Спеціальні потреби

Україна – найбільш толерантна країна до євреїв в регіоні – опитування Pew


В рамках великого опитування з питання релігійних вірувань та національного самовизначення в країнах Центральної та Східної Європи, американський науковий центр Pew Research дослідив ставлення в різних країнах до низки національних меншин.

Дослідники вимірювали рівень «соціального сприйняття», поставивши запитання наскільки громадяни тієї чи іншої країни готові бачити євреїв, мусульман та рома в якості співгромадян, сусідів, або членів сімей. Опитування було проведене в 2015-2016 роках.

В Україні, 5% громадян засвідчили, що вони не готові сприймати євреїв в якості співгромадян. Це – найнижчий рівень в регіоні.

"Pew Research виміряв рівень побутового анисемітизму в різних країнах. Ось результат. Гордий бути українцем", - зазначив посол України в Австрії Олександр Щерба у Twitter.

Так дані суперечать риториці стосовно нетолерантності українців, що часто звучить на Заході і підтримується російською пропагандою.

"Згідно з результатами опитування, Україна одна з найменш антисемітських країн в Східній Європі. Цей факт заслуговує на увагу через звинувачення в "українському фашизмі", що звучать в певних колах". Так відреагував на результати дослідження Мартін Крей, голова програм з Росії та Євразії Шведського інституту міжнародних відносин.

"Тим часом, набагато більш нетолерантна Росія перекручує реальність і намагається переконати світ про зворотнє стосовно України, змальовуючи найбільш толерантну країну регіону стосовно євреїв, як ненормально і небезпечно антисмеітську", - наголошує політичний аналітик з Канади Аріяна Ґіць.

Окрему увагу дослідників Pew привернула Польща, яка нещодавно прийняла законодавство, що передбачає покарання для тих, хто публічно звинувачує поляків в участі в Голокості, або інших злочинах проти людяності.

В сьогоденній Польщі, більшість дорослих твердять, що вони готові прийняти євреїв в якості громадян, сусідів та членів сімей. Наприклад, сім з десяти, або більше поляків говорять, що вони прийняли б євреїв в якості сусідів або співгромадян, йдеться в дослідженні.

В той же час, значна меншість дорослих в Польщі займає протилежну позицію. Майже 18% поляків говорять, що вони не хотіли б бачити євреїв в якості громадян своєї країни і подібна кількість – 20% говорять, що вони не хотіли б бачити євреїв в якості сусідів. Це типово для громадської думки в багатьох з 17 інших країн, де проводилось опитування.

Наприклад, практично стільки ж росіян як і поляків (14% проти 18%) говорять, що вони не бажають бачити євреїв в якості співгромадян і більша частка росіян, ніж поляків (40% проти 30%) твердять, що вони не хотіли б бачити євреїв в якості членів своєї сім’ї, повідомляють дослідники.

Дивіться також: Вахтанг Кіпіані розповів, як протистояти поширенню російських історичних міфів на Заході. Інтерв'ю

Вахтанг Кіпіані розповів, як протистояти поширенню російських історичних міфів на Заході. Інтерв'ю
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:45 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG