Спеціальні потреби

Громадян Туреччини звільнено з полону бойовиків «Ісламської держави»


Турецький прем’єр зі звільненими заручниками

Прем'єр-міністр Туреччини Ахмет Давутоглу повідомив, що терористи «Ісламської держави» звільнили 49 турецьких громадян, яких бойовики утримували в заручниках з тих пір, як захопили їх в Іраку в червні. Раніше офіційна Анкара заявляла, що наявність цих заручників в руках терористів не дозволяє Туреччині приєднатися до коаліції НАТО щодо боротьби з «Ісламським державою».

Турецьке телебачення показало радісну зустріч звільнених бранців з рідними та друзями в аеропорту Анкари. Державне інформаційне агентство Туреччини Анадолу повідомляє, що за звільнення заручників не платили викупу, і влада не погодилися ні на які умови терористів. Агентство при цьому не вказує на джерело такої інформації.

Прем'єр-міністр Давутоглу заявив, що звільнення стало результатом дій турецької розвідки, яка застосовувала свої методи. Проте прем'єр не вдався до подробиць операції. Президент Реджеп Таїп Ердоган, кажучи про звільнення заручників, назвав цю операцію успішною.

11 червня терористи захопили турецьких дипломатів, військових і дітей, викравши їх з консульства Туреччини в Мосулі, коли бойовики «Ісламської держави» йшли через місто, завойовуючи іракські та сирійські території.

XS
SM
MD
LG