Спеціальні потреби

Американський адвокат заявляє про порушення прав Тимошенко


Видання «Українська Правда» у понеділок повідомило, що Американська фірма «Юніверсал Трейдінг енд Інвестмент», яка позивається у Нью-Йоркському суді проти української компанії "Єдині енергетичні системи" і вимагає стягнути з неї понад 18 мільйонів доларів, передала судові документи Юлії Тимошенко, яка у той час була на чолі ЄЕСУ. І тепер Тимошенко вважається запрошеною на суд проти неї в США.

Під час цивільних судових процесів у США одним з важливих кроків для можливості розгляду справи у суді є повідомлення сторін про позов. У справі компанії «Юніверсал Трейдінг та інвестмент» проти ЄЕСУ, американці вручили копії позивних документів Тимошенко прямо у в’язниці через українських слідчих. Але адвокат Тимошенко Кеннет МакКеліон заявляє, що це порушення прав Тимошенко. Сьогодні в інтерв’ю Голосу Америки він заявив, що вже вислав свої заперечення з цього приводу до американського суду.

«Ми дізнались про це лише зовсім недавно – другого лютого, коли документи були направлені до суду. Знаючи, що я представляю Тимошенко, нам ніколи не надали копії документів. Як відомо, пані Тимошенко дуже хвора . Вона лежала у ліжку у своїй камері. І як я можу найкраще описати процес, декілька офіційних осіб прийшли і без присутності її юриста організували своєрідне шоу, де заявили, що у них є такі документи, і вона має їх прийняти. ЇЇ стан та компетенція абсолютно не дозволяла прийняти ці документи. Навіть не зрозуміло, чи залишили вони копії саме тих документів, які були направлені до американського суду. Коли ми дізнались про справу 2 лютого, ми зразу через декілька днів подали клопотання і будемо просили суд відмовити у розгляді цієї справи», - зазначив адвокат.

Адвокат висловив переконання, що ця справа була піднята саме зараз за сприяння, як він сказав, агентів українського уряду і покликана відволікти увагу від порушень українською владою прав людини у справах переслідування колишніх урядовців. Варто зазначити, що у цьому ж Окружному суді Північного округу Нью-Йорка, де розглядають справу проти Тимошенко, сама лідер української опозиції подала позов проти Дмитра Фірташа, Валерія Хорошковського, Віктора Пшонки та інших українських чиновників. За твердженням Кеннета МакКеліона, його команда має достатньо доказів для того, щоб американський суд почав розгляд у цій справі:

«Велика кількість грошей Дмитра Фірташа та інших була направлена до США. Ми маємо детальну інформацію про те, що відбувалось відмивання грошей. Серйозні суми у мільйони доларів були пізніше відправлені назад на користь скорумпованих чиновників в Україні, щоб фінансувати та гарантувати переслідування лідерів політичної опозиції таких, як Юрій Луценко та Юлія Тимошенко та інших»

Як розповідає адвокат, деякий час тому він направив до суду додатки до позову Тимошенко проти Фірташа, у яких оприлюднив здобуту нову інформацію про відмивання через Нью-Йоркські рахунки грошей, за його словами, «низки українських чиновників». За словами Кеннета МакКеліона його команда надала суду імена та рахунки, через які відмивались гроші. Адвокат та його фірма представляє інтереси не лише Юлії Тимошенко, але й Юрія Луценко. Саме в інтересах останнього до Федерального Суду округу Колумбія минулого місяця був поданий позов проти керівництва Генеральної прокуратури України.

XS
SM
MD
LG