Спеціальні потреби

Валентина Теличенко: «Я думаю, що суд визнає порушення прав Юлії Тимошенко за всіма статтями»


Євросуд виправдає Тимошенко повністю - адвокат
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:27 0:00
Direct link

Остаточне рішення Суду захист очікує не раніше жовтня.

Європейський суд з прав людини у Страсбурзі провів у вівторок слухання у справі позову Юлії Тимошенко до української влади. Після слухань представник екс-прем’єра у суді Валентина Теличенко поділилась з Голосом Америки своїм баченням процесу.

Мирослава Ґонґадзе: Валентино, як пройшли слухання і як ви бачите перспективи позитивного рішення?

Валентина Теличенко: Після цих публічних слухань я можу сказати, що позитивно бачу справу своєї довірительки у Європейському суді. Представники уряду України не змогли пояснити різницю у висновках українських та німецьких лікарів стосовно стану здоров’я Юлії Тимошенко. Вони так само не могли пояснити, чому так сталося, що серед відео матеріалів з камер у Качанівці, де 20 квітня було застосовано фізичну силу до Юлії Тимошенко немає записів саме цього епізоду. Вони не змогли пояснити, чому саме до Тимошенко суддя застосував запобіжний захід - утримання під вартою, з огляду на демонстрацію неповаги до суду. Уряд чесно признався, що немає жодного іншого прецеденту в Україні коли б особу брали під варту тільки через те, що вона звертається до судді не «Ваша честь» і не встає при цьому.

МГ: Яким ви прогнозуєте буде рішення Європейського суду з прав людини?

ВТ: Я думаю, що суд визнає порушення прав Юлії Тимошенко за всіма статтями, які ми сьогодні обговорювали. Це і незаконне утримання її під вартою на етапі судового слідства у справі щодо газового контракту, а також у справі ЄЕСУ, суд обов’язково визнає політичну мотивацію при винесенні рішення про застосування арешту до Тимошенко. Я думаю, що суд також визнає порушення статті третьої - заборона катування і статті восьмої – втручання у приватне життя.
МГ: Коли можна очікувати рішення суду?

ВТ: Правила суду не обмежуюсь суд у часі на винесення рішення. З практики можу сказати, що суду потрібно близько двох місяців для того, щоб приготувати таке рішення. Я думаю, що очікувати таке рішення ми можемо у жовтні, можливо навіть пізніше.

MГ: Чи можна очікувати звільнення Тимошенко?

ВТ: Щодо звільнення сьогодні ще зарано говорити, але достеменно можна стверджувати, що визнання усіх цих порушень - це обов’язковий перший крок до того, щоб Європейський суд визнав порушення статті шостої - права на справедливий суд - що у всьому кримінальному переслідуванні Тимошенко, що дасть підстави звичайно у свою чергу скасувати ті судові рішення, які вже на сьогодні прийнято.

МГ: Чи зможе Юлія Тимошенко взяти участь у політичному житті країни?

ВТ: Я переконана, що вона зможе піти у парламент, піти на вибори в майбутньому, але якщо казати про вибори 28 жовтня, то реєстрація кандидатів на ці вибори вже закінчилась, і Тимошенко немає серед зареєстрованих кандидатів, тому що формально, на момент реєстрації, вона вважалась такою, що має судимість.
 • 16x9 Image

  Мирослава Ґонґадзе

  Ведуча, головний редактор і керівник Української служби «Голосу Америки». На додаток до праці на «Голосі Америки», часто виступає як експерт із питань України, Східної Європи та свободи слова на пострадянському просторі. Статті Мирослави друкуються на шпальтах  таких світових видань, як Wall Street Journal, Washington Post, NPR, Journal of Democracy. Мирослава є співавтором науково-публіцистичної роботи «Розірваний нерв» про протестний рух в Україні 2000-2004 років.

  З освітою правника, здобутою у Львівському державному університеті, має великий досвід роботи в галузі журналістики та зв'язків із громадськістю. Працювала журналістом, редактором, продюсером, керівником медія-кампаній в Україні та США у низці політичних і медійних організацій, у тому числі RFE/RL, Інтерньюз, IRI, NDI.

  Серед іншого - Мирослава також була дослідником Університету Джорджа Вашингтона (2003) та володарем стипендії Рейгана-Фасела Національного фонду за демократію (2001). «За видатний внесок у розвиток журналістики, активну громадянську позицію та професійну майстерность» Мирослава Ґонґадзе нагороджена Орденом княгині Ольги.

  Інформувати, поєднувати й об’єднувати людей та ідеї, надихати – такою Мирослава бачить свою місію.

  У вільний від роботи час, якщо такий з’являється, захоплюється подорожами, мистецтвом, фотографією.

  Виховує доньок-близнюків Нану та Саломе.

Показати коментарі (2)

Цей форум було закрито

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG