Спеціальні потреби

У Тунісі – перші вільні вибори за 55 років


Громадянин Тунісу готується вкинути бюлетень до урни для голосування. В Тунісі відбуваються перші за більш ніж пів століття вільні вибори.

У неділю в Тунісі проходять вибори до Конституційної Асамблеї, яка покликана скласти нову Конституцію та спланувати дорожню карту для політичних перетворень у цій північноафриканській країні.

Дані вибори є першим демократичним волевиявленням громадян країни від часу проголошення незалежності Тунісу у 1956-му році. За 217 місць в Асамблеї змагаються більше ста партій. Для порівняння, у минулих виборах брала участь лише тодішня правляча партія.

Щойно Асамблея призначить новий уряд, вона підготує нову Конституцію на зміну тій, яку використовував уряд диктатора Тунісу Зін ель-Абідіна Бен Алі, якого було скинуто в ході повстання у січні.

Повстання у Тунісі стало першим у черзі народних революцій у країнах Північної Африки та Близького Сходу, знаних як революції «арабської весни».

Оглядачі передрікають перемогу, але не абсолютно більшість місць в Конституційній Асамблеї поміркованій ісламській партії Еннагда. Партія вже вступила в перемовини щодо формування коаліції.

Виборчі дільниці будуть охоронятись поліцією та солдатами, а за ходом голосування слідкуватимуть тисячі спостерігачів та журналістів із самого Тунісу та з-за кордону.

Вибори привернули увагу всього світу, адже якщо за їх наслідками буде сформовано ефективний уряд, Туніс може стати взірцем для всього регіону.

Відео

Інтерв'ю із Оленою Шуляк. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:31 0:00
XS
SM
MD
LG