Спеціальні потреби

Експерти констатують тайм-аут в українській євроінтеграції


Експерти констатують тайм-аут в українській євроінтеграції

Віддаленість реальності від заяв влади, відсутність змін та погіршення міжнародних рейтингів – з такої точки зору експерти бачать перспективи відносин між ЄС та Україною. Минув місяць з грудневого саміту, але доля Угоди про асоціацію залишається невизначеною. «Україна не виконує обіцяних зобов’язань», підсумовують європейці під час євроатлантичного форуму «Україна та ЄС на порозі нової Угоди про асоціацію».

Голова представництва ЄС Жозе Мануел Пінту Тешейра зауважує, що очікування стосовно України не виправдовуються. «Виступи проти опозиції, політично вмотивовані справи проти Юлії Тимошенко та Юрія Луценка – лише видима незначна частина глибших проблем, які існують в Україні», – говорить посол Євросоюзу.

Також Жозе Тешейра зазначив, що «реальність дуже відрізняється від тих звітів та заяв, які поширює українська влада». Через це наразі визначальним етапом у відносинах Україна-ЄС стануть майбутні парламентські вибори, за якими буде уважно спостерігати Європа. Тому сприятливим часом для підписання Угоди про асоціацію екперти називають період після виборів, але тільки в разі, якщо вибори будуть відповідати міжнародним стандартам.

Сумнівається в тому, що угоду підпишуть після виборів голова парламентського комітету з питань євроінтеграції Борис Тарасюк. На думку політика, влада відштовхує своїми діями євроінтеграційні процеси, і вже зараз готується до фальсифікацій під час цьогорічних виборів.

«Все залежатиме від того, чи будуть вибори 2012 року демократичними і вільними. Судячи з поведінки цієї влади, вона зараз готує все до фальсифікацій. Те, що вони будуть – не має сумнівів», – заявив Борис Тарасюк.

Посол Данії в Україні Мікаель Борґ-Гансен вбачає проблему й в тому, що українська влада не почала європеїзацію всередині країни набагато раніше. «Влада Януковича повинна розуміти, що Європа повинна вже будуватися всередині України, щоб потім було легко рухатися далі. Але цього не відбувається», – говорить посол.

Більш позитивними є представники діючої влади. На думку керівника Управління з питань Європейської інтеграції адміністрації президента Євгена Перелигіна, треба брати до уваги не тільки проблеми в Україні, але й проблеми в Євросоюзі. Глобальна фінансова криза, криза в ЄС – ті фактори, які, за словами Євгена Перелигіна, впливають на розвиток української євроінтеграції.

«Всі ці фактори треба брати до уваги, щоб зрозуміти, коли 27 країн ЄС та Україна підпишуть угоду», говорить представник адміністрації. Також Євген Перелигін додає, що реформи сьогоднішньої влади тільки сприятимуть швидкому підписанню угоди.

«Реформи вже цього року дадуть результати та допоможуть більш вагомо позиціонувати себе Україну, а також вплинуть на ЄС, щоб швидше підписати угоду», впевнений представник адміністрації президента.

Раніше президент Віктор Янукович заявляв в інтерв’ю для проекту New York Times Service & Syndicate та «Сегодня мультимедіа», що відносини між Україною та ЄС розвиваються в конструктивному руслі.

«Уперше в історії відносин з ЄС, Єврокомісією ми досягли такої роботи – синхронної, спільної», – сказав президент.

XS
SM
MD
LG