Спеціальні потреби

Опозиція знову заблокувала Раду


Причина блокування чергового засідання – можливе позбавлення мандата Сергія Власенка. Захисника і депутата «Батьківщини» звинувачують у сумісництві депутатської діяльності з адвокатською. Натомість опозиція вказує – Партія регіонів має своїх депутатів-сумісників, яких теж треба позбавляти мандата.

Якщо так легко можна поставити під питання мандат одного депутата, то тоді український парламентаризм під загрозою. Про це заявили лідери опозиційних фракцій у вівторок.

«Жодний депутат не може впевнено виконувати своїх обов’язків тільки тому, що в будь-який момент можуть зняти повноваження, без підстав приймуть таким самим комітетом, який не збирався. Ми будемо відстоювати своїх колег, тому що це принципове питання для кожного з депутатів», – заявив під час брифінгу лідер партії «УДАР» Віталій Кличко.

Блокувати ж Раду опозиція збирається задля того, аби звернути увагу українського суспільства на прагнення президента знищити опозицію, сам парламент. «Ми своїх не здаємо. Ми хочемо, щоб Україна побачила, що Янукович з компанією хочуть остаточно захопити владу в Україні», – сказав журналістам лідер партії «Батьківщина» Арсеній Яценюк.

Те, що сьогодні відбувається із Сергієм Власенком, свідчить про продовження політичних переслідувань в Україні. Про це Голосу Америки зазначила депутат від партії «Фронт змін» Леся Оробець.

«Фюле і решта єврочиновників чітко вказали, що без зрушень в політичних переслідуваннях нічого не буде. Тільки Янукович, видно, неправильно зрозумів слово «зрушення», і вирішив продовжити політичні переслідування. Іноді складається враження, що ні Тимошенко, ні Луценка вони випускати не хочуть, тому вони хочуть затримати когось третього, а потім його з доброї милості відпустити», – говорить Леся Оробець.

«Те, що відбувається, насправді руйнує парламентаризм. Я спілкуюся з колегами з різних фракцій, і страх і відчуття того, що з ними це теж може статися, присутній. Сьогодні це питання навіть не винесли на голосування парламенту, розуміючи, що не у всіх рука підніметься здавати колегу, розуміючи, що вони можуть бути наступними», – додає вона.

Лідери опозиційних фракцій наголошують – в Партії регіонів теж є депутати-сумісники. За словами Арсенія Яценюка, є «близько 37 депутатів, які внесені чи то до реєстру адвокатів, чи то реєстру суб’єктів підприємницької діяльності». Тому одна з вимог опозиції – скликати засідання керівників фракцій та обміркувати справу депутатів-сумісників з Партії регіонів.
Занепокоєння щодо останніх подій в Україні висловили і в Європейському Союзі. Речник верховного представника ЄС з питань спільної зовнішньої та безпекової політики Кетрін Ештон та комісар ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле заявили у спільній заяві – ЄС стурбований ситуацією, викликаною справою Сергія Власенка.

Боротьба за особисте голосування мала більше логіки, ніж це блокування парламенту. На думку депутата-регіонала Володимира Олійника, те, як чинить сьогодні голова парламенту із Власенком – абсолютно законно. «Закон забороняє займатися адвокатською діяльністю, а механізм врегулювання цієї ситуації прописаний у статті 71 Конституції. Таким чином, голова Верховної ради у випадку встановлення факту сумісництва має право звернутися в суд із питанням відміни статусу народного депутата», – заявив Володимир Олійник.

Разом з тим представники партії влади, яких опозиція звинувачує у сумісництві, виправдовуються – інформація застаріла, адвокатську чи іншу діяльність вони припинили разом із набуттям статусу депутата.

Занепокоєння щодо останніх подій в Україні висловили і в Європейському Союзі. Речник верховного представника ЄС з питань спільної зовнішньої та безпекової політики Кетрін Ештон та комісар ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле заявили у спільній заяві – ЄС стурбований ситуацією, викликаною справою Сергія Власенка.

«Українська влада повинна вирішити цю ситуацію таким чином, щоб уникнути створення враження про зловживання судовою системою з політичною метою», – йдеться представники ЄС.

Наскільки довго блокуватиметься парламент цього разу – не береться казати ані опозиція, ані більшість.
XS
SM
MD
LG