілотними літальними апаратами, повідомляє Forbes. Зараз щонайменше 30 інших вищих навчальних закладів пропонують такі дипломи, в тому числі Техаський університет A & M Корпусу Крісті, який є одним із шести затверджених майданчиків для дослідження та випробування дронів. Студенти вчаться розвивати технології для створення і вдосконалення БПЛА, керувати дронами й оцінювати їхню продуктивність.

Випускники з такими дипломами користуються великим попитом, і потреба в них продовжуватиме зростати. Крім доставки бандеролей від Amazon і зйомок красивих відео, безпілотні літальні апарати можуть виконувати інші завдання. Дрони відправляють у серця ураганів, щоб відстежувати еволюцію штормів, створювати 3-D карти, а також для більш ефективного виконання пошуково-рятувальних операцій, зазначає Forbes.

Дивіться також: Персональні роботи - помічники людей літнього віку

Персональні роботи - помічники людей літнього віку. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:54 0:00

Всі новини дня

Евакуація з Маріуполя – як волонтеру Денису Мініну вдається рятувати людей з окупації. Відео

У зруйнованій 6 жовтня багатоповерхівці в Запоріжжі був волонтерський склад Дениса Мініна. До 24 лютого він працював ведучим одного з українських телеканалів, а тепер став волонтером, який допомагає евакуювати людей з окупованого рідного Маріуполя.

У Празі відкрили перший саміт Європейської політичної спільноти. Відео

У Празі відкрили перший саміт Європейської політичної спільноти. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:11 0:00

«Протистояти злу важко, але ми знаємо, що правда перемагає» – з таким посланням прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала відкрив перший саміт Європейської політичної спільноти у Празі – нового форуму практично усіх держав Європи, крім Росії. Яке ж місце у форумі відведено Україні?

Рафаель Ґроссі: позиція МАГАТЕ полягає в тому, що ЗАЕС - це український об’єкт

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі на прес-конференції в аеропорту Відня після повернення з України, де він зі своєю командою відвідав Запорізьку атомну станцію. Австрія, 2 вересня 2022 року.

Голова міжнародної агенції з ядерної енергетики назвав Запорізьку АЕС українською, заперечуючи твердження президента Володимира Путіна про те, що станція тепер належить Росії.

"Позиція МАГАТЕ полягає в тому, що цей об’єкт є українським. Але я не вдаюся в коментарі щодо розвитку воєнних подій", – сказав голова МАГАТЕ Рафаель Ґроссі на прес-конференції в Києві після переговорів з президентом України Володимиром Зеленським.

За його словами, "це питання стосується міжнародного права". "Тут конфлікт, тут війна. Ми хочемо, щоб ця війна припинилася. Війна повинна припинитися негайно", – сказав голова МАГАТЕ.

У середу Путін підписав указ, згідно з яким Запорізька АЕС мала стати "федеральною власністю" РФ. Російські війська захопили станцію у березні, але на ній продовжував працювати український персонал, який, за словами Ґроссі, "працює в майже нестерпних умовах".

"Стрес, невизначеність, вони не знають, що може статися", – наголосив він.

Голова української державної атомної енергетичної компанії "Енергоатом" Петро Котін того ж дня заявив, що бере станцію під контроль і керуватиме нею з Києва після того, як російські військові затримали, а потім відпустили директора станції Ігоря Мурашова.

Міжнародне агентство з ядерної енергії закликало створити навколо станції демілітаризовану зону для того, щоб бойові дії не створювали ядерної небезпеки.

"Ми не змінюємо нашу лінію, ми продовжуємо говорити про те, що має бути зроблено, щоб, по суті, уникнути ядерної аварії на АЕС. Що все ще є дуже, дуже реальною можливістю", – сказав Ґроссі у Києві.

Як заявив голова МАГАТЕ, на даний момент організація не має "жодних ознак" того, що Росія намагається підключити станцію до російської мережі.

За його словами, перемикання з однієї мережі в іншу є складним технологічним процесом, на який потрібно багато часу і який би був помітний.

"Це потребує, може потребувати серйозної інфраструктурної роботи. Отже, ми б про це знали, ми б побачили, що якби щось відбувалося", – сказав Гроссі. - "У нас двоє співробітників (на станції), і ми збираємося збільшити групу до чотирьох".

Після поїздки до Києва генеральний директор МАГАТЕ планує вирушити до Москви, щоб досягти угоди щодо "зони ядерної безпеки та безпеки" навколо Запорізької АЕС.

Макрон: Європейська політична спільнота потрібна для обговорення спільної стратегії Європи. Відео

«Мета полягає в тому, щоб поділяти однакове розуміння становища, яке впливає на Європу і виробляти спільну стратегію.Це в наших інтересах - зустрітися тут і накреслювати разом наше майбутнє. Ось для цього і є Європейська політична спільнота», - заявив президент Франції Еммануель Макрон.

МВФ вчетверте погіршив прогноз для світової економіки

Крісталіна Георгієва під час виступу в Джорджтаунському університеті в четвер.

Міжнародний валютний фонд вчетверте погіршив прогноз світової економіки на наступний рік. Нові оцінки буде оприлюднено в Світовому економічному прогнозі, який Фонд опублікує наступного тижня, заявила директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва.

Раніше Фонд прогнозував зростання економіки світу на 2,9% в 2023 році. На 2022 рік прогноз зростання залишається незмінним - на рівні 3,2%.

В 2021-222 роках світова економіка рухалась від ні на що не схожої кризи - пандемії - до іншого безпрецедентного шоку - війни", - твітує Георгієва.

Світова економіка втратить 4 трильйони доларів випуску від теперішнього часу до 2026 року, що еквівалентне економіці Німеччини, поділилась оцінками МВФ Георгієва у виступі в Джорджтаунському університеті в четвер.

Промова прозвучала перед засіданням Світового банку та МВФ, запланованим на наступний тиждень.

Більше

XS
SM
MD
LG