Спеціальні потреби

«Газова справа» Тимошенко затягується


Прихильники Тимошенко вимагають її звільнення з в’язниці
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:37 0:00
Суд завершив розгляд касаційної скарги Юлії Тимошенко на вирок у «газовій справі», проте судді не повідомили? коли чекати на висновок. В опозиції вважають це сигналом, що рішення будуть приймати в адміністрації президента. Утім, деякі політичні експерти говорять і про вірогідність того, що суду потрібен час, щоб сформулювати рішення, яке частково задовольнить вимоги захисників Тимошенко.

Близько 800 людей з прапорами «ВО Батьківщина» зібралися біля метро «Хрещатик» за півгодини до початку роботи суду, де розглядалося оскарження вироку Юлії Тимошенко у «газовій справі». Скандуючи гасла на підтримку колишньої прем’єрки, учасники ходи ішли до Вищого спеціалізованого суду. Протягом більше як двох годин розгляду скарги люди на дворі викрикували заклики на підтримку Тимошенко і час від часу скандували: «Юлі – Волю».

Після виступу обвинувачення, суддя Станілсав Міщенко оголосив перерву та пішов до нарадчої кімнати, так і не повідомивши про час, коли буде прийняте рішення по оскарженню вироку, проте додав, що учасники процесу будуть про це завчасно попереджені.

«Це означає, що влада намагатиметься маніпулювати датою та змістом постанови», – сказав після завершення роботи суду захисник Юлії Тимошенко Сергій Власенко. Він також припустив, що суд повідомить про своє рішення по цій справі 10-13 вересня.

Колишню прем’єрку було засуджено до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень, коли вона підписала газові угоди з Росією в 2009 році. Цей строк Тимошенко відбуває з кінця грудня 2011 року. Зараз її захист вимагає відмінити цей вирок. Окрім того, проти Тимошенко відкрито ще одну справу – за несплату податків, слухання якої заплановане на вересень цього року.

Навіщо затягувати з рішенням

Після завершення роботи суду представники об’єднаної опозицій Олександр Турчинов та Арсеній Яценюк сказали, що рішення по касаційній скарзі затягується, тому що його будуть приймати люди в адміністрації президента. Проте політичні експерти додають, що це зовсім не означає, що рішення буде не на руку Тимошенко.

«Я не вірю, що її випустять, тому що є й інші справи, але зараз, думаю, справу затягують, бо готують якусь форму визнання касаційної справи», – сказав Голосу Америки директор Київського центру політичних досліджень та конфліктології Михайло Погребинський. «Обвинувачення висунуті Тимошенко у газовій справі свідчать про політичну помилку, за яку не можна нести кримінальну відповідальність».
Я не вірю, що її випустять, тому що є й інші справи, але зараз, думаю, справу затягують, бо готують якусь форму визнання касаційної справи.
Михайло Погребинський

Політологи вже давно називали «газову справу» Тимошенко – політичною помилкою президента. За словами Погребинського, причина в тому, що влада цією справою хотіла пояснити Заходу, за що сидить опозиційний лідер, але там взагалі не розуміють усього газового скандалу, тому з цими звинуваченнями Тимошенко у міжнародної спільноти з’явилося ще більше запитань.

«Я думаю, що може бути пом’якшення цієї справи, але вони почнуть розкручувати іншу – про несплату податків, це набагато легше зрозуміти західній спільноті», – сказав Погребинський.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG