Спеціальні потреби

Актуально

Не пропустіть унікальний шанс провести літо в Гарварді!

Учасники школи 2012-го року в бібліотеці Українського наукового інституту Гарвардського університету

Літо в Гарварді: українців запрошують в один із найкращих навчальних закладів світу

Для тих, хто хотів би відчути себе частинкою Гарвардської академічної спільноти та отримати цінний досвід навчання в елітному закладі «Ліги плюща», існує цілком реальна можливість здійснити ці бажання завдяки унікальній програмі, що існує вже майже півстоліття.

Гарвардська літня школа українознавства, яку організовує Український науковий інститут Гарвардського університету, пропонує сім тижнів інтенсивного акредитованого навчання. Курси викладаються англійською мовою професорами університету та спрямовані на студентів, що вивчають українознавство. Проте двері школи відкриті для всіх, хто цікавиться мовою та історією України.

Умови участі в школі

Набір на літо 2017 року зараз відкритий. Школа пропонує три курси, серед яких «Державно-суспільні відносини в незалежній Україні» та «Політика в сучасній Україні». Обидва оцінюються чотирма кредитами. Вартість кожного – $3050, проте кожен має право подати запит на фінансову допомогу від інституту. Останній день прийому заяв – 13 березня.

Ще один курс – мовного характеру, спрямований на іноземців та українців, що виростали в діаспорі. Його завдання – дати основи для читання українською. Оскільки предмет вартує 8 кредитів, то його ціна – $6100. Для мовного курсу доступна стипендія, на яку можуть претендувати громадяни США або власники «зелених карток». Термін подання заявок закінчується 10 лютого.

Щоб висунути свою кандидатуру на розгляд, потрібно надіслати пакет документів, до якого входять заява на участь, есе, перелік пройдених у вищих навчальних закладах курсів (так званий транскрипт), рекомендаційний лист від викладача та результати тестів з англійської мови (TOEFL, IELTS або PTE). Останнє стосується тільки тих, для кого англійська не є рідною мовою.

Переваги участі

Студенти можуть скористатися багатьма науково-дослідними та навчальними приміщеннями Гарварда, в тому числі найбільшою бібліотечною колекцією з україністики поза межами Східної Європи, музеями, а також центром мовних ресурсів.

Крім власне навчання, на учасників програми чекає насичена культурна програма. Щотижня організовуються зустрічі з різноманітними цікавими доповідачами, екскурсії по місту й околицях, показ фільмів та спільні неформальні зібрання.

Прогулянка Бостоном
Прогулянка Бостоном

Відгуки учасників школи

Започаткована в 1971 році, програма послужила для багатьох людей поштовхом у навчанні та кар’єрі. Гарвардська літня школа українознавства щороку приймає магістрантів, аспірантів, а також фахівців із Північної та Південної Америки, Азії, Африки і Європи.

Люба Шара, яка зараз працює в міжнародній фінансовій організації в Південній Африці, стверджує, що участь у школі мала колосальне значення для її поглядів на освіту:

«Літня школа в Гарварді змінила мій світогляд і уявлення про те, якою мусить бути освіта. Я серйозно збиралася кидати Київський університет після повернення додому, настільки всепоглинаючою була різниця. Київський університет вчив мене запам'ятовувати факти, натомість Гарвардська літня школи навчила мене думати».

Юлія Банкова, стипендіат інституту 2012 року та журналістка «Громадського телебачення», зазначає, що досвід навчання справді був безцінним:

«Я ніколи не мала таких натхненних розмов про літературу, як у той час із професором Грабовичем (професор української літератури в Гарвардському університеті – ГА), і ніколи не мала таких неймовірних, історично наповнених екскурсій містом, як із професором Мінаковим (професор філософії Національного університету "Києво-Могилянська академія" – ГА)».

Водночас журналістка наголошує, що найбільшим набутком стали люди, з якими випала нагода поспілкуватися:

«Інститут дав мені значно більше – можливість познайомитися не лише з одним із кращих навчальних закладів світу, а й із системою освіти, про яку я б досі не знала, якби не побувала в HURI. Це також удосконалення англійської та можливість працювати в найстаріших бібліотеках Америки. І, безумовно, найцінніше — це люди: завдяки колективу HURI я по-новому відкрила для себе Юрія Шевельова, Романа Шпорлюка, Сергія Плохія. А ще отримала нових друзів у різних країнах світу».

Дивіться також: Каліфорнійський університет підприємництва дивує методами навчання

Каліфорнійський університет підприємництва дивує методами навчання. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:14 0:00

Всі новини дня

Сполучені Штати оголосили новий пакет озброєнь для України на понад 2 мільярди доларів. Відео

Сполучені Штати оголосили новий пакет озброєнь для України на понад 2 мільярди доларів. Передовсім він зосереджений на підсиленні протиповітряної оборони.

Американські ЗМІ повідомляють про докази того, що дамба Каховської ГЕС була знищена внаслідок вибуху. Відео

Тим часом американські ЗМІ повідомляють про докази того, що дамба Каховської ГЕС була знищена внаслідок вибуху. Видання Нью-Йорк Таймс пише, що американські супутники з інфрачервоними сенсорами зафіксували вибух на Каховській ГЕС перед її руйнуванням.

Майбутнє фінансування для України обговорюють у Конгресі США. Відео

Майбутнє фінансування для України обговорюють у Конгресі США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:54 0:00

Президент Байден заявив, - упевнений, що в США буде фінансування для України стільки, скільки буде потрібно, незважаючи на деякі скептичні голоси в Конгресі США.

У США оприлюднили текст обвинувачень проти Трампа: 31 із 37 пунктів стосується Закону про шпигунство

Спеціальний прокурор Джек Сміт під час прес-конференції щодо оприлюдненого тексту обвинувачень проти Дональда Трампа. 9 червня 2023 р. AP Photo/Alex Brandon

Міністерство Юстиції США оприлюднило у п'ятницю текст обвинувачень проти колишнього президента США Дональда Трампа. 37 пунктів обвинувачень стосуються, зокрема, несанкціонованого зберігання секретних документів, надання неправдивих свідчень та змови з метою перешкодити правосуддю після того, як Дональд Трамп залишив Білий дім у 2021 році.

31 із 37 пунктів стосуються порушення Закону про шпигунство через зберігання документів щодо національної оборони.

Джек Сміт, спеціальний прокурор, який розслідує ймовірне неправильне поводження Дональда Трампа з секретними документами, заявив у п'ятницю, 9 червня, що порушення законів про захист інформації щодо національної оборони “ставить країну під загрозу”.

Йдеться саме про федеральні звинувачення колишньому президенту США Дональду Трампу, де 31 пункт щодо потенційно неправомірного поводження з секретними документами стосується Закону про шпигунство – інформує видання Forbes.

Цей закон забороняє навмисне збереження інформації про національну оборону.

Щодо інших звинувачень проти Трампа, то вони пов'язані з перешкоджанням правосуддю та наданням неправдивих заяв.

“Сьогодні було розкрито суть обвинувального акту, який звинувачує Дональда Трампа у тяжких порушеннях наших законів про національну безпеку, а також в участі у змові з метою перешкоджання правосуддю”, - заявив прокурор Сміт.

Обвинувачення будуть пред’явлені Трампу у вівторок

Обвинувачення будуть пред’явлені Дональду Трампу пізніше у вівторок, коли він постане перед судом у Маямі. Вони пов’язані із секретними документами, що були привезені до флоридського помешкання Трампа в Мар-а-Лаго після його президентського терміну.

“У нас в країні єдиний набір законів, і вони стосуються всіх”, — наголосив прокурор Сміт на прес-конференції.

Він також додав, що обвинувачені у цій справі мають вважатися невинними, доки їхня провина не буде доведена у суді. Та пообіцяв, що домагатиметься швидкого судового розгляду справи відповідно до суспільного інтересу і прав обвинувачених.

Як повідомляв Голос Америки, Федеральне журі присяжних південного американського штату Флорида ухвалило безпрецедентне рішення про висунення звинувачення проти колишнього президента США Дональда Трампа.

За інкримінований злочин передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.

Суд у Нідерландах постановив повернути "скіфське золото" Україні. Росія обіцяє відреагувати 

Золота прикраса з другого століття нашої ери, експонат виставки «Крим – золото і таємниці Чорного моря» в історичному музеї Алларда Пірсона в Амстердамі. (Фото AP/Пітер Деджонг)

Верховний суд Нідерландів поставив крапку у справі «Скіфського золота» –воно хоча і походить з Криму, але є «частиною культурної спадщини України» і має повернутися в Україну, повідомляють західні видання. Тим часом МЗС Росії заявило, рішення вищої судової інстанції Нідерландів «створює черговий небезпечний прецедент» і обіцяють «адекватну реакцію». Російський сенатор прочитав у рішенні суду в Нідерландах «визнання» Криму російським.

Що сталося?

Верховний суд Нідерландів розпорядився повернути в Україну цінну колекцію так званого «скіфського золота» та інших скарбів з Криму, які зараз зберігаються в музеї в Амстердамі.

Ця справа триває з того часу, як колекція – близько 300 творів мистецтва та історичних творів, які були позичені в чотирьох музеях Криму в рамках виставки під назвою «Крим: золото і таємниці Чорного моря», опинилася на виставці в Нідерландах у момент, коли Росія захопила український півострів у 2014 році.

Судова тяганина тривала багато років, поки Верховний суд не підтримав рішення Апеляційного суду від 2021 року, який визнав артефакти частиною української культурної спадщини, і відкрив шлях для Музею Алларда Пірсона, де перебувала колекція на той момент, повернути експонати в Україну, а не в Крим, який був анексований Росією.

"Хоча музейні експонати походять з Криму і тому також можуть розглядатися як кримське надбання, вони є частиною культурної спадщини України", - йдеться в рішенні суду, яке цитують західні ЗМІ.

Які аргументи представили сторони?

Кримські музеї, за якими стояла Росія, намагалися повернути бронзові мечі, золоті шоломи, дорогоцінні камені та інші артефакти, вимагали повернення предметів як частини своїх колекцій.

Уряд у Києві вимагав повернення колекції на підставі того, що вони належать Україні, а не конкретним музеям на конкретній території. Деякі експонати цієї колекції мають понад 2000 років.

Музей Амстердама вирішив зберігати експонати, поки суд не вирішить їхню долю.

У 2016 році Окружний суд Амстердама підтримав цей погляд і послався на конвенцію ЮНЕСКО від 1970 року, яка встановлює, що об’єкти є власністю суверенної держави і мають бути їй повернуті, а питання власності має вирішувати український суд.

Верховний суд у Гаазі постановив повернути колекцію в Україну, бо Нідерланди не визнали російську анексію Автономної Республіки Крим.

Якою є реакція Росії?

Після оголошення рішення Верховного суду в Гаазі російське Міністерство закордонних справ поширило заяву, що це рішення суду «не може бути залишене без адекватної реакції з нашого боку».

«Скіфське золото» є частиною культурної спадщини Криму, і жодні рішення ангажованих судів не можуть скасувати цей незаперечний факт. Історичну справедливість буде відновлено», – цитують у заяві речницю МЗС Росії Марію Захарову.

Російське МЗС порівнює справу про «скіфське золото» зі справою про збиття малайзійського боїнга у небі над Донбасом у 2014 році, і рішення в обох справах вважають несправедливими щодо Росії.

«Ми це бачили, зокрема, на прикладі рішення Окружного суду Гааги у кримінальній справі проти громадян, звинувачених у причетності до краху малайзійського боїнга в небі над Донбасом», – мовиться у заяві Захарової.

Вона додає, що нідерландська судова система «вже давно перестала відповідати стандартам неупередженого та справедливого правосуддя», а займається лише «обслуговуванням політичних замовлень власної, а тепер і київської, влади».

Тим часом віце-спікер Ради Федерації, верхньої палати російського парламенту, Костянтин Косачов заявив, що в рамках свого рішення суд в Гааазі «визнав Крим частиною Росії». Про це він заявив у п'ятницю у своєму каналі у Telegram.

«В обґрунтуванні свого рішення Верховний суд Нідерландів визнав факт входження Криму до складу Росії! Юридично саме ця обставина стала вирішальною у цій справі», – пише Косачев у своєму телеграм-каналі.

Він наголошує, що у рішенні суду мовиться, що Крим ніби «погодився» відділитися від України й приєднався до Росії «в результаті референдуму». Косачев каже, що у майбутньому Росія буде спиратися на це формулювання суду в Нідерландах.

Насправді рішення суду лише констатувало факт анексії Криму, не згадуючи жодним чином ні про її «добровільність», ні про референдум. Натомість суд наголошує, що «Нідерланди не визнали відділення і приналежність до Росії».

«У березні 2014 року автономна республіка Крим вийшла зі складу України та увійшла до складу Російської Федерації. ООН, ЄС і Нідерланди не визнали відділення і приналежність до Росії», – мовиться у рішенні суду.

Нідерландські ЗМІ зауважують, що залишається незрозумілим, коли музейні експонати можуть повернути, зважаючи на нинішню ситуацію в Україні.

Також вони відзначають, що судова справа недешево обійшлася музею в Амстердамі. Відповідно до судових документів, судові збори і витрати на зберігання обійшлися музею в понад 500 000 євро.

У матеріалі використані повідомлення Reuters, AP, DutschNews.

Більше

XS
SM
MD
LG