Спеціальні потреби

Міноборони Британії розслідує втрату таємних документів про есмінець Defender у Чорному морі


Британський есмінець Defender 23 червня перетнув Чорне море з українського порту Одеса до Грузії, викликавши обурення Росії, яка заявила, що корабель порушив її кордон

Британське міністерство оборони підтвердило, що у відомстві розслідують те, як і чому низка таємних документів оборонного відомства були знайдені минулого тижня біля автобусної зупинки за межами Лондона.

Британський суспільний мовник Бі-Бі-Сі минулими вихідними поширив повідомлення про знахідку приблизно 50 сторінок документів, частина яких стосувалися планів дій британського есмінця Defender у Чорному морі.

Есмінець 23 червня пройшов у водах поблизу Криму, викликавши обурену реакцію Москви, де заявили, що російські військові відкривали попереджувальний вогонь.

Чільний посадовець на початку минулого тижня загубив низку документів. Той посадовець сам одразу відрапортував про втрату.
Джеремі Квін, Міністерство оборони Великої Британії

Представник міністерства Джеремі Квін, відповідаючи 28 червня на запитання парламентарів щодо документів, припустив, що йдеться про наслідки «помилкових дій» неназваного працівника оборонного відомства, радше ніж про шпіонаж, чи іншу зловмисну діяльність.

Але у Лондоні також наголошують, що остаточні відповіді на головні запитання, зокрема на те, чому таємні документи опинилися за межами міністерства, має дати розслідування, яке триватиме до наступного тижня.

Британський посадовець заявив парламентарям, що Лондон інформував американських союзників про ситуацію, яку називають соромом для міністерства.

Парламентарі висловили обурення подією і деякі з них заявили, що винні працівники міністерства оборони повинні зазнати відповідного покарання.

Деякі парламентарі порушували питання про роль Бі-Бі-Сі в цій ситуації, і запитували, чи правильно вчинили журналісти, поширивши витяги з документів.

Але представник міністерства оборони наголосив, що усі документи зрештою були передані з Бі-Бі-Сі до рук уряду.

Дивіться також: Інцидент з британським есмінцем: що сталося, і що це може означати? Відео

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG