Спеціальні потреби

Україна продовжила дію зернових експортних квот


Україна продовжила дію зернових експортних квот

Попри очікування фермерів і учасників ринку, український уряд вирішив продовжити дію обмежень на експорт зерна до 31 березня. Експерти прогнозують падіння цін на зерно на внутрішньому ринку і не виключають, що частина врожаю зіпсується.

Про рішення продовжити дію квот на вивезення за кородн зернових повідомив Мінстр аграрної політики Микола Присяжнюк: «Питання вже вирішене. Квоти продовжені до березня рішенням Кабміну. Вони також збільшені на 1,5 мільйони тонн». Таким чином урядовці намагаються не допустити зростання в Україні цін на зерно, яке цього тижня значно подорожчало на світових біржах.

Квоти на зерно уряд запровадив ще у листопаді. До цього аграрії скаржилися на адміністративні перепони і дії митниці, які заважали продавати врожай за кордон. Завдяки дії квот зерно на внутрішньому ринку значно дешевше за ціни на світових ринках.

Загалом держава планує дозволити вивезти за кордон не більше 4 мільйонів тонн пшениці і кукурудзи, в той час як експортери заявляли про можливість продати в інші країни щонайменше в 4 рази більші обсяги. Таким чином уряд продовжує політику стримування цін на продовольство. Українські фермери критикували такі дії влади, ввжааючи, що вони не дають їм отримати справедливу ціну за вирощений врожай. Натомість вони пропонували запровадити дотації на хліб для малозабезпечених громадян. Аграрії сподівалися, що обмеження на експорт зерна буде скасоване після нового року і притримували його в розраховунку отримати значно кращу ціну за вирощений врожай.

Нині учасники ринку прогнозують, що від 7 до 9 мільйонів тонн зернових може просто зіпсуватися, адже багато трейдерів не мають елеваторів для тривалого зберігання збіжжя. Компанії, які вже отримали квоти на експорт зерна здебільшого ними не скористалися. Вони нарікають, що досі не змогли отримати усієї дозвільної документації в міністерствах. Експерти мають сумніви, що зерно вдасться експортувати до кінця року.

XS
SM
MD
LG