Спеціальні потреби

Актуально

Як українська громада США дбає про дітей із "сірої зони"

Понад сто маленьких українців зі східних областей та “сірої” зони ознайомлювалися з традиціями своєї Батьківщини та відпочивали в Івано-Франківській області.

Події на Майдані Незалежності у Києві, а згодом російська агресія в Україні, сколихнули та об’єднали українців за кордонами Батьківщини. На цій хвилі, зокрема у США, виникло кілька волонтерських організацій, які надавали й продовжують надавати допомогу Україні.

Окрім, щойно утворених, підтримують історичну Батьківщину й організації, що працюють вже багато років. Злучений український американський допомоговий комітет (ЗУДАК) почав допомагати українцям ще у 1944 році і з того часу не зупиняється.

Допомога сиротинцям, літнім людям, малозабезпеченим, Майдану, воїнам АТО та їхнім родинам, медичним закладам чи фінансування освітніх програм у різних куточках України – це все напрямки роботи ЗУДАК у США. Його нинішній президент Лариса Кий розповідає: за понад 70 років ЗУДАК допоміг десяткам тисяч українців.

"ЗУДАК був заснований у 1944 році. Він був заснований з міркувнь, що у Європі було дуже багато біженців з України. Було також дуже багато тих, що вийшли з концентраційних таборів, були люди, яких половили на вулицях і до праці взяли до Німеччини, і тоді треба було їм допомогти. Завдяки ЗУДАК, переселено 70 тисяч українців до США ", - розповіла президент ЗУДАК Лариса Кий.

Через кілька років після проголошення незалежності України, ЗУДАК відкрив представництва у Львові і Києві. Свою роботу у цих містах розпочав із закупівлі двохсот ризографів для шкіл. Також ми почали допомогати сиротинцям. Ми мали дуже поважний - на 500,000 доларів - у 1994-95-96 році грант від USAID (Агентство США з питань розвитку - ГА). Це був для дітей з вадами. Так що то було для 13 інтернетів у Львівській області. Мали бути повчальні такі заклади для дітей з вадами. Ми мали для дівчат – вчили їх шити, а для хлопців були теслярські такі курси. То були діти, які не повністю були розвинуті умово, діти, що були трохи глухі, трохи сліпі", - додала вона.

Окрім цього, додає пані Лариса, завдяки фінансовим пожертвам вдалося закупити та надіслати до районних та обласних лікарень з дитячими відділеннями 13 машин швидкої допомоги та хірургічні інструменти. У ЗУДАК дбають і про старших людей: в Україні діє кілька їдалень, де раз на день нужденних годують безкоштовними обідами. Існує і спеціальна програма з фінансової підтримки одиноких літніх людей.

Окрему увагу ЗУДАК приділяє оздоровленню дітей. Понад сто маленьких українців зі східних областей та “сірої” зони ознайомлювалися з традиціями своєї Батьківщини та відпочивали в Івано-Франківській області.

"І минулого року ми мали три сесії: по 80 дітей, 80 дітей і 40 дітей. То є двотижневі табори. Минулого року то були діти погиблих воїнів або батьки яких боролися в АТО. Цього року наша дирекція рішила, що ці табори мають бути для дітей з “сірої зони”. І те, що нам було передано: мама вмерла, вони чують постріли... Ті діти страшно багато пережили і переживають", - сказала Лариса Кий.

Пані Лариса додає: останні десять років успішно діє програма “Іду з дитинства до Тараса”, яку заснував учитель української мови з Луганська. Навесні у 5-7 областях України проходять конкурси з читання віршів Тараса Шевченка. Переможці виграють дводенну прогулянку до Києва та Канева.

Окремою сторінкою в історії роботи ЗУДАК була допомога тим, хто відстоював свої права на Майдані взимку 2013-2014 років.

"Під час Майдану ми допомогали фінансово. Ми допомогали шатрами, ми допомогали ліками, ми допомогали гігієнічними всякими продуктами, коцами, рушниками. Всім, чим можна було допомогти. Гроші передавали, закуповувалися, або пересилали валізками. Потім програма «Небесна Сотня«, як вони погинули. Ми проголосили, що родина кожного загиблого одержить від громади в Америці 1 000 доларів. Так і сталося", - розповіла президент ЗУДАК.

Віце-президент ЗУДАК Нестор Зарічний додає: Революція Гідності стала поштовхом для активізації української громади у США. Українці в Америці зрозуміли, настав час згуртуватися та допомогти тим, хто намагається змінити Україну. З початком війни на сході України роботи стало ще більше.

"Ми з пані Ларисою були під час формування тих перших добровольчих батальйонів. ЗУДАК поміг купляти перші берці, одяг, спальні мішки, рації ми проплачували, навіть ті ж бронежилети. Ми зустрілись з першим добровольчим батальйоном Київська Русь...", - розповів Нестор Зарічний.

За словами пана Нестора, ЗУДАК також допомагає зі сплатою рахунків за медичні послуги тим, хто цього потребує.

Щомісяця Допомоговий комітет розглядає кілька десятків запитів, які надходять з усієї території України з проханням сплатити медичні послуги. Найскладніше, зізнаються члени дирекції ЗУДАК, відмовляти людям.

"Дуже тяжко читати ці листи, читати ці діагнози, коли діти, процентів 50-60 – вони приречені, але батьки боряться за їхні життя і відмовити ми не можемо. Найпростіше напевно робити фізичну працю. Мені простіше грузити контейнер. Найтяжче писати листи і казати ми не можемо вам допомогти з повною сумою на лікування", - поділився Нестор Зарічний.

У найближчих планах Злученого українського американського допомового комітету – реабілітація українських військових, на яку тепер збирають кошти. У дирекції не забувають і про Крим. Коли він повернеться до України,ЗУДАК негайно почне надсилати туди допомогу.

Дивіться також: Чим зайнята українська делегація на Генасамблеї ООН. Відео

Чим зайнята Українська делегація на Генасамблеї ООН. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:50 0:00

Всі новини дня

Експлейнер: Міжнародний кримінальний суд (МКС)

В Пентагоні хочуть інспектувати використання зброї Україною

Архівне фото: Військовий ЗСУ стріляє з "Джавеліна" під час навчань, Україна, 2022 рік. Ukrainian Joint Forces Operation Press Service/Handout via REUTERS 

Пентагон вивчає можливість надіслати до України інспекторів, щоб безпосередньо отримувати інформацію про застосування зброї наданої США Україні. Про це заявив Джед Роял, заступник голови Агенції Пентагону США з оборонної співпраці.

"З часом ми хотіли б мати можливість збільшити свою обізнаність і наростити присутність на місці", - вказав Роял під час спілкування з пресою з четвер. Така місія експертів, яка б перебувала на місці, могла б фізично оглянути зброю і перевірити серійні номери, заявив посадовець, повідомляють ЗМІ.

Наразі Пентагон має покладатись на інформацію української сторони, щодо застосування зброї наданої США Україні. Роял відзначив, що координація з українською стороною відбувається ефективно. "Комунікація з українцями - надзвичайно активна і запевнення, які ми отримуємо від українців про те, як вони оперують цими системами та захищають їх, я б сказав, є гарними і задовільними", - додав він.

Американські законодавці заявляли про необхідність більшої підзвітності щодо використання оборонної допомоги. В травні республіканці Джон Кеннеді та Ренд Пол пропонували створити посаду інспектора, який перевіряв би використання Україною оборонної допомоги. В червні сенаторка-демократка Елізабет Воррен закликала уряд до більшої підзвітності. В коментарі Politico, вона вказала на те, що американський народ очікує на "суворий нагляд" від Конгресу і "повну підзвітність Міністерства оборони", щодо мільярдів "економічної та військової допомоги українському народові задля перемоги у путінській брутальній війні".

Цього тижня Міністерство оборони США оголосило про додаткову безпекову допомогу Україні на суму 820 мільйонів доларів. Новий пакет включає допомогу за спеціальними президентськими повноваженнями на суму до 50 мільйонів доларів США, а також 770 мільйонів доларів США в рамках Ініціативи сприяння безпеці в Україні (USAI).

35 країн вимагають виключити Росію та Білорусь з міжнародного спорту

Команда Білорусі на Олімпійських іграх 2022 року

Міністри спорту 35 країн закликали міжнародні спортивні федерації призупинити членство Росії та Білорусі, через російське вторгнення до України і роль, яку в ньому відіграє Білорусь. Відповідну заяву опублікувало польське Міністерство спорту.

Посадовці також закликали зняти із впливових міжнародних посад в спортивних організаціях осіб, пов'язаних з держустановами Росії та Білорусі та припинити угоди про показ подій федерацій на телебаченні цих країн.

«Ми вимагаємо призупинення членства російських і білоруських спортивних союзів у міжнародних федераціях, усунення представників цих країн із керівних органів міжнародних федерацій, а також призупинення трансляції міжнародних спортивних заходів у Росії», — сказав польський міністр спорту Каміль Бортничук під час прес-брифінгу в суботу.

До заклику приєднались 25 з 27 країн ЄС, США, Канада, Велика Британія, Норвегія, Південна Корея, Нова Зеландія, Ісландія, Ліхтенштейн та Японія.

В березні подібну спільну позицію озвучили 37 країн. З початку повномасштабної російської агресії проти України, російські спортсмени фактично виключені з міжнародного спорту, а Міжнародний олімпійський комітет назвав вторгнення порушенням олімпійського перемир'я, повідомляє видання InsideTheGames.

У відповідь на заклик МОК, переважна кількість міжнародних федерацій виключили російських та білоруських спортсменів із змагань. Вони можуть змагатись під нейтральним прапором в деяких видах спорту.

Регулятор закликає німців підготуватися до можливої нестачі газу

Архівне фото: труби "Північного потоку-1", Любмин, Німеччина, 8 березня 2022 року. REUTERS/Ганнібал Ганске/File Photo

БЕРЛІН (AP) — Побоюючись, що Росія може припинити постачання природного газу, голова регуляторного агентства Німеччини з питань енергетики в суботу закликав жителів економити енергію та готуватися до зими.

Президент Федерального мережевого агентства Клаус Мюллер закликав власників будинків і квартир перевірити та налаштувати свої газові котли та радіатори, щоб максимізувати їхню ефективність.

"Технічне обслуговування може зменшити споживання газу на 10-15%", - сказав він Funke Mediengruppe, німецькому виданню.

Мюллер сказав, що мешканцям і власникам нерухомості потрібно підготуватися за 12 тижнів до настання холодів. Він сказав, що сім’ї мають обговорити те, "чи потрібно в кожній кімнаті встановлювати звичайну температуру взимку, чи в деяких кімнатах може бути трохи холодніше".

Звернення надійшло після того, як на початку цього місяця Росія скоротила потік газу до Німеччини, Італії, Австрії, Чехії та Словаччини, в той час як країни Європейського Союзу намагаються поповнити сховища паливом, яке використовується для виробництва електроенергії та опалення будинків.

Російська державна енергетична компанія "Газпром" пояснила скорочення поставок газу технічною проблемою з "Північним потоком-1", трубопроводом, який проходить дном Балтійського моря з Росії до Німеччини.

Компанія заявила, що обладнання, яке ремонтували в Канаді, залишається там через санкції Заходу, введені через війну Росії в Україні.

Німецькі лідери заперечили це пояснення та назвали скорочення політичним кроком у відповідь на санкції Європейського Союзу проти Росії після того, як вона вторглася в Україну.

Віце-канцлер Роберт Хабек, який також є міністром економіки та клімату Німеччини та відповідає за енергетику, попередив про можливе «блокування» трубопроводу з 11 липня, коли мають розпочатися регулярні роботи з технічного обслуговування. За його словами, минулого літа робота призводила до закриття “Північного потоку-1” приблизно на 10 днів.

Питання полягає в тому, чи перетвориться майбутній регулярний ремонт газопроводу "Північний потік-1" на "довше політичне технічне обслуговування", - сказав Мюллер.

Якщо потік газу з Росії буде "зменшений на більш тривалий період, нам доведеться серйозніше говорити про економію", сказав він.

За словами Мюллера, у разі припинення газопостачання приватні домогосподарства будуть захищені, як і лікарні чи будинки для літніх людей.

"Я можу пообіцяти, що ми зробимо все можливе, щоб приватні домогосподарства не залишилися без газу, - сказав він, додавши. - Ми навчилися з коронавірусної кризи, що ми не повинні давати обіцянок, якщо ми не зовсім впевнені, що ми може виконати їх".

Він сказав, що його агентство "не бачить сценарію, за яким газ взагалі більше не надходитиме до Німеччини".

Також у суботу німецька хімічна компанія Henkel заявила, що розглядає можливість заохочення своїх співробітників працювати вдома взимку як відповідь на можливий дефіцит поставок.

"Тоді ми могли б значно знизити температуру в офісах, тоді як наші співробітники могли б обігрівати свої домівки до нормального рівня", — заявив генеральний директор Henkel Карстен Кнобель щоденній газеті Rheinische Post.

Сенатор з охорони навколишнього середовища від уряду землі Гамбург також висловив занепокоєння та сказав, що не може виключити, що північному німецькому місту доведеться обмежити гарячу воду для приватних домогосподарств у разі дефіциту газу.

«У разі гострої нестачі газу гаряча вода доступна лише в певний час доби», — сказав Єнс Керстан тижневій газеті Welt am Sonntag.

Раніше цього місяця міністр економіки Хабек активував другу фазу триетапного плану надзвичайної ситуації в Німеччині щодо поставок природного газу, попередивши, що найбільша економіка Європи зіткнулася з «кризою» і цілі зберігання на зиму під загрозою.

TikTok прагне угоди з урядом США, де компанію назвали "вовком в овечій шкурі"

Зображення TikTok. (Photo Вакіл Косар / various sources / AFP)

TikTok працює над домовленістю із урядом США, щоб забезпечити захист даних американських користувачів від Китаю. Про це керівник соцмережевої компанії Шу Зі Чу повідомив у листі до дев'яти американських сенаторів від 30 червня.

У листі він вказав, що компанія усуне дані американских користуваів зі своїх серверів, а буде зберігати ці дані на хмарному сервісі Oracle у США. Збереження і доступ до таких даних здійснюватиметься "у відповідності до протоколів, схвалених урядом США", запевнив Чу.

В американському Конгресі звучала критика на адресу компанії за те, що вона може надавати доступ до даних користувачів Китаю.

Раніше цього тижня член Федеральної комісії зв'язку США Брендан Барр назвав TikTok "вовком в овечій шкурі" і закликав Google та Apple усунути додаток. Відповідний лист Барр оприлюднив у Twitter.

“TikTok - не те, чим видається на поверхні. Це не просто застосунок для поширення кумедних відео та мемів, - йдеться в листі Барра. - Це вовк в овечій шкурі. Зрештою, TikTok діє як складна система спостереження, яка збирає велику кількість особистої та чутливої інформації".

Згідно з новими звітами, такі дані доступні Пекіну, написав Барр.

Більше

XS
SM
MD
LG