Спеціальні потреби

Актуально

Американський адвокат заявляє про порушення прав Тимошенко

Видання «Українська Правда» у понеділок повідомило, що Американська фірма «Юніверсал Трейдінг енд Інвестмент», яка позивається у Нью-Йоркському суді проти української компанії "Єдині енергетичні системи" і вимагає стягнути з неї понад 18 мільйонів доларів, передала судові документи Юлії Тимошенко, яка у той час була на чолі ЄЕСУ. І тепер Тимошенко вважається запрошеною на суд проти неї в США.

Під час цивільних судових процесів у США одним з важливих кроків для можливості розгляду справи у суді є повідомлення сторін про позов. У справі компанії «Юніверсал Трейдінг та інвестмент» проти ЄЕСУ, американці вручили копії позивних документів Тимошенко прямо у в’язниці через українських слідчих. Але адвокат Тимошенко Кеннет МакКеліон заявляє, що це порушення прав Тимошенко. Сьогодні в інтерв’ю Голосу Америки він заявив, що вже вислав свої заперечення з цього приводу до американського суду.

«Ми дізнались про це лише зовсім недавно – другого лютого, коли документи були направлені до суду. Знаючи, що я представляю Тимошенко, нам ніколи не надали копії документів. Як відомо, пані Тимошенко дуже хвора . Вона лежала у ліжку у своїй камері. І як я можу найкраще описати процес, декілька офіційних осіб прийшли і без присутності її юриста організували своєрідне шоу, де заявили, що у них є такі документи, і вона має їх прийняти. ЇЇ стан та компетенція абсолютно не дозволяла прийняти ці документи. Навіть не зрозуміло, чи залишили вони копії саме тих документів, які були направлені до американського суду. Коли ми дізнались про справу 2 лютого, ми зразу через декілька днів подали клопотання і будемо просили суд відмовити у розгляді цієї справи», - зазначив адвокат.

Адвокат висловив переконання, що ця справа була піднята саме зараз за сприяння, як він сказав, агентів українського уряду і покликана відволікти увагу від порушень українською владою прав людини у справах переслідування колишніх урядовців. Варто зазначити, що у цьому ж Окружному суді Північного округу Нью-Йорка, де розглядають справу проти Тимошенко, сама лідер української опозиції подала позов проти Дмитра Фірташа, Валерія Хорошковського, Віктора Пшонки та інших українських чиновників. За твердженням Кеннета МакКеліона, його команда має достатньо доказів для того, щоб американський суд почав розгляд у цій справі:

«Велика кількість грошей Дмитра Фірташа та інших була направлена до США. Ми маємо детальну інформацію про те, що відбувалось відмивання грошей. Серйозні суми у мільйони доларів були пізніше відправлені назад на користь скорумпованих чиновників в Україні, щоб фінансувати та гарантувати переслідування лідерів політичної опозиції таких, як Юрій Луценко та Юлія Тимошенко та інших»

Як розповідає адвокат, деякий час тому він направив до суду додатки до позову Тимошенко проти Фірташа, у яких оприлюднив здобуту нову інформацію про відмивання через Нью-Йоркські рахунки грошей, за його словами, «низки українських чиновників». За словами Кеннета МакКеліона його команда надала суду імена та рахунки, через які відмивались гроші. Адвокат та його фірма представляє інтереси не лише Юлії Тимошенко, але й Юрія Луценко. Саме в інтересах останнього до Федерального Суду округу Колумбія минулого місяця був поданий позов проти керівництва Генеральної прокуратури України.

Всі новини дня

Зеленський закидає міжнародним організаціям «відсутність», але Червоний хрест каже, що працює

Добровольці Товариства Червоного Хреста України допомагають потерпілим від затоплення внаслідок руйнування Каховської греблі, але українська організація каже, що не має доступу до окупованих Росією українських районів. Херсон 6 червня 2023 р.

Президент Володимир Зеленський гостро скритикував недостатню участь міжнародних організацій у допомозі цивільному населенню на півдні України, де принаймні 600 квадратних кілометрів території залиті водою внаслідок руйнування Каховської гідроелектростанції.

Український Червоний Хрест не має доступу до територій непідконтрольних Україні.

Українські представники кажуть, що особливо важке становище склалося на окупованому російськими військами лівому березі Дніпра на Херсонщині, де українські рятувальники потрапляють під вогонь окупантів.

8 червня Володимир Зеленський був у Херсоні, а напередодні він заявив: «Навіть неможливо встановити достеменно, скільки людей на тимчасово окупованій території Херсонщини можуть загинути без порятунку, без питної води, без їжі, без медичної допомоги».

«…Потрібні масштабніші зусилля. Потрібно, щоб міжнародні організації, як-от Міжнародний комітет Червоного Хреста, негайно долучилися до рятувальної операції й допомогли людям саме на окупованій частині Херсонщини. Кожна загибла людина там – це вирок наявній міжнародній архітектурі, міжнародним організаціям, які розучилися рятувати життя. Якщо зараз міжнародної організації немає в зоні цієї катастрофи, значить, її взагалі немає, значить, вона недієздатна», - заявив Зеленський.

Товариство Червоного Хреста України наполягає, що його активісти беруть участь допомозі потерпілим на залитих територіях, але підкреслює, що не може діяти в окупованих росіянами районах.

«Український Червоний Хрест не має доступу до територій непідконтрольних Україні, оскільки ми українська гуманітарна організація, яка може проводити свою діяльність згідно з українським законодавством і виключно на території підконтрольній Україні», - стверджує організація, осередок якої міститься у Києві.

Товариство Червоного Хреста України називає своїми партнерами міжнародні організації: Міжнародний Комітет Червоного Хреста, Міжнародну Федерацію Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та інші національні товариства.

Організації Червоного хреста діють на основі міжнародних Женевських конвенцій підписаних після Другої Світової війни і передбачають надання доступу представникам Червоного хреста для допомоги цивільним у зонах війни і зокрема доступ до військовополонених.

Американський ветеран заснував організацію для допомоги українським захисникам. Відео

Американський ветеран, який воював в Україні і втратив там товариша, заснував організацію для допомоги українським захисникам. Карл Ларсон досі зберігає одяг із кров’ю побратима з Іноземного легіону.

Військові експерти: українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу. Відео

Про переваги української армії у контрнаступі ми поговорили із двома американськими військовими експертами. Обидва впевнені - українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу.

В американських містах проходять протести у відповідь на підрив дамби Каховської ГЕС. Відео

У вівторок у Вашингтоні на акцію протесту зібралися біля Білого Дому. Учасники вийшли, щоб привернути увагу до того, що на їхню думку, саме росіяни зруйнували Каховську ГЕС. Протести у відповідь на підрив Каховської ГЕС також відбулись і в найбільшому місті штату Каліфорнія, Лос-Анджелесі.

Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів - промислова екологиня. Відео

Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів. Про це у коментарі Голосу Америки розповіла промислова екологиня Анна Амбросова.

Більше

XS
SM
MD
LG