Спеціальні потреби

Україна продовжує блокувати експорт зерна


Україна продовжує блокувати експорт зерна

Українські аграрії нарікають, що уряд продовжує блокувати вивезення за кордон зернових. За даними Української аграрної конфедерації, в 9 портах країни митниця затримала 17 суден завантажених пшеницею. Загальну кількість заблокованого збіжжя оціннють в 200 тисяч тонн. Зернотрейдери кажуть, що затримано навіть ті судна, на яких митниця не виявила жодних порушень. Деякі компанії спростували в судах звинувачення контролюючих органів у махінаціях із невідповідністю якості зерна заявленому у документах.

Аграрії кажуть, що експорт пшениці фактично паралізовано – на цей час минулого року за кордон продали на 2 мільйони тонн збіжжя більше, ніж цьогоріч. Об'єднання експортерів вчергове звернулося до керівництва митниці з вимогою зняти всі незаконні бар'єри для торгівлі.

Урядовці не визнають закидів зернотрейдерів і кажуть, що жодних обмежувальних заходів не запроваджували. Мовляв, правоохоронні органи намагаються припинити масштабні зловживання торгівців і вже порушили декілька кримінальних справ. Прем'єр-міністр Микола Азаров запевнив, що уряд не планує запроваджувати будь-яких квот, або інших обмежувальних заходів. Мовляв, в країні немає дефіциту зерна і вона здатна забезпечити як свої власні потреби, так і продати частину врожаю закордонним споживачам. Навіть гречку Кабмін відмовиться імпортувати.

Експерти звертають увагу, що заяви урядовців не заспокоїли аграріїв. Ті й досі не бачуть активних дій Аграрного фонду на ринку. Мовляв, попри обіцянки, уряд не закуповує необхідних обсягів зерна і не формує необхідні резерви. Тим часом Міністерство аграрної політики в черговий раз знизило прогноз врожаю. За даними відомства, в країні зберуть на 1,5 млн тонн збіжжя менше, ніж очікували ще в серпні. Один із членів правлячої коаліції Компартія закликала уряд до більш жорстких санкцій до «зернових спекулянтів» і запровадити мораторій на вивезення зерна за кордон.

XS
SM
MD
LG