Спеціальні потреби

Палата представників Конгресу США ухвалила резолюцію про зброю Україні


Черговий заклик з Конгресу озброїти Україну стане "останньою краплею"? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:06 0:00

Черговий заклик з Конгресу озброїти Україну стане "останньою краплею"? Відео

Палата представників Конгресу США переважною більшістю голосів ухвалила резолюцію, яка закликає президента США Барака Обаму негайно надати Україні озброєння.

Про це йдеться на сайті голови Комітету Палати представників із закордонних справ конгресмена-республіканця зі штату Каліфорнія Еда Ройса.

«Якщо ми дозволимо, щоб агресія проти України тривала, і не дамо українцям можливості принаймні захистити себе, ми покажемо всьому світові, що наша готовність захищати встановлений після Другої світової війни порядок зійшла нанівець», - заявив Ед Ройс.

Документ, зареєстрований під номером H. Res. 162, має назву «Заклик до президента щодо забезпечення України військовою підтримкою, щоб захистити її суверенітет та територіальну цілісність».

Резолюцію підтримали 348 конгресменів, 48 законодавців виступили проти. У тексті підтверджується підтримка з боку як Республіканської, так і Демократичної партій Конгресу США ідеї надання Україні летальної зброї оборонного характеру.

«Палата представників наполегливо закликає президента повною мірою та негайно реалізувати повноваження, передбачені Конгресом щодо надання Україні систем летальної оборонної зброї з метою підвищення здатності народу України захистити свою суверенну територію від неспровокованої агресії, що триває з боку Російської Федерації», – ідеться в тексті резолюції.

Головний автор резолюції конгресмен-демократ Еліот Енґель зазначив, що слід перестати розглядати ситуацію в Україні як «якийсь далекий конфлікт».

«Ця війна вже вилилася в тисячі жертв, десятки тисяч поранених, мільйони переміщених, вона вже несе в собі загрозу стабільності Європи, що склалася після «холодної війни».

Конгресмен сказав, що політика Росії «штовхає нас... до гірших часів старої «холодної війни».

Це не означатиме, що США вступає в нову війну, заявив Енґель.

«Народ України не потребує американських військ. Їм просто необхідна зброя, щоб захистити себе. Вони не мають зброї. А в нас вона є», - сказав конгресмен.

«Якщо ми не діятимемо зараз, то хто?», - запитав він.

Втім, у заяві спікера нижньої палати Конгресу Джона Бейнера зазначено:

«Палата представників висловлює величезну підтримку на користь відправлення військової допомоги для вирішення кризи в Україні. Без дій цієї адміністрації російська агресія буде залишатися без відповіді».

Нагадаємо, що резолюції Конгресу носять рекомендаційний характер і не обов'язкові до виконання.

Дивіться також: Прихильник озброєння України іде у президенти США

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG