Спеціальні потреби

У Пентагоні заявили, що системи протиповітряної, протиракетної оборони України неушкоджені та лишаються ефективними 


На фото: Будівля Пентагону в Арлінгтоні, штат Вірджинія. 2011 рік
На фото: Будівля Пентагону в Арлінгтоні, штат Вірджинія. 2011 рік

Більшість систем протиракетної та протиповітряної оборони України лишаються неушкодженими та зберігають ефективність. Про це у четвер заявив високопосадовець Міністерства оборони США, повідомляє кореспондент "Голосу Америки" Джефф Селдін.

Як повідомляється, посадовець Міноборони США також вказав, що ВПС України зберігають власність здійснювати польоти над територією держави.

За оцінками уряду США, нездатність Росії захопити контроль над повітряним простором України обумовлена обережним використанням Україною засобів ППО, намаганням Росії уникати ризиків, та невірним використанням авіації Москвою.

У Пентагоні заявили, що не можуть підтвердити повідомлення про використання Росією касетних боєприпасів та термобаричних озброєнь. У США також не підтвердили, що на території України вже перебувають термобаричні озброєння Росії. За оцінками США, загалом від початку вторгнення в Україну Росія здійснила понад 480 пусків ракет.

У Міноборони США вважають, що в Україну вже увійшли 90% бойових сил Росії раніше розміщених поблизу кордонів. При цьому, заявив чиновник, на півночі України військові Росії "переважно зупинились".

У Пентагоні заявили, що російські військові продемонстрували готовність умисне завдавати ударів по цивільних об'єктах, і завдають таких ударів.

За оцінкою Міноборони США, військові Росії "перебувають у замішанні та сум'ятті".

Як повідомляє ТАСС, міністр закордонних справ Росії Лавров сьогодні заявив, що Росія продовжить "військову операцію" в Україні. За словами Лаврова, Росія "не може дозволити собі зберегти в Україні інфраструктуру, яка загрожує РФ". Російський дипломат заявив, що "демілітаризацію" України буде доведено до кінця, а у разі підписання мирної домовленності, остання буде включати відповідний пункт.

Як повідомляється, США надають Україні розвіддані.

XS
SM
MD
LG