Спеціальні потреби

Актуально

Як українська громада США дбає про дітей із "сірої зони"

Понад сто маленьких українців зі східних областей та “сірої” зони ознайомлювалися з традиціями своєї Батьківщини та відпочивали в Івано-Франківській області.

Події на Майдані Незалежності у Києві, а згодом російська агресія в Україні, сколихнули та об’єднали українців за кордонами Батьківщини. На цій хвилі, зокрема у США, виникло кілька волонтерських організацій, які надавали й продовжують надавати допомогу Україні.

Окрім, щойно утворених, підтримують історичну Батьківщину й організації, що працюють вже багато років. Злучений український американський допомоговий комітет (ЗУДАК) почав допомагати українцям ще у 1944 році і з того часу не зупиняється.

Допомога сиротинцям, літнім людям, малозабезпеченим, Майдану, воїнам АТО та їхнім родинам, медичним закладам чи фінансування освітніх програм у різних куточках України – це все напрямки роботи ЗУДАК у США. Його нинішній президент Лариса Кий розповідає: за понад 70 років ЗУДАК допоміг десяткам тисяч українців.

"ЗУДАК був заснований у 1944 році. Він був заснований з міркувнь, що у Європі було дуже багато біженців з України. Було також дуже багато тих, що вийшли з концентраційних таборів, були люди, яких половили на вулицях і до праці взяли до Німеччини, і тоді треба було їм допомогти. Завдяки ЗУДАК, переселено 70 тисяч українців до США ", - розповіла президент ЗУДАК Лариса Кий.

Через кілька років після проголошення незалежності України, ЗУДАК відкрив представництва у Львові і Києві. Свою роботу у цих містах розпочав із закупівлі двохсот ризографів для шкіл. Також ми почали допомогати сиротинцям. Ми мали дуже поважний - на 500,000 доларів - у 1994-95-96 році грант від USAID (Агентство США з питань розвитку - ГА). Це був для дітей з вадами. Так що то було для 13 інтернетів у Львівській області. Мали бути повчальні такі заклади для дітей з вадами. Ми мали для дівчат – вчили їх шити, а для хлопців були теслярські такі курси. То були діти, які не повністю були розвинуті умово, діти, що були трохи глухі, трохи сліпі", - додала вона.

Окрім цього, додає пані Лариса, завдяки фінансовим пожертвам вдалося закупити та надіслати до районних та обласних лікарень з дитячими відділеннями 13 машин швидкої допомоги та хірургічні інструменти. У ЗУДАК дбають і про старших людей: в Україні діє кілька їдалень, де раз на день нужденних годують безкоштовними обідами. Існує і спеціальна програма з фінансової підтримки одиноких літніх людей.

Окрему увагу ЗУДАК приділяє оздоровленню дітей. Понад сто маленьких українців зі східних областей та “сірої” зони ознайомлювалися з традиціями своєї Батьківщини та відпочивали в Івано-Франківській області.

"І минулого року ми мали три сесії: по 80 дітей, 80 дітей і 40 дітей. То є двотижневі табори. Минулого року то були діти погиблих воїнів або батьки яких боролися в АТО. Цього року наша дирекція рішила, що ці табори мають бути для дітей з “сірої зони”. І те, що нам було передано: мама вмерла, вони чують постріли... Ті діти страшно багато пережили і переживають", - сказала Лариса Кий.

Пані Лариса додає: останні десять років успішно діє програма “Іду з дитинства до Тараса”, яку заснував учитель української мови з Луганська. Навесні у 5-7 областях України проходять конкурси з читання віршів Тараса Шевченка. Переможці виграють дводенну прогулянку до Києва та Канева.

Окремою сторінкою в історії роботи ЗУДАК була допомога тим, хто відстоював свої права на Майдані взимку 2013-2014 років.

"Під час Майдану ми допомогали фінансово. Ми допомогали шатрами, ми допомогали ліками, ми допомогали гігієнічними всякими продуктами, коцами, рушниками. Всім, чим можна було допомогти. Гроші передавали, закуповувалися, або пересилали валізками. Потім програма «Небесна Сотня«, як вони погинули. Ми проголосили, що родина кожного загиблого одержить від громади в Америці 1 000 доларів. Так і сталося", - розповіла президент ЗУДАК.

Віце-президент ЗУДАК Нестор Зарічний додає: Революція Гідності стала поштовхом для активізації української громади у США. Українці в Америці зрозуміли, настав час згуртуватися та допомогти тим, хто намагається змінити Україну. З початком війни на сході України роботи стало ще більше.

"Ми з пані Ларисою були під час формування тих перших добровольчих батальйонів. ЗУДАК поміг купляти перші берці, одяг, спальні мішки, рації ми проплачували, навіть ті ж бронежилети. Ми зустрілись з першим добровольчим батальйоном Київська Русь...", - розповів Нестор Зарічний.

За словами пана Нестора, ЗУДАК також допомагає зі сплатою рахунків за медичні послуги тим, хто цього потребує.

Щомісяця Допомоговий комітет розглядає кілька десятків запитів, які надходять з усієї території України з проханням сплатити медичні послуги. Найскладніше, зізнаються члени дирекції ЗУДАК, відмовляти людям.

"Дуже тяжко читати ці листи, читати ці діагнози, коли діти, процентів 50-60 – вони приречені, але батьки боряться за їхні життя і відмовити ми не можемо. Найпростіше напевно робити фізичну працю. Мені простіше грузити контейнер. Найтяжче писати листи і казати ми не можемо вам допомогти з повною сумою на лікування", - поділився Нестор Зарічний.

У найближчих планах Злученого українського американського допомового комітету – реабілітація українських військових, на яку тепер збирають кошти. У дирекції не забувають і про Крим. Коли він повернеться до України,ЗУДАК негайно почне надсилати туди допомогу.

Дивіться також: Чим зайнята українська делегація на Генасамблеї ООН. Відео

Чим зайнята Українська делегація на Генасамблеї ООН. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:50 0:00

Всі новини дня

США не бачать зацікавленості Росії в змістовній дипломатії - Блінкен

державний секретар Ентоні Блінкен

США не спостерігають інтересу Росії до змістовної дипломатії, щоб закінчити війну в Україні, сказав в програмі "Обличчям до нації" на каналі CBS державний секретар Ентоні Блінкен.

«Дипломатія завжди має вартість, якщо задіяні сторони, і в цьому випадку Росія, дійсно зацікавлені у змістовній дипломатії. І те, що ми бачили, принаймні нещодавно, є рівно протилежним», - сказав головний американський дипломат.

Він зазначив, що, у той час, як президент Зеленський звернувся до країн G-20, провідних економік світу, і висунув пропозицію щодо того, як рухатися вперед до миру, «Володимир Путін подвоїв і потроїв усе, що робив, а тепер намагається зробити зиму зброєю".

«Він не зміг перемогти на полі бою, тому він направляє свій гнів і вогонь на українських цивільних, нападаючи на енергетичну інфраструктуру, намагаючись вимкнути світло, вимкнути опалення, вимкнути електрику», - заявив Блінкен.

Поки Путін не продемонструє, що він дійсно зацікавлений у змістовній дипломатії, навряд чи щось вийде, додав він.

В неділю ж в іншому інтерв’ю, у програмі CNN «State of the Union», Блінкен сказав, що російський президент Володимир Путін прийняв тактику «випаленої землі», оскільки його збройні сили не змогли досягти своїх попередніх загарбницьких цілей у війні проти України.

«Путін намагався стерти Україну з мапи, стерти її ідентичність, включити її назад у Росію. Це не вдалося», – сказав Блінкен. «Потім він зайнявся захопленням землі на сході та півдні України. Це зазнає невдачі, тому що українські військові чинять спротив і повертають багато території, яку отримав Путін.

Президент США Джо Байден заявив, що міг би вести переговори з Путіним у разі, якби той показав готовність завершити війну. Одним із критеріїв такої готовності могло би бути виведення російських військ з України. Речник Кремля Дмитро Пєсков 2 грудня заявив, що для Москви це неприйнятно.

В матеріалі використані джерела CBS та CNN

Путін "значно переоцінив" можливості своєї армії, а Китаю варто зробити висновки з війни Росії в Україні - посадовець Пентагону

China Russia Energy Ties

Президент Росії Володимир Путін "очевидно сильно переоцінив" можливості своєї армії. Про це секретар з питань Повітряних сил США Френк Кендалл заявив під час Форуму Рейгана з національної безпеки.

Він також заявив, що Китаю варто винести уроки з російської війни в Україні, що акт агресії може бути зустріти у відповідь потужні санкції, а військо може виявитись не таким сильним, як здається.

"По-перше, економічні наслідки агресивних дій можуть бути набагато серйознішими, ніж ви хотіли б", - сказав Кендалл. Другий урок, за його словами, полягає у тому, що "військові можуть бути не зовсім точними, коли говорять вам, наскільки вони хороші… [і третє], що коротка війна, яку ви очікуєте, може виявитись не тією, яку ви отримаєте".

Як пише Breaking Defense, від початку війни Росії в Україні 24 лютого існувало чимало побоювань, що Китай використає можливість для вторгнення на Тайвань. Раніше цього тижня Пентагон оприлюднив звіт про військову потужність Китаю, в якому сказано, що немає негайних ознак того, що Пекін готується розпочати вторгнення найближчим часом, але Китай посилив військову активність навколо острова.

Тим часом, на форумі міністр оборони США Ллойд Остін звинуватив Росію у "навмисній жорстокості" у війні проти України, заявивши, що Москва навмисно цілить у цивільних жителів: "Від російських нападів гинуть діти, руйнуються школи і лікарні", – сказав Остін. Водночас, він наголосив, що Пентагон стурбований можливою ескалацією конфлікту у війну США з Росією, пише Радіо Свобода: "Ми не будемо втягнуті у війну Путіна".

Раніше Голос Америки повідомляв, що Форуму Рейгана з нацбезпеки директорка з національної розвідки США Авріл Гейнс заявила, що розвідка США очікує, що в наступні кілька місяців в Україні збережеться зниження темпів бойових дій, і не бачить жодних доказів зниження волі України до опору, незважаючи на атаки на її енергомережі та іншу критично важливу зимову інфраструктуру.

Путін обрав тактику випаленої землі, оскільки його збройні сили не досягли цілей - Блінкен

Держсекретар США Ентоні Блінкен

Держсекретар Ентоні Блінкен у неділю засудив спроби Росії «використати зиму як зброю», назвавши намагання РФ вивести з ладу електроенергію та інфраструктуру в Україні «варварськими».

В інтерв’ю у програмі CNN «State of the Union», Блінкен сказав, що російський президент Володимир Путін прийняв тактику «випаленої землі», оскільки його збройні сили не змогли досягти своїх попередніх загарбницьких цілей у війні проти України.

«Путін намагався стерти Україну з мапи, стерти її ідентичність, включити її назад у Росію. Це не вдалося», – сказав Блінкен. «Потім він зайнявся захопленням землі на сході та півдні України. Це зазнає невдачі, тому що українські військові чинять спротив і повертають багато території, яку отримав Путін.

«Що він робить, він намагається перетворити зиму на зброю, вимкнути світло, вимкнути опалення, занурити українців у темряву та холод, коли вони прямують у зимові місяці. Це справді варварство».

Він запевнив, що США «рішуче чинять спротив, підтримуючи Україну», додавши, що втрати для Росії через накладені США безпрецедентні санкції та експортні обмеження зростають щодня.

На питання ведучого, чому адміністрація Байдена досі не назвала Росію державою-спонсором тероризму, Блінкен відповів, що адміністрація «працює наразі із Конгресом над законопроектом, який дозволить обійти ті виклики, які виникнуть у зв’язку із визнанням РФ державою-спонсором тероризму».

Раніше посолка США в НАТО Джуліанн Сміт заявила, що США наразі не вважають корисним офіційне визначення Росії державою-спонсором тероризму відповідно до американських законів, але виступають за подальші обмеження для Росії у вигляді санкцій та експортних обмежень.

"Відчуття у Вашингтоні полягає в тому, що це зараз непотрібно, і, насправді, може бути контрпродуктивно в тому плані, що це може зашкодити нашій можливості, наприклад, привозити гуманітарну допомогу Україні, або вивозити певну кількість зерна з України", - сказала високопосадовися.

В матеріалі використані джерела CNN

Власниця смарагда вартістю до 70 тисяч доларів продає його на аукціоні, щоб допомогти Україні

Мітці Пердью, 81-річна вдова магната бройлерної індустрії Френка Пердью, виставляє на аукціоні Sotheby’s у Нью-Йорку рідкісний смарагд, який їй подарував покійний чоловік, коли запропонував одружитися в 1988 році, пише видання The New York Times. Усі кошти, виручені від продажу каблучки, оціночна вартість якої, за словами Sotheby’s, становить від 50 000 до 70 000 доларів США, будуть передані на підтримку гуманітарних заходів в Україні, започаткованих пані Пердью під час відвідин України цього року після російського вторгнення.

«Як почувають себе люди, які там безперервно потерпають, без перепочинку, принаймні вже півроку?» сказала вона. «Через п'ять днів я захотіла зробити більше. І тоді я почала думати: «Що я можу зробити, щоб бути найбільш корисною?» А потім подумала: «У мене є щось, що має історичне значення», цитує пані Пердью видання The New York Times.

Пані Пердью відвідала Україну на початку цього року, щоб дізнатися більше про торгівлю людьми, тему, про яку вона пише для видання Psychology Today. Через загрозу повітряного нальоту вона провела свою першу ніч у Києві в бомбосховищі, і це стало одним із найзначніших подій у її житті, сказала вона.

Вона подумала про свою обручку, яку зберігала в сейфі після смерті чоловіка, і їй спало на думку, що вона могла б використати її, щоб зібрати гроші та привернути увагу до страждань в Україні після російського вторгнення. Пані Пердью сказала, що поки не знає, яку організацію обере для отримання коштів.

Смарагдовий камінь розповідає історію, яка сягає майже чотирьох століть, аж до затоплення іспанської галери поблизу Флорида-Кіс у 1622 році та десятиліть спроб підводного мисливця за скарбами на ім’я Мел Фішер дістати вантаж із золотом, срібними монетами, золотими самородками та ювелірними виробами.

Покійний чоловік Мітці Френк Пердью отримав частку винагороди в обмін на свої інвестиції в пошуки містера Фішера. Більшу частину він пожертвував, але зберіг смарагд і подарував нареченій. Вона носила його до смерті чоловіка в 2005 році.

В матеріалі використані джерела The New York Times

Іспанська поліція встановила місто, з якого відправили конверт із вибухівкою в посольство України

Поліція на місці вибуху у посольстві України у Мадриді, 30 листопада 2022. AFP/OSCAR DEL POZO

Іспанська поліція вважає, що шість посилок із бомбами, які за останні дні отримали різні високі установи, могли бути відправлені з міста Вальядолід на півночі Іспанії, про це із посиланням на близьке до слідства джерело повідомляє Reuters. При цьому поки не встановлено, хто саме відправляв вибухівку.

Вибухові пристрої були адресовані до офісу іспанського прем'єр-міністра Педро Санчеса, іншим урядовим структурам, посольству України в Іспанії, американській дипмісії та супутниковій компанії ЄС. Посилки надходили в період між 24 листопада та 2 грудня.

Всі пристрої вдалося знешкодити, окрім того, що було надіслано до українського посольства - працівник служби безпеки дипмісії під час відкриття концерта отримав травми.

Міністр внутрішніх справ Іспанії раніше заявив, що ці посилки з вибухівкою можуть бути пов'язані із підтримкою Мадрида Києву на тлі російської війни.

При цьому низка дипломатичних установ України за кордоном в останні дні отримали закривавлені пакети, в яких були очі вбитих тварин. За інформацією Києва, такі посилки прийшли до посольств в Угорщині, Нідерландах, Польщі, Хорватії, Італії, консульств у Неаполі, Брно та Кракові. Розслідування щодо того, хто міг організувати розсилку, триває.

"Ця кампанія спрямована на те, щоб посіяти страх", - сказав Кулеба в інтерв’ю CNN у п’ятницю. У відповідь на питання про те, хто, на його думку, стоїть за листами, Кулеба сказав: "Я відчуваю спокусу відразу назвати Росію, тому що перш за все ви повинні відповісти на запитання «кому це вигідно?»

"Можливо, цей терор є російською відповіддю на дипломатичний жах, який ми створили для Росії на міжнародній арені, і таким чином вони намагаються дати відсіч, в той час як вони програють справжні дипломатичні баталії одну за одною", – додав він.

Як повідомляє CNN, російський уряд та ЧВК "Вагнер" офіційно відкинули свою причетність до цих атак.

Більше

XS
SM
MD
LG